Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen sáros időben ti, hogy...

Ilyen sáros időben ti, hogy mossátok le a kutyát séta után?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul csinálom:Az én kutyámat úgy próbálom,hogy bele a kádba egy pár centis vízbe,hogy legalább a lába ne legyen sáros,de rögtön kiugrik,képtelenség lefogni.Utána letörlöm még neki vizes szivaccsal,majd törölköző.De még így sem tiszta,mert kevés az az idő amit a kádba van.

Szeretnék ötleteket,hogy ti,hogy csináljátok,hogy ne legyen minden tiszta sár:)



2012. ápr. 6. 15:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
és ez után az "akció" után,mindig mintha megsértődne rám a kutyus,vagy mintha rosszat tennék vele,pedig próbálom nyugodtan csinálni.
2012. ápr. 6. 15:16
 2/15 anonim ***** válasza:
Enyém is nyakig sáros volt ma. Fogtam, beraktam a kádba. :) 4 hónapos 15 kiló, szóval nem egy öleb. Már egész kiskorától szoktatva van a kádhoz, meg a fürdéshez úgyhogy szépen tűri. :) Még iszik is közben. Haláli. Sampon nélkül szoktam, csak tiszta vízzel, utána megtörlöm, nagyjából tiszta szokott lenni. Kb. 15-20 cm víz van a kádban.
2012. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen,hát lehet ,hogy az én kutyám nem lett hozzá szoktatva akkor,nincs itt régóta,6 hónapos.Lehet ilyenkor már késő szoktatni.Pedig jó lenne,mert lakásban van.

Amúgy én is csak sima vízbe próbálom tenni,de egyszerűen nem lehet lefogni,úgy iszkol.

2012. ápr. 6. 15:22
 4/15 anonim ***** válasza:
attól függ milyen piszkos. Ha csak poros a lába azt sima vízzel lezuhanyzom langyos vízzel, de ha nagyon sáros akkor a kezemre rakok sampon és azzal megnyomkodom a tappancsát:) muszáj mert ágyban alszik :) Próbáld meg a nyakörvet rajta hagyni míg fürdeted azzal le tudod fogni erősen és akkor nem tud annyira ficánkolni:) bokáig érő víz azért nem jó szerintem mert akkor a saját sáros vízébe tocsog és nem lesz full tiszta,a zuhanysugár meg levereti azért!
2012. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen,kipróbálom ezt a zuhanyosat akkor,meg próbálom fogni a nyakörvvel.Hát most nagyon sáros volt a minap,kiugrott a kádból és rögtön befutott az ágyra:)

Utána lévő sétánál már becsuktam az ajtót is ,miután megjöttünk,ne hogy megint berohanjon.

2012. ápr. 6. 15:36
 6/15 A kérdező kommentje:
de úgy menekül ilyenkor,mintha "ölném",pedig nem kiabálok vele,nem szidtam le akkor se,amikor berohant,szóval nem volt ezzel semmi negatív tapasztalata eddig,nem tudom mért fél ennyire.
2012. ápr. 6. 15:39
 7/15 A kérdező kommentje:
lehet ez ilyen menekülési ösztön egy "kényszerhelyzetből":)
2012. ápr. 6. 15:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy mosom, hogy a kádba leborítok egy lavórt, és annak a tetejére állítom. Igen, ma reggel sajna nyakig sáros volt, de én nem szappanoztam, csak sokkal alaposabban mostam le sima, langyos vízzel.
2012. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, hogy a kádtól fél. A németjuhászom volt ilyen, hogy magát a fürdést élvezte, csak a kádat kerülte nagy ívben, amíg nem szoktattuk hozzá. Az enyémnek az volt az egyik baja a káddal, hogy nem érezte biztosnak a talajt a talpa alatt, mivel nagyon csúszós. De erre mire rájöttünk... Tettünk be neki olyan kádba való csúszásgátló gumit, máris sokkal nyugisabb volt. Próbáld ki, hátha segít. Légy nagyon türelmes, ne birkózz vele, ne érezze magát csapdában, mert annál inkább menekülne. Inkább kis jutifalatokkal meg szép szóval dicsérd, hogy kellemes élmény legyen neki a fürcsi.

Arra is gondoltam, hogy nem lehet esetleg, hogy túl meleg vagy túl hideg vízzel akarod lecsutakolni?

Minden esetre amíg elfogadja a kádas pancsolást (mert el fogja fogadni, megszokja) addig szerintem egy lavór víz a fürdőszoba közepén, és ha máshogy nem megy akkor egyenként álljon a tappancsaival a vízbe.

2012. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Próbáld jutalomfalattal. Szoktasd folyamatosan. Csald be a fürdőbe, ha bemegy, jutalomfalat, utána adj neki még egy párat. Aztán engedd útjára. Kicsit később, vagy másnap, ugyanez, de ekkor rakd be a kádba is, ne engedj bele vizet, se semmit, csak a kádban legyen, adj neki ismét jutalomfalatot, majd vedd ki. Következő alkalommal már lehet benne víz is (bár én zuhanyoztatni szoktam), ilyenkor próbálj segítséget kérni és miközben áll esetleg a vízben vagy zuhanyoztatod, kapjon jutalomfalatot.

Az én kutyám az elején nagyon izgága volt. Ezzel a módszerrel most már egész nyugodtan megmarad. Úgy 15 perc után kezd egy kicsit elege lenni a dologból, akkor már jönne ki...

2012. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!