Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segíthetnék a kutyán?...

Hogy segíthetnék a kutyán? Nagyon féltem!

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm és neki egy fajtatiszta,törzskönyves bullterrierje! Az a gond a kutya fél milliós kárt tett a lakásba,nem tudja megnevelni a gazdája ezért el akarja adni az 1 éves kutyát! 50 ezer ft-ért! Gondolhatjátok hogy első lenne hogy egy szaporító lecsapna rá! Már próbáltam szép szóval beszélni az emberrel,hogy ne tegye metr a kutyáját egész életében elletni fogják,el fog pusztulni ,de nem érdekli mert hogy a kutyán pénzt akar keresni mert mennyi kárt tett! Mondtam neki azt is hogy adja vissza a tenyésztőnek vagy csak ivartalanítási kötelezettséggel adja el szerződéssel,vagy adja oda a bullterrier fajtamentésnek,de hajthatatlan,megsértődött és lelépett! Nagyon féltem azt a kutyát,tényleg úgy volt nevelve hogy ököllel ütötte erőből mert hogy a bullok úgyse érzik meg mert harcikutyák..Teljesen nevetlen kutya tehát,és tudom hogy szörnyű jövő vár rá és nagyon sajnálom:( Mondtam a hogy ivartalanítsa de nincs pénze,és nekem sincs hogy ezzel segíteném!!

Anyjával is beszélhetnék de szerintem ez főleg az ő ötlete! Mit tehetnék,mit mondjak neki amitől meggondolhatná magát? Mi a teendő ilyenkor?

Köszönöm!



2012. máj. 19. 14:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Írtam a fajtamentőknek sajnos nem tudnak segíteni,meg is értem így:

Kedves Vivien!


Köszönjük, hogy írtál, de sajnos nem tudunk segíteni. Egyrészről a Fajtamentés nem vesz pénzért kutyát, másrészt pedig olyan telt házunk van, hogy szerte az országban több sintértelepen várják bullyk, hogy elhozzuk őket, és egyszerűen nincs hová...

Teljesen igazad van abban, amit írtál, de sajnos ha valakiben nincs egy csepp emberség és tisztesség sem, azzal nem lehet mit tenni, a kutya jogilag az övé, gyakorlatilag azt csinál vele, amit akar. Egy ok azért van a reménykedésre: 50 ezer Ft-ért nem fogja megvenni egy szaporító, mikor az expressz és a hasonló hirdetési oldalak tele vannak a 10-20-30 ezer Ft-os kölykökkel. A szaporítónak nem lényeg, hogy törzskönyves, vagy hogy milyen vérvonalú.

Sajnos még csak tanácsot adni sem tudok igazán, hogy mit tehetnél szegényért... a két általad is leírt megoldás lett volna a minimum, amit meg kellene tennie a kutyáért, de ha nem hajlandó rá, nem tehetünk semmit.

Az egyetlen ötletem, hogy kezdj el kampányolni az ismerőseid között, hátha van olyan, aki normális gazdája lenne, és hajlandó érte 50 ezer Ft-ot fizetni...


Tényleg nagyon sajnálom, hogy nem tudunk segíteni.


Üdvözlettel,


Eszter (admin)



meglátjuk mi lesz így,megpróbálok körbekérdezni embereket,vagy valami de nem hiszem hogy bárkinek kell 50 ezer ft felett egy teljesen szociálizatlan,neveletlen bulli..de hátha a törzskönyv segít:(

2012. máj. 20. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!