Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a saját kakiját...

Miért eszi meg a saját kakiját a kutyusom?

Figyelt kérdés

10 hetes német juhászkutyám van, és kb. 1 hete elkezdte eszegetni a kakiját, de csak akkor ha híg. Ha normális az állaga, akkor rá sem néz.

Nem értem, mert azelőtt semmit nem reagált a kakijára.

Doki azt mondta, hogy gyors az emésztése, és végig siklik rajta a kaja.... (Happy Dog száraztáp), és hogy azért eszi meg, mert érzi benne a táp szagát....

DE!

Doki azt mondta, hogy adjak neki átmenetileg főtt csirkemellet rizzsel. Mert az fog, és nem megy át rajta olyan gyorsan. De nem értem, hogy a száraz táppal napi 4-5 ször kakilt, a csirkés rizzsel meg napi egyszer. Szóval a rizses ugyan fog, de abban ott vannak a rizs szemeke a kakiban, nem értem.


2009. jún. 27. 16:44
 1/4 A kérdező kommentje:

És mellette eszeget mindent: füvet, virágot földet...

És azt meg kihánnyja!!!!

2009. jún. 27. 16:45
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
hogy füvet és növényeket eszik az azért van, mert rossz a gyomra,az egy bizonyos szinten normális, de vidd el állatorvoshoz.
2009. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Válts egy másik száraztápra, keverd konzervvel vagy hússal. Az egy dolog, hogy gyors a kicsi emésztése, és "átszalad" rajta a kaja, de ha érzi a fosásban a szagát, akkor gyakorlatilag semmi nem szívódott fel belőle a bélcsatornában.

A másik: a nem normális végtermékeket a kutyák igyekeznek eltüntetni. Pl ha egy alom kiskutya közül egy hányt, akkor azt mindenki vadul befalja.

2009. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
dinoszaurusznak képzeli magát, nem keveredett valami mák,vagy gomba a kajájába? :)
2009. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!