Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk ha begyulladt...

Mit csináljunk ha begyulladt a kutya füle?

Figyelt kérdés
Nagyon belül mélyen be van gyulladva a kutya füle (puli) és az állat orvosnak mondtuk hogy nézze meg ő meg azt mondta hogy nem nézi meg :( de az előző kutyánknak is be volt gyulladva csak az övét még a légy is beköpte így kukacok is jöttek a füléből......és nem szeretnénk ugye hogy ez is így járjon ....mit lehet csinálni?

2012. máj. 18. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sürgősen váltsatok állatorvost. Ilyet nem mondhat...

Én a Surolan fülcseppet ajánlom nektek.

Itt tudsz róla olvasni: [link]

Neten utána nézhetsz az árának, 2-3ezer forint között mozog. Ez segíteni fog, az adagolásnak is utána olvashatsz és ha nem fogyott el a hűtőben tárolva még hosszú ideg megmarad a szavatossága.

De azért én másik orvoshoz is elvinném ha van lehetőséged.

2012. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is volt fülgyulladásunk. és kaptunk rá valami fülcseppet , előtte pedig egy folyadékkal kikellett pucolni a kutya fülét. sztem keress más állatorvost, ha igy áll a munkájához akkor sokmindent nemlehet várni tőle
2012. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. mi is Surolan cseppet használunk és nagyon jó. Előtte kaptunk valami más cseppet de az semmit nem használt, csak nyüszitett akutya mikor a füléhez értem. Ez a csepp meg nagyon hamar hatott.
2012. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ezt egyszerűen nem hiszem el. A Gyakorikérdések minden harmadik kérdezője akinek "mi baja van" jellegű kérdése van, azt állítja, hogy bár ő elvitte az állatkáját az orvoshoz, az orvos közölte vele, hogy " -Nem kell a pénzed, nem nézem meg mi baja a kutyádnak/macskádnak."


Persze, hihető. Véletlenül sem arról van szó, hogy a "ravasz" kérdező tudja, hogy ha csak annyit ír, hogy "begyulladt a kutyám füle, mit csináljak" akkor az összes válasz az lesz, hogy VIDD ORVOSHOZ..!

2012. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) a fülcseppet csak úgy bele lehet cseppenteni hogy mélyre folyjon? tényleg ezt mondta az orvos nem vagyok ravasz......másik orvos meg a közelben sincs...amúgy is anyának mond
2012. máj. 18. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is járt már így. Tudtam, hogy az állatorvos, akihez járunk kb.annyit tud, hogy beadja az oltásokat. Így eleve máshoz vittem /50km-el meszebb/.

Antibiotikumot kapott krém formájában, amit 12óránként kellett a fülébe nyomni, illetve előtte fültisztító folyadékkal "kimosni".

Menjetek másik dokihoz, mert ez nem olyan dolog, amire lenne valami házipraktika.

A kutyust nem muszáj vinni, csak részletesen elmondod, hogy mi a gond.

2012. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előtte most ki olyan fültisztitó folyadékkal , utána várj kb 10 percet és belecsepegteted a fülébe majd kivülről belemaszirozod kicsit , hogy ha megrázza a fejét ne jöjjön ki az egész...próbáld ki , ha más dokihoz nem mész ugyse.
2012. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ahha köszi :)
2012. máj. 18. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!