Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetés!? Tapasztalt...

Kutya fedeztetés!? Tapasztalt gazdik véleményét, segítségét várnám!

Figyelt kérdés
Most fogom először fedeztetni kutyámat! Több variációt hallottam, van aki azt mondja, hogy tüzelés elmúltával lehet fedeztetni, van aki azt, hogy a 9.tüzelési nap után.. Kinek hogy zajlott ?:)
2009. jún. 26. 15:15
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
53%

13.nap, amikor a szuka farkát félre csapja, péráját felhuzza és az felpuhultan kész a fedezésre. Tehát fizikailag és pszihésen is ott tart a tüzelés, hogy a kan be tudja fedezni.

Kutyánként a napok eltérők lehetnek ( van ki előbb, van ki később érik be) Általában a vérzés kezdetétől a 11-14-dik nap között. A vérzés úgy a 7-dik napon megszűnik és van néhány nap amíg fel is veszi a kant.


Persze mindez egészséges, normál és átlag kutyákra érvényes. Jelentős eltérés is lehet, mert ez is lehet családi vonás. Amikor viselkedés zavaros, rosszul szocializált a kutya, mindez ez rémálom és akár sose fedeztethető, vagy nem képes fedezésre.

2010. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
18:30-as (3-al előttem) arra nem gondolsz, hogy ha mindig ilyen lett volna az emberek hozzáállása, akkor neked most nem lenne yorkid? Ugyanis az a fajta a tudatos tenyésztés és szelektálás miatt lett olyan, amilyen, és ha boldog-boldogtalan hozzáértás nélkül szaporította volna, akkor most nem lenne yorkie. Sajnos a mai magyar yorkie állománynál (és más népszerű fajtáknál) már megfigyelhető ez a lecsúszás a hozzád hasonló "nagyonokos" emberek miatt.
2010. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim válasza:
71%

Érdekelne,hogy kutyát miért csak "tenyésztönek"szabad szaporitani?A mindenttudó tenyésztö meg elmodhatja,hogy versenygyöztes kutyáikkal a legtökéletesebb utódók kerülnek

a gazdikhoz,föleg ha a kutyája sok esetben ugy nyer hogy sógór.koma,jóbarát a zsüri tagja,és megken mindenkit szemrebbenés nélkül!A százszor tökéletesebb kutya meg nem nyer semmit,holott jobban megérdemelte volna!ja és akkor igy születnek a tökéletes kiskutyák,mert vettek neki egy dijat!A hibátlan kutyát meg ne szaporitsd,mert a nagytudású tenyésztönek éppen nem tetszik amit csinálsz!

2010. febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó!

Mi az "egyszer hadd legyen kölyke" "anya/apa szeretne lenni a kutyám"meg hasonló mentalitásúak,valamint a pénzért "dolgozó"nagyüzemi szaporítók ellen beszélünk.

Ha egy kutyának törzskönyve,tenyésszemléje,szűrései vannak,lehet tenyészteni.

2010. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%
szia! szukád van vagy kanod? én is most szeretném fedeztetni a kanomat,sajnos nem értek hozzáde olvasgass interneten sok midnent meg lehet tudni. látom nem adnak értelmes választ:S
2010. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy nem azt írjuk,amit hallani szeretnétek,még értelmesek a válaszok.

Az nem értelmes,aki fejébe vesz valami baromságot,jelen esetben a felesleges szaporítást,és nem lehet meggyőzni észérvekkel.

Tudod,mi szembesülünk napi szinten a szaporítás eredményével,mi látjuk ezeknek a nyomorultaknak a sorsát,akiknek soha nem lett volna szabad világra jönniük.

És mind úgy született,hogy "mindnek van már előre gazdája",ehhez képest a dögkútban végzik.

Ártatlanul halnak meg a hozzátok hasonló "jó lesz a kutyámnak,ha párosodik" mentalitásúak miatt.

A haláluk a ti bűnötök is,ha tetszik,ha nem.

2010. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
hát tudod nem ismersz:) nagyon sok kutyának kerestem már menhelyről gazdát,sőőt átmenetileg beis fogadtam őket,volt már keverék kutyám.Most van egy fajtatiszta kutyám akit szeretnék fedeztetni hogy ha majd ő már nem lesz legyen valaki mégis közeli rokonoknál nem szaporításra vettem,csak szeretném ha maradna belőle valami...és utána természetesen kiivartalanítom.. nem kell mindenkit egyből leugatni,ha olyan nagyon tiltakoztok ez ellen akkor inkább nézzetek utána milyen TENYÉSZETEK vannak ahol a kutyát mocsokban tartják és csak az a lényeg hogy pénz legyen belőle!
2010. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
A szaporítók meg a tenyésztők közül a linkek az egymásra mutogatás helyett felhagyhatnának a kutyagyártással mindannyian.
2010. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Nelly3 válasza:
47%

sziasztok


hasonló problémám van nekem is.

szeretném fedeztetni kutyámat, aki természetesen fajta tiszta és nem rendelkezik törzskönyvvel(mert nem volt kedvünk 1 papír laért további súlyos 10ezreket kiadni) szeretnék utána nézni mi a módja ennek.

szomorúan szembesültem ismételten a magyar mentalitással.


vki segítséget kért tőletekl informálódni szeretne a témában és nem h segítetek neki hanem, még bele is rúgtok.


annyit kérdeznék hol van az megírva h csak az a kutya fedeztethető amelyiknek törzskönyve van? nehogy már 1 papírlap döntse el h az én kutyám egészséges jól nevelt jól szocializálódott kutya, fajtájának minden jellegzetésével, jó súlyban levő, jó kondicióban tehát minden kritériumnak megfelel? én azért szeretném fedeztetni a kutyámat mert, nem szeretném ha álvemhes lenne, valószínűleg a kölyköket fel is nevelné a családom és én is tehát helye is lenne...így is szaporító vagyok? sztem egyszerűbb lett volna tovább lépni a kérdés felett, nektek is és nekem is mert, csak felhúztuk magunkat. ti azért mert, szerintetek felelőtlenség, én meg azért, mert bosszantó h a rosszindulat ami ömlik mindenhonnan...

2010. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem rosszindulat! Ha szaporítótól vettél kutyát, akkor legalább annyi emberség legyen benned, hogy te legalább ne szaporíts! Főleg úgy ne, hogy a legalapvetőbb ismeretekkel sem rendelkezel a kutyák szaporodásbiológiájáról! Ezt alá is támasztottad azzal a kijelentéseddel, hogy: "nem szeretném ha álvemhes lenne"

Az elletés ugyanis ezt a problémát nem oldja meg, de ezt mindenki tudja, aki kicsit is utánaézett már ennek. Ivartalanítani kell, akkor nem lesz álvemhes. Még kevesebbe is kerül, mint egy alom kiskutya felnevelése.

Tudom, rosszindulatú, bunkó paraszt vagyok, mert a kutya érdekeit nézem és nem tudom megérteni a te érzelmeidet.

2010. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!