Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámba, kullancs ment,...

A kutyámba, kullancs ment, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
1 éves magyar vizsla szuka , észrevettem hogy a farkatövénél 1 jókora kullancs volt... azonnal hívtam az állatorvost azt mondta hogy csipesszel szedjük ki. Kiszedtem belőle ugy ahogy mondta csipesszel ki is jött könnyedén majd eltapostuk és kidobtuk a kukába. Most mi a teendő? Lefertőtlenítsük ha igen mivel? Nem lesz komolyabb baja ugye?
2012. máj. 12. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Betadinnel kend be neki.
2012. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha fertőzött volt a kullancs, pár hét múlva jelentkeznek a tünetek. Reméljük nem így lesz. Figyelj rá nagyon!

Használtok valamit kullancs ellen?

2012. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem volt itthon semmi így elment a gyógyszertárb ott mondtam hogy mi a szitu és adtak valami braunolt azt hiszem. Befújtam neki ahonnan kiszedtük. Igen használtunk most igy az a baj hogy nem tudom mi volnt a neve így szét kellet kenni rajta . De ezek szerint nem volt a legjobb mit ajánlotok ez után?
2012. máj. 12. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajna 100%ban egyik sem véd. A spot on ok jók szoktak lenni.
2012. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Scalibor nyakörvet próbáljátok ki, ennek távoltartó hatása is van. Vannak olyan spot onok és nyakörvek, amik csak akkor ölik meg a kullancsot, amikor az már megszívta magát vérrel. A kullancs élt még, amikor kiszedted? Vagy megszívta magát és megdöglött a kutyában?
2012. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kullancsot nem elég összetaposni, sajnos szívós kis dögök. Vagy fel kell darabolni szó szerint, vagy elégetni, ez a biztos. Kb lehet venni 200 forintért kullancs kiszedő csipeszt, szerintem nem árt a kutyásoknak, ha tartanak egyet otthon. Könnyű úgy kiszedni vele egy kullancsot, hogy véletlenül se nyomorgasd meg a testét. (ugye ha megnyomorgatod visszaköpködi a szívott vért és esetleg a "mérgét" is)

Ha lefertőtlenítetted, akkor ennyit tehettél. Az elkövetkezendő napokban nagyon figyelj rá. Mi kétszer kaptunk babéziát (és mindig volt a kutyámon csöpögtetős), sajnos már betéve tudjuk a tüneteket.

Ha levert lesz, kicsit kótyagos, feltűnően túl szeretethiányos, nem mozog, nem játszik szívesen, alig eszik, esetleg megjelenik a sötét, barnás vizelet, akkor AZONNAL irány a doki. Nem ér rá holnap, ilyenkor sajnos minden perc számít!

Reméljük a legjobbakat, sajnos ezek a dögök mostanában távoltarthatatlanok, mi erdő szélén lakunk, már kínunkban lepermeteztük az egész udvart, ez használt, de a nagy erdei séták, már felejtősek, pedig annyira imádták a kutyáink. Egyszerűen bármit próbáltunk, akkor is vagy 5-5 kullancs volt bennük, inkább nem kockáztatunk.

Figyelj a kutyusodra nagyon és ha kell, akkor rohanás a dokihoz!

2012. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Scalibor nyakörv.
2012. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2924438-vasar..


3-as válasz az enyém, csak nincs kedvem átmásolni:)

2012. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Figyelem akkor majd a viselkedését , vizeletét. Remélem nem fertőző , de ha fertőző akkor is ha figyelek és időben észreveszem akkor semmi baja nem lehet ugye?
2012. máj. 12. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre azt szokta mondani az orvos is, hogy ez már a kutyán múlik sajnos. Kap egy hatalmas szurit (egy életre megjegyzik sajna), súlyosabb esetben infúziókra kell járni vele és onnantól kezdve a kutya kitartásán és erején múlik, hogy hogyan végződik a dolog. Egy biztos, én ezt egy gazdinak sem kívánom!

Mi már sötét vizelettel, nagyon leverten kerültünk dokihoz, még alig volt fél éves a kutyám. Tényleg alig teltek el órák a kullancs kiszedésétől eddig. Miután megkapta a szurit hányt, ment a hasa, keresztbe álltak a szemei, teljesen zavart volt, nem értette mi történik vele, üreges tekintetek, szerintem szédelgett is, elég érdekesen rakta a lábait, magas láz.

Én akkor azt hittem, ezt nem éljük túl. :( Szabit vettem ki és egész nap pityeregtem mellette, beszéltem hozzá, hogy legyen erős, minden pillanatban rajta volt egy kezem, hogy érezze, hogy mellette vagyok.

Hál'isten túl lettünk rajta, de én nagyon úgy éreztem, hogy pengeélen sétálgatunk. A lényeg, hogy amint látod, hogy valami nem olyan mint előtte, akkor azonnal rohanás a dokihoz. Minél előbb kapja a segítséget a kutyus, annál valószínűbb, hogy nem lesz gond, illetve én hiszek abban, hogy a rengeteg szeretet tartja bennük a lelket és van bennük akarat! :) Tehát nyugi, figyelgesd és bízunk benne hogy nem lesz semmi gond!! :)

2012. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!