Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből később még lehetnek...

Ebből később még lehetnek problémák?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt. Az első fél évben dolgoztam. Utána megszűnt a cégem, azóta semmi. Hogy ne teljen hiába az időm, tanulok. Fejlesztem az angolomat, és mivel nincs róla papírom, ezért júniustól tanfolyamra fogok járni, hogy legyen. Közben pedig régi vágyam volt az orosz megtanulása, és mivel most van rá időm, hát belekezdtem. Ez a probléma forrása. Még nem élünk együtt, de sokat vagyunk együtt. Csakhogy amikor átjön hozzánk, és anyám engedi be, megkérdezi tőle, hogy mit csinálok. Ha anyám azt válaszolja, hogy tanul, erre ő "már megint". Miért fáj az neki, hogy én tanulok. Nem tart el, mert még szüleimmel lakom, nem az ő pénzét költöm. Akkor miért nem tudja elfogadni? Én sem tettem neki szóvá egyszer sem, hogy nincs érettségije, "csak" szakmája. És egy biztosnak mondható munkahelye. Ő nem tanult, na és aztán, attól még értékes ember. De nem kellene a másikat piszkálni, mert ő meg szeret tanulni. Úgyhogy, mivel szeretnénk összeköltözni, egy kicsit tartok attól, hogy mindennap ezt fogom tőle kapni. És nem fog majd neki tetszeni, hogy nem az ő szabadidős tevékenységeit fogom vele folytatni. Ezek a tevékenységek a tévénézés, és a dvd-nézés. Mást nem szokott csinálni. Könyvet még nem láttam a kezében, és a házukban sem nagyon. Engem ez nem zavar, csinálja, ha neki ez a szórakozás, legyen, csak ne szóljon bele abba, hogy én meg mást akarok csinálni. Vagy ez már túl sok elvárás egy férfitól? Szóval van ilyen irányú tapasztalata valakinek? 28/N, 31/F

2012. ápr. 5. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem illetek össze.
2012. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem egy húron pendültök:)Ha idegesíti hogy tanulsz,később is fogja.nem lehet valami izgalmas pasi ha a tv-nézés a szórakozása:)
2012. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

ha kettesben ki is húzzátok,amint gyereketek lesz,állandó vitaforrás lesz,hogy te tanult gyereket akarsz,aki beszéljen nyelvet,ismerje a világot,stb,ő meg ellenne a valóvilág és társai előtt gyerekkel együtt,mert ha nekijó volt egy szakmunkásképző,jóaz a gyereknek is.



hosszu távon nem lesztek jól meg


jah,és ha összeköltöztök,találsz munkát,azt fogod hallgatni hogy te egy irodában egész nap semmit nem csinálsz,bezzeg ő kemény fizikai melóval dolgozik egész nap,te nem érsz semmit,mert csak a fizikai munka a munka,stb stb

2012. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Így olvasva amit írtál,igen,nektek lesz majd gond ebből..

Az ember ha már kimondja hogy " Én sem tettem neki szóvá egyszer sem, hogy nincs érettségije, "csak" szakmája." Vagy

" Könyvet még nem láttam a kezében, és a házukban sem nagyon" akkor ott már az ember lelke mélyén ott van,csak maga sem ismeri be...Pár év múlva borzalmasan fog zavarni,de akkor már ki is fogod mondani.Ahogy a párodat is borzalmasan fogja zavarni,hogy "már megint tanul"..

Ha együtt maradtok,akkor X év múlva azt fogod mondani,hogy elvesztegettél az életedből pár évet feleslegesen erre a kapcsolatra.

Nem sértésből írtam,de vannak akiknek igenis számít a másik tudása,értelmi szintje..Ti nem vagytok egy csoportban.

2012. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Kérdezd meg tőle még mielőtt bármit is kombinálnál, hogy miért ez a reakciója amikor anyukád mondja hogy tanulsz.

Lehet, hogy csak úgy érzi, hogy zavar ilyenkor.

Ha tényleg maga a tény zavarja, hogy tanulsz,akkor nem ugyanazt várjátok az élettől, és csak ideig óráig fog működni köztetek a dolog.

Beszéljétek meg mindenképp, én nem erőltetném a költözést így.

2012. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

nagyon jó ötlet, h nyíltan rákérdezz. a technikája: ne minősíts, csak kérdezz. maradj annyira érzelemmentes, amennyire és ameddig bírod.


tudnod kell, h ez rázós lesz


és ez a pasi nem valszínű, h meg fog változni.ha mások az igényeid, ideje lépni

2012. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát a nehéz fizikai munkáról csak annyit, hogy a BKV-nál trolivezető. Én könyvelő voltam, és az is akarok maradni. Ilyen irányban keresek munkát.
2012. ápr. 5. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
jelezd neki, hogy téged szórakoztat a tanulás és ez neked fontos, és szeretnéd, ha megértő lenne. egyébként meg összeköthetitek a kettőt: nézzetek angol/orosz filmeket felirattal :) ő szórakozik, te meg figyelheted a nyelvet.
2012. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Mintha a saját sztorimat olvastam volna!

Nalunk is dúlt a láv, amíg össze nem költöztünk. Addig nem tünt fel annyira, h nem vagyunk egy csoportban. Hozzád hasonlóan én is szeretek tanulni, ö pedig fizikai munkát végzett. Soha nem mondtam neki, h miért nem tanul, vagy miért nem olvas. Èn sem láttam náluk könyveket soha, meg a kezében sem. Az még hagyján, de miután összeköltöztünk, elkezdett féltékenykedni rám. A munkámra. A barátaimra a munkahelyemröl. Egyszer ´meghívtak minket egy helyre, ahol a munkatársaim is ott voltak. Elöjött egy bizonyos téma, nem is nagyon figyeltem oda, hogy mit beszél, mert én mással beszélgettem. Csak arra kaptam fel a fejem, mikor meghallottam, hogy erösködik, hogy "Márpedig Kuba Spanyolországban van". ??? Na akkor esett le.

Ha rám hallgatsz, nem költözöl vele össze, mert nem illetek össze. Ne vesztegesd az idödet. Ès jöhetnek a lepontozások, meg a lehurrogások, nekem ez a véleményem. Persze lehet, hogy nálatok máshogy alakulna...

2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Személyes tapasztalat alapján mondhatom,hogy ennek jó vége nem lesz,és rengeteget fogsz még szenvedni lelkileg amiatt a későbbiek folyamán,hogy nem azonos az értelmi szint.Sajnos ahol a kulturáltság,világnézet nem egyezik,ott előbb-utóbb be fog következni a kapcsolat halála.Szóval sok időt elpazarolsz egy Hozzád nem illő emberre.Én is beleestem ebbe a csapdába,és őszintén bánom.
2012. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!