Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet lenne?

Szerintetek jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
Van egy tengerimalacom és mindennél jobban szertenék egy kutyát is és nem lehetne meg oldani hogy ne bántsa a malacomat megtanítani vagy ilyesmi vagy hogy csináljam hogy megoltható legyen? de arról szó nints hogy el adjam a malacom.

2012. máj. 18. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2012. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha a kicsi kutya odakerülésétől kezdve megismeri a tengerimalacod akkor talán, de csak talán. végül is a tengerimalac a kutya szemében egy betolakodó, amit minél hamarabb el akar távolítani.
2012. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha a a szoba ajtó be van csukva akkor be tud valahogy jutni a kutya?
2012. máj. 18. 19:14
 4/9 anonim ***** válasza:
ne vicceljetek már, kutyát simán meg lehet tanítani, hogy ne bántsa
2012. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Háát.. attól függ milyen fajta a kutya. Terriert semmiképpen ne! A kopókat, meg az agarakat sem venném számításba... Szóval nagyjából az összes olyan fajtát, amit vadászatra tartottak, velük biztos nem lenne szerencsés megpróbálni, bár lehet, hogy kifogsz egy olyat, aki megbarátkozna vele, de ne ebben bízz, inkább válassz valami olyan fajtát, amelyik toleránsabb más állatokkal. Nem vagyok valam inagy szakértő, de szerintem ami szóba jöhet, azok a juhász/pászot/társasági kutyák, de velük is sokat kell dolgozni rajta, hogy elfogadják, és még így se ajánlom, hogy sokáig magukra maradjanak. A külön szoba már jobb ötlet, ha nem akarod ketrecbe zárni a malacot, csak nehogy véletlenül valahogy kikerüljön onnan, amikor nem vagy otthon. Bár én ismerek egy olyan macskát (!), akiben annyi vadászösztön nincs, mint egy papucsban. A barátnőm terráriumban (fedél nélküli)tartja a hörcsögeit, a macska szabadon jár mindenhova, de még annyira se érdekelte őt a hörcsögök jelenléte, hogy odament volna a terrárium elé nézni őket! xD És ő egy macska! Tehát, igazából nem feltétlenül azt mondom, hogy ne legyen kutyát, mert nem zárja ki egymást a kettő. Az lehet szerintem a legjobb megoldás, ha örökbefogadsz egyet, akiről megtudják neked mondani, hogy eltűri-e őket. Persze ha menhelyről hoznád, mert szerintem a sintértelepen nem foglalkoznak velük annyira, hogy ezt tudják, de ki tudja. Ha megtetszik egy kutya, kérdezősködj, csak akad majd egy olyan, akit már leteszteltek velük...
2012. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítetetek! :) :D
2012. máj. 18. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Tengerimalac jó esetben ketrecben van. Ott meg hogy bántaná? Nem tud hozzá férni. Ha meg kiengeded szaladgálni, akkor a kutyát kizáród (ha nem tudod összeszoktatni őket).

Nem hinném, hogy kivitelezhetetlen.

2012. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt annó, háát mit is mondjak van egy vadász kutyám(spániel) meg 1 malackám . Kicsi kora óta eggyütt vanna, de sosem csipte szegény malacot, igyhát farkas-bárány játékot játszunk. Ha a malac szabadon van a kutya kötve van s ha a kutya szabad a malac a ketrecben, de te talán kifogsz egy olyan kutyát ami megbarátkozik vele. Nem lehetetlen amúgy, nem egy esetet láttam már, csak hát az én "hercegem" vérében van a vadász ösztön s még a kitartó akaratom sem törte meg.

Sok sikert, kitartást mert arra épp elég szükséged lesz:D:D

2012. máj. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én láttam már egy uszkárt és egy tengerimalacot nagy barátságban. Mind a kettő az ágyban aludt a gazdi mellett, viszont nekem is spániel van, mellé nem merném úgy bevállalni, mint egy uszkár mellé.
2012. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!