Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből lehet baj később?

Ebből lehet baj később?

Figyelt kérdés

A kutyusom nagyon ragaszkodik hozzám pedig ő a nagyszüleimnél él a másik két kutyámmal. A család összes tagja ( rajtam kívül ) azon a véleményen van a kutya nem a házba való stb. Nah ha kint vagyok a kiskutyám el sem szakad tőlem és ha pl. nagyapám behív megmorogja aztán ráül a lábamra.:) Ha bemegyek és utána látja az üvegen hogy megyek a kis előszobába már nyüszörög és kaparja az ajtót. Volt már olyan hogy bemászott a kocsiba amikor mentünk haza. Amint kivettük már ment is vissza. Nagyon félek hogy egyszer nem e szökik utánam ( tudja hogy a kapun kivülre nem mehet nem is megy ki ) vagy esetleg megharap valakit vagy egyebek.

mit csináljak szerintetek??


2012. máj. 15. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Vigyázni akar rád, de ezt most nem jó értelemben mondom. A falkájába tartozónak tart, és mivel ő érzi magát falkavezérnek, felelősséget érez irántad, azért nem akar elhagyni. A lábra ülés tipikusan dominancia, a szeparációs stressz (külön zárva sír) is ilyen problémáknál jön elő.

Ez az állapot azért nem jó a kutyának, mert nem tud mindig vigyázni rád, nem tudja teljesíteni a feladatát, amitől frusztált, ideges lesz, és valószínűleg ez csak rosszabbodni fog, ahogy sorozatos kudarcok érik azáltal, hogy mindig kikerülsz a látóköréből minden igyekezete ellenére.

Ezt a cikket javaslom a témában: [link]

Illetve ha komolyabban érdekel a téma, olvass könyveket például Cesar Millantól.

2012. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
0%

Figyelj, ha ennyire szeret a kutya akkor idomítani is tudod, nézz utána hogy lehet de én azt ajánlom próbáld meg hogy:

A kezedben tartasz egy "finomfalatot" és azt mondod neki ottmarad! utána egy kicsit arrébb mész, ha jön utánad megint: ottmarad! ezt addig amég bele nem fárad, és akkor ottmarad (persze nem azért mert azt mondtad) és adsz neki jutalomfalatot ekkor megérti: ha marad kap kaját. De azt vedd figyelembe, ha akkor is ottmarad ha nem mondod neki akkor ugyan így tanítsd meg neki a gyere szót és igy megérti. Mi a kutyánkat így tanítottuk be.


Remélem segítettem! :)

2012. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!!

Kedves első nem gondoltam hogy ilyen komoly a dolog a cikket most rögtön elolvasom.!!

Kedves második! a gyere ide parancsot már tudja akkor legközelebb a marad parancsra fogom megtanitani!!:)

2012. máj. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!