Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedeztetés!? Tapasztalt...

Kutya fedeztetés!? Tapasztalt gazdik véleményét, segítségét várnám!

Figyelt kérdés
Most fogom először fedeztetni kutyámat! Több variációt hallottam, van aki azt mondja, hogy tüzelés elmúltával lehet fedeztetni, van aki azt, hogy a 9.tüzelési nap után.. Kinek hogy zajlott ?:)
2009. jún. 26. 15:15
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

16:42-es vagyok!

Szentem én nem binkóztam veled,de mind1

2009. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Most olvastam vissza :/

Sajnos hát elég súlyos helyesírási hibáim lettek szóval sorry remélem azért eltud/od/játok olvasni,mert Én eltudom,mert tudom,hogy mit írtam :)

2009. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
16.42es! :) nem rád gondoltam! neked köszönöm az őszinte mondatokat és a tapasztalatot! :) további szép napot!
2009. jún. 28. 17:23
 24/44 anonim válasza:
25%

Az en kutyamnak sincs torzskonyve es en is tapasztalatokat szerettem volna olvasni, mivel epp itt van nalunk egy lany kutyus es nem tudom, hogy sikerult-e az akcio, vagy sem. Mivel egesz nap egyedul voltak, igy nem tudtam figyelni oket, hogy osszeragadtak-e vagy sem. Amugy az ember azert tenyeszt torzskonyv nelkuli kutyakat, mert mindenki tudja megvenni a meregdraga tenyeszkutyakat. Nekem epp egy eredeti angol vervonalu yorkshire terrier kutyam van, de csak azert nincs torzskonyve, mert nem vettem neki, hisz anelkul is EREDETI a kutya! Tudom, hisz itt el velem Angliaban es senki nem vonja ketsegbe!!! Amugy gratulalni tudok csak a sok okos segitokesz elottemszolohoz! Nem kritikat, hanem tapasztalatokat szerettem volna en is olvasni.....

Ha nem tudsz jot irni, akkor inkabb ne irj semmit!

2009. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
26%

Hát igen!

Ezen a topikon is kiderült, hogy a kutyatenyésztők úgy jöttek a világra, hogy mindent tudtak a kutyákról, és a pároztatásról. Tudták mikor kell, hogyan, milyen veszélyei vannak és egyebek.Egyébként meg a tenyésztők nézik le a "szaporítókat"???? Ők akik nem szeretetből tartják a kutyákat, csak hogy pénzt hozzon?

Annyiszor fedeztetik a szukát ahányszor csak bírja, aztán meg megszabadulnak Tőle. És náluk sem 100% hogy minden kölyöknek találnak gazdit. Ők mit csinálnak vajon a nyakukon maradt kölyökkel?

Arról nem is beszélve, hogy van olyan tenyésztő, aki hormon kezelte a szukát, hogy ne csak 2 almot hozzon egy évben.

Egy másik topikon pedig olyan hozzászólást írt a tenyésztő, hogy neki azért is van joga tenyészteni, mert több száz ezret költött a kutyára. Na és? A mi kutyánk eddig 300ezerbe van. Akkor én is tenyésztő lettem?

2009. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%
Miről beszélsz nagyokos?! Te most a szaporítókat jellemezted! A tenyésztők nem anyagi haszonért csinálják, hanem a fajta szeretete miatt, ugyanis sokszor milliós minuszban vannak. Van olyan kutya, akire már ráköltenek 1-2 milkát, mikor kiderül, hogy nem is tenyészthető. Ha meg mégis, akkor egy szukától max. 3-4 almot hoznak le egész életében! Az meg aztán főleg nem igaz, hogy nem szeretik a kutyájukat! Én ismerek olyat, ahol a kutyáknak saját lakrészük van a házban, szabad kijárással a kertbe és bejárással az emberek lakrészébe.
2009. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
71%
300 ezer? Ne nevettess már! Annyiból az én hobbi kutyám éves tartási költsége is alig jön ki! Majd ha már 4-5 millióban van a 2 éves kutyád, akkor lesz miről beszélni. És az életben nem hozza be azt a pénzt, amit ráköltöttek, de nem is ez a cél, hanem a fajta minőségének javítása. Tenyészteni csak szerelemből lehet, nem üzletszerűen!
2009. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Áltlában azok utálják a szaporítókat,akiknél lecsapódik a sok feleslegesen világra jött kutya:az állatvédők.

Állami támogatás nélkül,saját időt-pénzt áldozva mentik a menthetőt,a más hibájából világra jött utódokat.

2009. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim válasza:
21%
sziaaa . én is akarom vinni fedeztetni a kanyorkimat, és SZAROK RÁ, hogy kinek van törzskönyve, kinek nem, egy tündér, fullegészséges kutya, és nem kísérleti patkány, EGY KUTYA. nem kell kivizsgálni, mert KUTYA. elfelejtették az emberek, hogy a kutya nem a vitrinbe, hanem a család szívébe való. faszarcúak. ha akarok tőle kiskutyákat, hát találok olyan normális embert mint mi vagyunk. nektek kéne kivizsgáltatni magatokat, meg az idegroncs szarrátenyésztett hülyeségeiteket.
2010. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó és a hozzá hasonlóan gondolkodó szánalmasok miatt van tele az összes menhely meg születik a sok ellenőrizetlen,selejt "fajtatiszta"kutya.
2010. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!