Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs elleni nyakörvek....

Kullancs elleni nyakörvek. Melyik?!

Figyelt kérdés

A gondom a következő...Van egy vizslám, akivel nagyon sokat megyünk olyan helyre, ahol előfordulhatnak kullancsok (Erdő, mező, túraútvonalak). Egy vizslát mégse lehet a panelek között jól kifuttatni, kell neki a mozgás, így sokszor megyünk "terepre". A gondom, hogy a tenyésztője a Scalibor nyakörvet ajánlotta, ami be is vált, nem csípik meg a kullancsok, de folyamatosan vakarja a nyakát tőle. A Kiltix büdös, amivel nem is lenne gond, de azt mondják, hogy nem lehet vele úszni, vagy fel-le kell kapkodni. Márpedig a kutyám imád úszni és bármekkora vízbe beleveti magát. A mindenféle Spot on-ok sem jöhetnek szóba, a vízimádata miatt.

Hallottam a Foresto nyakörvről, de csak a neten tudtam tájékozódni, mivel még nem találkoztam olyan emberrel, aki ezt használta volna.

Szóval nekem olyan hasznos nyakörv kéne, aminek nem ugyanaz a hatóanyaga, mint a Scaliboré (a vakarózás miatt), de vízálló.. Létezik ilyen? Tudtok segíteni?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. máj. 18. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Fressnaps újságban láttam, bőr alá nyomják be.És 4 hónapig hatásos, kb. 4000 ft

nekünk bőrtápláló kullancs és bolha elleni nyakörvünk van, azt is ott vettem 1300 ft volt

2012. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár még elég rövid ideje használjuk, de merem ajánlani a Duoband nyakörvet.

Nekem egy belga juhász x német vizsla mixem, és egy skót juhász kutyám van. A belgát alapból nem támadják annyira a kullancsok, de a collie az összes létezőt összegyűjti :/

Mióta rajtuk van a nyakörv, a keverékem környékén sem találtam kullancsot, a skót szőréről többet szedtem le, de nem mentek bele. (Mi is sokat sétálunk erdőben.) A nyakörv használatának kb. 3. napján már megszívatlan, halott kullancsot találtam a bundájában.

Elvileg 100%-ig vízálló, de én egy nyakörvnél sem venném ezt készpénznek, azért jobb az óvatosság.

Scalibort még nem használtunk, de azt olvastam, deltametrin hatóanyaga van. A Duobandban diazinon a hatóanyag.

Szerintem egy próbát megér, már csak a kedvező ára miatt is, ha nem válik be, nem egy zsák pénzt dobtál ki :)

2012. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg is nézem a Duobandot!
2012. máj. 18. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Foresto-t használok a boxer kutyámnak. Kb. egy hónapja van meg, de amióta ez van rajta, még soha nem láttam kirándulás közben sem a közelében sem kullancsot, szóval nekünk - egyelőre - maradéktalanul bevált, pedig mi is nagyon kullancsos helyekre járunk kirándulgatni.

Lucernások, erdők, kiránduló helyek, stb., szinte napi rendszerességgel. :)


Az én és ismerőseim eddigi tapasztalatai alapján bátran ajánlom ezt az újdonságot, csak picit drága, viszont 8 hónapig garantálják a védelmet és fényvisszaverő is van a nyakörvön, ami nekünk már hasznunkra vált nem egyszer! :)

2012. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Ja és melegben úsztatjuk is a kutyát, akkor sem lett kullancsos az eb.

2012. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!