Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetés!? Tapasztalt...

Kutya fedeztetés!? Tapasztalt gazdik véleményét, segítségét várnám!

Figyelt kérdés
Most fogom először fedeztetni kutyámat! Több variációt hallottam, van aki azt mondja, hogy tüzelés elmúltával lehet fedeztetni, van aki azt, hogy a 9.tüzelési nap után.. Kinek hogy zajlott ?:)
2009. jún. 26. 15:15
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
27%
Látom új vagy a neten (ez magyarázza, hogy egyáltalán fel mersz tenni egy ilyen kérdést), úgyhogy elárulom, hogy az online világban bevett szokás a tegeződés, nemtől és kortól függetlenül.
2009. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

te jó ég :) figyelj, szerintem ne vitázz velem! látom milyen fapofa lehetsz:) az átvitt mondatokat sem érted! :D

szórakoztató vagy, legalább mosolyt hoztál a napomba :)

2009. jún. 26. 16:22
 13/44 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem tünt volna fel, akkor nem egy hanem legalább 5 ember válaszolgat neked, de mindegy. Én most először.

Te írtad a kommentedben:

"A fedeztetés


A legtöbb szuka a vérzés kezdete utáni 11. és 15. nap között veszi fel a kanokat. Ez az időszak általában 3-4 napig tart"


Mi a kérdésed? Ide van írva. Ez így van. Mit nem értessz?

(Azon kívül, hogy ne szaporíts, mert a kölyköket nekem kell majd átvenni a menhelyen, és továbbítani a fajtamentésnek)

2009. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kéne bunkózni elvégre tudomásom szerint nem azért van ez az oldal.Ami egyébként hasznos lenne.

Én is tettem fel a ma egy kérdést mert a beagle kutyusom csinált kicsiket de mindegy lehet,hogy olvastad.Szóval én nem vagyok otthon ebben a témában.Szóval segíteni nem tudok tapasztalatot viszont mondok: Ha nem akarod,hogy szenvedjen a kutyád IVARTALANÍTSD sajnos ezt tényleg tapasztalatból mondom.Ha nem ivartalanítod akor majd nézzd végig amíg szenved majd a tüzelő kutyáknál.Vissza térve a kérdéshez: Én ugy tudom,hogy 8-17.-ik napig lehetséges,hogy sikeres pároztatás lesz :) Gazdikat tudsz vagy majd keressel neki?Nekem is kell most gazdikat keresni majd keressünk eggyüt :),mondjuk még nem biztos,de lehetséges,hogy leszenk pici kutyát,mondjuk az én kutyámtól több bizti nem lesz.

Hát én csak ennyit tudok mondani,mert semmi tapasztalatom sincs.


u.t.: Ha ennyire tapasztalt/ok/ vagytok ebben a témában akor inkább leírni kérne a kérdezőnek ,hogy talán okuljon is valamit és nem osztani,mert abból biztos sokat fog "tanulni".Aki meg nem tud semmit se mondani ezzel kapcsolatban (mint én) az meg ne kötekedjen már mindenért kérlek titeket :)

2009. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező egy egyszerű szaporító,mégha normális körülmények között vannak is nála a kutyák.Tk nincs,szakértelem nincs.Már csak az érdekel,mit tesz najd a kicsikkel,ha nem tudja eladni őket.
2009. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

:D csak hogy tudjátok, fajtatiszta a társ! de nem szeretnék vitatkozni senkivel, nem ezért tettem fel kérdést, csupááán az érdekelt volna, hogy kinek hogy zajlott a pároztatás, milyen idő alatt sikerült:) illetve szülést hogy élték meg a gazdik, vélemények!

VÉLEMÉNYEK - NEM SZAKSAJTÓK ÉRDEKELTEK VOLNA! KUTYÁKNAK - ha lesznek egyáltalán - vannak előjegyzett tulajai - de nem hiszem, hgoy innentől bármit is kellene veletek megosztanom!

2009. jún. 26. 20:18
 17/44 anonim ***** válasza:
62%

A tapasztalatom:

Tavaly szerettem volna egy almot, engem is jól lehordtak a sárga földig h minek akarok szaporitani...hajthatatlan voltam...csökönyös h az én kutyusomnak lesznek picinyei.

Megtaláltam a számára tökéletes kant, tényleg gyönyörű volt, rokonság kizárva (az enyémnek a szülei tk-vesek, a kan is tk-ves volt), tulajdonságra is passzoltak egymáshoz, szal úgy tűnt,hogy itt egy csodálatos alom lesz.

Egy júniusi éjszakán láttam,hogy szülni fog, igy vele maradtam...néztem ahogy kinlódik, ahogy ült és próbált nyomni,segiteni akartam...de nem tudtam...pedig még fel is nyúltam,hogy úgy kihúzzam a kicsit...nem tudtam...Elakadt a kölyök benne.

Hajnalban ébresztettem a szüleimet, vittek minket az állatorvoshoz,a 4 ből 1 segitett... az oxitocin hatására végül sikerült kihúznia a picikét...az a szag..az a látvány...pedig hozzá vagyok szokva a dolgokhoz, de amikor a saját kutyád fekszik a műtő asztalon és kinlódik és áá szörnyű.

Persze későn sikerült kihúzni, hatalmas volt, a 2 tenyeremből is lelógott, 1 kiskutyával lett vemhes,oxigén hiány miatt halt meg. A szülés után meg depressziós lett,az egyik játékát magához vette ,gödröt ásott neki... és a legszivszoritóbb az volt, reggel hazamentünk és a halott kiskölyköt nem volt szivem kidobni, se elásni ezért beraktam a garázsba és elmentem aludni.Mikor felkeltem kerestem a kutyámat, hát bedöntötte a garázsajtón a lécet és leszedte a dobozt,kivette a kiskutyát, és ült,ott lógott a szájában a picinye és olyan bánatos szemekkel nézett rám, hogy sirva fakadtam újra és újra...

Pedig a tüzelés 12. és 17. napja között volt a kannál, még a 12. napon se akarta felvenni a kant, elötte meg pláne nem, tehát nem lett későn fedeztetve. Mindenki mondta,hogy pedig jó időben lett fedeztetve, és h többször is felvette a kant.

szóval ez az én történetem, nem lehet kiszámitani,hogy mi lesz, h tökéletes lesz-e a fedezés...mi lesz aztán...

érzelmek nélkül meg nem is lehet kutyával foglalkozni...

Az élet nem játék...főleg nem egy apró kölyöké,akit felelőtlenül létrehozunk,mert a halála azért a lelkiismeretünkben ott lebeg...

2009. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
55%
ja igen és a 12. napon csak úgy vette fel, hogy nem hagyta magát, én meg elmentem aztán és sirt utánnam a kutyám és a kan mögé ment és megvigasztalta, tehát nem vette észre aztán már benne volt a dologban.
2009. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

A tüzelés elmúltával nem lehet fedeztetni, hiszen ha elmúlt már nem áll készen a fedezésre!

A vérzés elmúltával, viszont igen. Ott az idézet szövegben a szakirodalomból. Az átlag 11-12-nap. Nem ritka 16-17. napon, értelemszerűen a vérzés kezdetekor számolva.

Remélem sok pénzt gyűjtöttél össze, szabdságod van sok, mert a kiskutyák felnevelése sok idő és pénz. Az állatorvosra pl. sokszor tízezer forintot kell költeni. Na meg az alom és a mama kutya etetése se kevés pénz. Minimum három hónap 24 órás "ügyelet",munka ez, nem játék.

2009. jún. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem játék, szerintetek viccből, unaloműzésből tettem fel a kérdést!

Nem kioktatni kell, csak tapasztalatokat vártam!

És köszönöm annak aki megosztotta velem!!

2009. jún. 27. 10:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!