Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászos kérdés?

Német juhászos kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közel jövőben egy német juhász kölyköt! A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell kiválasztani az alomból olyan egyedet, amelyik nem lesz később agressziv, és ne támadjon ha az ételes táljához nyúlunk? Később szeretnénk gyereket...

Tudom hogy nevelés kérdése is, de sajnos sok olyan német juhászt ismerek , amelyiket nevelik rendesen, csak egyszerűen rossz természete van, akaratos és magának való! Én egy okos, szófogadó és finom német juhászt szeretnék! Hogyan választhatom ki ?


2012. máj. 17. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak nem a fajtára jellemzőek, hanem annak a tenyésztőnek a vonalára.A tenyésztés nem abból áll, hogy Két azonos fajtájút összeraknak. Gondosan kell kiválasztani a párt, amibe beletartozik az is, milyen természetű mindkét kutya és azok vonala.
2012. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

És feltétlenül német juhászt akarsz? Nem azért, imádom a fajtát, csak német juhászom volt egész életemben - oké 19 vagyok, de már egész pici koromban is ilyen fajtátú kutyánk volt, és utána is - de a német juhász kemény kutya. Nagyon erős benne a munkavágy, a megfelelés vágya, de ha nincs lefárasztva, ha nincs kielégítve a mozgásigénye és a szellemi feladatok sem megfelelőek, ha nincs meg az erős falkavezér-alárendelt viszony, a német juhász unatkozni fog, aztán agresszív, szökős, hamis, vagy magának való lesz. Mert imád dolgozni, és imádja a feladatokat. A másik fontos dolog pedig az, hogy falkavezérre van szüksége. Ha nincs falkavezér, akkor ő lesz az, és ezért lesz agresszív legfőképpen.

Ha viszont ki van elégítve minden igénye, a legjobb, a legfigyelmesebb, a legszófogadóbb kutya a világon.


Nem tudom, neked mekkora tapasztalatod van kutya téren, de látom vannak előítéleteid a fajtával kapcsolatban, ami nem igazán jó jel. Egyébként az agresszió nem a fajtán múlik. láttam én már acsargó, agresszív golden retrievert is, úgyhogy minden nevelés kérdése.

De ha ennyire bizonytalan vagy, inkább egy családi kutyát ajánlanék, labradort, vagy goldent. A bullterriert is nagyon dicsérik, hogy gyerekszerető.

2012. máj. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
utolsó! Már mondtam hogy jó gazdája lennék, és mindig tanitanám és rendesen le is mozgatnám! És azért szeretnék német juhászt, mert szerintem is az egyik legjobb kutya fajta, nem azért mert kipattant az agyamból. Ha nem tudnám lefárasztani, akkor biztos nem ilyen fajtát vennék, mert jól tudom hogy munkamániás, és hogy kell neki a feladat. Azért szeretnék német juhászt, csak ismerek rossz kutyákat, de hát akkor biztosan nevelés kérdése is, de szeritem nagyon sok múlik azon is hogy milyen géneket örököl. Nem vagyok biztos benne hogy a legdrágábbat kell megvennem ,persze hansúlyozom, - nem sajnálom a pénzt jó kiskutyára - de szerintem egy rossz génű kutyát is eladhatnak többért mint kéne, és ugyanugy olcsón is kaphatnék tökéletes kutyát. De természetesen szétnézek a tenyésztők között, és biztosan már kiskorában elekzem szocializálni , nevelni, és mindenképp ki akarom kérni a tenyésztő véleményét, olyan helyen szét se nézek, ahol csak gyártják a kölyköket, csak azért kérdeztem, ne hogy rosszul válasszak, ugyanis a GÉNEK nagyon sokat örökitenek, pl ismerek olyat, aki német juhászt vett, fként azért hogy őrizze a házat, de túlságosan kedves volt, és keveset ugatott, inkább csak jelzett mint örzött volna - a másik pedig családi kutyát akart a német juhászából és egy öv kutya lett, itt is meg volt a nevelés persze, de az pedig vadabb volt - szóval tudom jól h sok mulik a nevelésen de szerintem a kutya génjei is igen meghatározóak.
2012. máj. 17. 17:49
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez esetben - bocsi, csak lusta voltam visszaolvasni, én hibám - szerintem kérdezd meg a tenyésztőt, hogy szerinte melyik lenne a legjobb családi kutyusnak.

A másik, hogy most nézem, Cesar Millan Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? c. könyvében van pár trükk, kideríteni, hogy melyik a domináns, és melyik a nyugodt, megadó kölyök.

Ilyen például, hogy leteszed a kölyköket egy-egy székre, és figyeled, mit csinálnak. Amelyik leugrik, az túl önálló. Amelyik nyüszög, és nem tudja mit kezdjen a helyzettel, az labilisabb. Amelyik viszont csak ücsörög, és nézelődik, várja, hogy mi a következő lépés, az egy nyugodt, megadó kiskutya.

De a múltkor egyébként egyik kérdésnél linkeltek egy jó kis tesztet, ez az:

[link]

Ez őrző-védő teszt, de írja részletesen az eredményeknél, hogy melyik kiskutya milyen. Szóval sztem kiindulásnak jó.

2012. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
utolsó, köszi, valami ehhez hasonló választ vártam! :) Igen Ceasar Milan filmjét láttam már , de könyvét nem olvastam még! Meggondolom és szerintem jó ötlet ez a módszer amit linkeltél, Az Animal Plenet-en láttam menhelyeken hogy adják örökbe a kutyákat, előtte pedig át kell esniük egy teszten, kb én is igy szeretnék kutyust választani! :)
2012. máj. 17. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!