Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » így lehet kutyám?

így lehet kutyám?

Figyelt kérdés

[link]

ezt a kutysust szeretnénk hazahozni.szerintetek így nem lenne szomorú:

hétfő:7:30-kor elmegyek suliba és legkésőbb 14:30-ra érek haza

kedd:7:30-kor elmegyek suliba és legkésőbb 14:30-ra érek haza

szerda:7:30-kor elmegyek suliba és legkésőbb 14:30-ra érek haza

csütörtök:7:30-kor elmegyek suliba és legkésőbb 14:30-ra érek haza

péntek:7:30-kor elmegyek suliba és legkésőbb 14:30-ra érek haza

szombat :reggel átmennék a nővéremékhez

vasárnap:reggel jönnék haza a nővéreméktől

nyári szünet:eddig úgy volt minden nyáron hogy a nővéreméknél töltötte szinte az egész nyarat, na itt lenne nagy gond hogy addig hol legyen a kutyus... van egy kertünk nem olyan hűűű de nagy kb.20-25négyzetméter anyukám azért nem engedné hogy ott legyen mert fél hogy mindent összekakil, pisil a kertben,estére beengednénk a szobámba. szerintetek hogy lehetne megoldani hogy ne ássa föl az egész kertet és ne legyen minden tiszta pisi kaki? amúgy minden nap kivinné sétálni mielőtt elmegyek suliba, miután hazajövök a suliból és mielőtt lefekszek aludni. ez a kutya kb. mennyi időt bír ki pisi kaki nélkül?

köszi a válaszokat előre is


2012. máj. 18. 07:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért beszéld át jól az anyukáddal. Mert végül is szinte egész nyáron az ő kutyája lenne, ha te nem vagy otthon szinte sosem. Amúgy év közben nem gond. De a nyarat meg kell beszélnetek előre.
2012. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kutya szempontjából: lehet! ezek nagyon is jó körülmények neki. Mivel kisfiú, így valószínűleg jelölgetne néha a kertben, de ha rendszeresen sétáltatod, nagyon keveset fog az udvaron pisilni és azt meg szerintem észre se nagyon fogjátok venni. A kakit meg, (ha véletlenül ott végezné el a dolgát, de ha sétáltatod ez sem valószínű) simán össze lehet szedni. Ha nővéredéknek van kertje, szerintem ott is lehetne, gyerek nem gond, vagy ha anyukád vállalja, hogy sétáltatja, minden rendben lesz vele. Meg addigra úgyis ki fog alakulni, meglátod hogy hogyan szokott viselkedni, mi a jobb, ha viszed, vagy ha nem. (lehet amúgy majd pont a gyerekek fogják kikönyörögni, hogy vidd el)És szerintem család is úgyis meg fogja szeretni és nagyon jó helye lesz a kutyusnak. Szegény már jó régóta várja a gazdáját.

(amúgy én anyukám is féltette a "virágos kertjét", úgy indult, hogy annak a kutya a közelébe se mehet. Mára már fű van a helyén...:)és mindenki boldog)

2012. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A hétköznapokkal szerintem sem lesz gond, ha ahhoz szoktatod, hogy nem ülhet mindig a szoknyád mellett, akkor nem fog neki problémát okozni az iskolai időszakod. Arra azért esetleg számítsál, hogy ha új helyre kerül, előfordulhat, hogy néhány napig nem lesz szobatiszta, amíg hozzá nem szokik a környezethez. Viszont a szombat-vasárnapot és a nyarat elég aggasztónak érzem. Anyukád hajlandó rá vigyázni minden hétvégén amíg te nem vagy otthon? Én nem tartanám problémának, hogy a gyerekeim közelében van kutya, ha az nem bántja őket és rendszeresen ápolva van. Erről beszéljetek a nővéreddel, lehet, hogy a nagyobb gyerek még örülne is neki. A kertből meg a kakit egyszerűen össze kell szedni, ha oda sikerül véletlenül. A pisit pedig úgy tudod kivédeni, ha ahhoz szoktatod, hogy ott is csak a séta alkalmával végezheti el a dolgát. Írtad, hogy az esetek nagyobbik részében panelben lakna a kutyus, de a nővéredék miatt akkor a kertben. Nekem benti kutyám van, ahhoz van szokva, hogy lakásban alszik. Szeret kint lenni a kertben, de biztosan nem maradna kint estére és én sem hagynám ki. Még annyit jegyeznék meg, hogy aki kutyát vállal, az felelősséget és esetlegesen kényelmetlenséget is.
2012. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy anyukádnak kell őt örökbe fogadnia, mert 18 éves kor a feltétel. Ha elolvastad figyelmesen, akkor az is le van írva, hogy lakásban tartásra fogadható örökbe, ami érthető is, tekintve, hogy kistermetű társasági kutyáról van szó. Ez azt jelenti, hogy napközben felügyelettel lehet a kertben, de éjszakára lakásban kell lennie. Egy mentett kutyánál nagyon fontos, hogy megbízható gazdija legyen, aki mindig mellette van, tekintve, hogy az előélete valószínűleg rossz volt, ezért stabil környezetre van szüksége. Nem lebeszélni akarlak róla, csak ezekkel a dolgokkal tisztában kell lenni ahhoz, hogy felelős döntést hozzál és megértsd, ha esetleg az adott kutya számára nem Te vagy a megfelelő gazdi.
2012. máj. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
bocsi de félre értetted nem panelban lakunk hanem egy kisebb kertel rendelkező házba:)
2012. máj. 18. 11:30
 16/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a tényen, hogy ez egy benti kutya nem változtat az panelben vagy kertes házban laktok-e. Ha szeretnéd kint tartani a kutyust, akkor annak megfelelően keressél fajtát (vagy keveréket).
2012. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Olvassátok már el, kint is, bent is lenne. Mellesleg szerintem minden kutyának sokkal jobb, ha lehet kint is és nem csak szobában tartják. Szerintem ha Anyukád vállalja, hogy besegít és felelősséget vállal érte, amikor nem vagy ott, nyugodtan vidd haza, a kutyusnak 100-szor jobb lesz nálatok. Látszik, hogy normálisan álltok hozzá, felelősségteljesen gondolkodsz, csak még nem igazán tudod mire számíts. Találkoztál már személyesen a kutyussal, vagy csak kinézted? Tudod miért van bent ilyen régóta?
2012. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló:

még nem találkoztunk a kutyussal de nem sokára megyünk hozzá:)végre valaki megértette hogy kinti és benti kutya is lenne:) nem akarom elkényeztetni de azért azt sem akarom hogy kinti kutya legyen teljesen:)

2012. máj. 18. 12:44
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a körülmények teljesen jók a kutyusnak, végre lenne esélye normális, szerető környezetbe kerülni. Ha pisi/kaki miatt aggódsz, az felesleges, mert mint már írtam, úgyis séta alkalmával fogja inkább végezni a dolgát, pisi ha lesz is, olyan kevés, hogy kertben nem fog feltűnni, a kakit meg épp össze lehet szedni, ha oda sikerül. Lakásban meg abszolút szobatisztaságra nevelhető. (bár első napokban én lehet többnyire kint tartanám, keveset vinném be, kicsit hagy szokja meg a helyet, most úgyis jó idő van. Nem tudom mennyire ragaszkodik most az emberi társasághoz, lehet hirtelen a nagy változás után, még ez is szokatlan/zajos lenne neki és kicsit nyugisabb lenne kint. De persze ezt a kutyán úgyis látod.)

Ami a lényeg, hogy Anyukád/Apukád teljes mértékben támogassa az ötletet és vállalja, hogy segít a gondozásban. Ha ez megvan, nyugodtan vágjatok bele! (persze találkozásnál mérjétek azért fel, milyen a természete, és ha esetleg másik kutyus szimpatikusabb, akkor nyugodtan válassz mást)

2012. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

megbeszéltem anyával de azt mondta hogy csak augusztus végén hozahtjuk el:( addig még meg lesz szerintetek? de ha el is viszik sem leszek szomorú mert tudom hogy legalább valaki hazavitte és ez a lényeg:)

2012. máj. 18. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!