Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászos kérdés?

Német juhászos kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közel jövőben egy német juhász kölyköt! A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell kiválasztani az alomból olyan egyedet, amelyik nem lesz később agressziv, és ne támadjon ha az ételes táljához nyúlunk? Később szeretnénk gyereket...

Tudom hogy nevelés kérdése is, de sajnos sok olyan német juhászt ismerek , amelyiket nevelik rendesen, csak egyszerűen rossz természete van, akaratos és magának való! Én egy okos, szófogadó és finom német juhászt szeretnék! Hogyan választhatom ki ?


2012. máj. 17. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs tuti módszer, nem lehetsz majd biztos a sikerben. Minden alomban vannak szangvinikus, kolerikus, stb. kiskutyák, vannak hangadók stb. Ezt a módszert egy kutyanevelési könyvben olvastam: állíts be egy telefont, vagy órát öt perccel későbbi riasztásra, és rakd az alomba. A kutyusok megszaglásszák, játszanak vele, stb. Amikor elkezd csörögni lesz aki megugatja, nekimegy, lesz aki félve eliszkol. Innen következtethetsz a jellemekre. FONTOS: egyik kutya sem, semmilyen fajta sem megbízható!!!! A gyerek egyiknek se nyúlkálhat a táljához! A gyereket kell majd megtanítsd, ne a kutyát!!!! Sosem bízunk meg állatban! A német juhász nem kezdő kutyásoknak való, nagyon okos, és tanulékony, de sajnos nehezen kezelhető, és hisztis fajta.
2012. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először egy megfelelő, minőségi és normális kennelt válassz. Persze ilyen helyeken 100e-től kezdődik egy kölyök, de ha gyerek mellé lesz később, akkor semmiképp se rajta spórolj. A kölyök kiválasztásában a tenyésztő az illetékes. Mivel te a hazahozatalig max. 3-4 alkalommal látod csak a kicsit, így a tenyésztő tudja csak megmondani, melyik kiskutya lesz a legalkalmasabb neked.


Amiket felsoroltál csak nevelés kérdése. Azért azt se felejtsd el, hogy egy kutyát lehet rosszul is nevelni, sőt, az esetek 99%-ban rosszul csinálják az emberek, különben nem lenne agresszió gond, szökés, kaja bevédés, stb. Szóval ha a kiskutya meg lesz, azt javaslom, már fiatal korától járjatok vele oviba, később iskolába. Lehetőleg olyan suliba, ahol a kapcsolatotokat teszik helyre, a kötődés kialakításában segítenek, a kutya megfelelően tud szocializálódni és téged tanítanak meg arra, hogy kell a kutyával viselkedni, hogy kell verés nélkül felállítani a helyes sorrendet és kielégíteni az ösztönenergiáit.

2012. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az agresszió általában a rossz szocializálatlanságra utal.

Kiskorától babrálj bele a táljába!

Egy kutya sem úgy születik, hogy támad, sajnos ezeket mi rontjuk el...

Járj vele kutyasuliba az mindenképp hasznos.

2012. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
természetes hogy a gyereket is nevelni kell, hogy ne nyuljon a táljához, csak ha pl a gazdának is nekimehet, mert sajnos sok ilyenről hallottam, de hallottam nagyon jókat is a fajtáról, és nem kezdő kutya tartó vagyok. Tudok bánni vele, csak német juhász keverékem volt eddig, meg van is, jól nevelt kutya. A szomszédban viszont van egy német juhász, és szerintem rossz idegrendszerű, a testvére is az volt, csak ez annál sokkal vadabb.
2012. máj. 17. 13:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a kutya idegrendszere rendben van, onnantól tényleg csak nevelés és életmód kérdése (séta, kirándulások, tanítás, munka, folyamatos kapcsolat a családdal, részvétel a család életében az általatok felállított szabályrendszer betartásával). Mivel felmerült benned ez a kérdés, ezért mindenképp javaslom, hogy menj kutyaoviba, kutyasuliba. Egy olyan fajtát választottatok, ami munkakutya, tehát elfoglaltságot kell számára biztosítani. Nekem a show nj-k nagyon nem jönnek be, úgyhogy a helyetekben mindenképp egy munkavonalú kennelből választanék! És sokadszorra ismétlem: egy munkakutyának "dolgoznia" KELL!
2012. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Elsőnek: Miért nem megbízható egy kutya sem?

Én maximálisan bízok a kutyáimban.

2012. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kutyáim tányérjába bárki belenyúlhat és még egymást is odaengedik.
2012. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől vedd, ne pedig valami szaporítótól idegygyenge kutyát, légy következetes és neveld! És válassz olyan kölyköt, ami nem mászkál annyira, nyugodtabb, nem ugrál, amikor gazdijelöltek érkeznek. De utána ne az legyen a baj, hogy túl lusta.
2012. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos, nem akarom a szaporitókat dicsérni, de néhány házzal arréb lakik egy német juhász tenyésztő, és a kölykök akiket eladott, annak a zöme mind harapós és nagyon vad. A szomszédom is tőle vett egy kis kutyát, és egyik pillanatban fél a másikban pedig neked támad, és nem csak idegenekkel csinálja ezt hanem mindenkivel, és hallottam hogy sok eladott kiskutya elég furcsa volt, szóval lehet a kutya szüleit nézném meg elsősorban, mert ott a kan német juhász ilyen vad! Ha lenne német juhászom , akkor tanitanám és kiskora óta fegyelmezném, azért is akarok német juhászt. Egyébként a mostani német juhász keverékem sem agressziv ha a tála között vagyok. Nem ez a fő kritérium, csak legyen megbizható, kedves és nem pedig kiszámithatatlan, agressziv. Lehet a szomszéd kutyája miatt lettek kételyeim a fajtával kapcsolatban, de sajnos az összes tőle származó rokonok, kölykök ilyen kiszámithatatlanok, és felmerült bennem hogy lehet eddig nem jól itéltem meg a fajtát, és a fajtával lehet gond, mert mindig is német juhászt akartam! A mostani német juhász keverékemet kiskorában fogadtuk be az utcáról, és már akkor elkezdtem tanitani, igen fegyelmezett és csak 1szer kellett megtanitani neki az ül parancs szót! Nem agressziv, okos és ragaszkodó! De már nem fiatal és szeretnék majd egy fajta tiszta német juhászt, de fontos hogy megbizható legyen, és ne legyen hamis!
2012. máj. 17. 14:14
 10/15 VBeata81 ***** válasza:
Tenyésztő és tenyésztő között van különbség. Nézz utána, érdeklődj! Igazad van, gyerek mellé nem mindegy, milyen természetű lesz az a kutya! Olyan tenyésztőt válassz, aki nagy hangsúlyt fektet a saját kutyái viselkedésére, és odafigyel a kölykök korai szocializációjára. Ha sikerül ilyen tenyésztőt találnod, a kutya jó alapokkal indul. Ne az alom domináns (izgága sajtkukac, rögtön a nyakadba ugrik), de ne is a legfélénkebb tagját hozd el, hanem válassz a középmezőnyből: barátságos, szívesen ismerkedik, de megadja a tiszteletet, és kellően nyugodt. Az lesz a megfelelő kutya. Kérdezd a tenyésztőt, neki ismernie kell minden egyes kiskutyát. És utána már csak megfelelő nevelés kell.
2012. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!