Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják sokan hogy a...

Miért mondják sokan hogy a flexi póráz rossz? Miért rossz?

Figyelt kérdés
szerintem pont hogy nem rossz mert nem lóg feleslegesen.. és azt ugyan úgy meg lehet állítani mintha mondjuk egy 150cm sima pórázt vennék... vagy azért mondják mert árba drágább ?? nem értem valaki megmagyarázhatná mért nem szeretik annyira a flexi-t.
2012. máj. 19. 19:46
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%

A flexivel szinte lehetetlen azonnal megállítani és korrigálni a kutyát, főleg, ha éppen több méterre kihúzta a kutya! Pl. múltkor egy széles járdán kocogott a jobb oldalamon a roti-nj mix kutyám pórázon, bringa mellett, a járda jobb oldalán ment egy öreg nő flexis kis keverékkel...éreztem, hogy baj lesz, ezért hangosan szóltam a kutyámnak, hogy "mellém" és lassítottam...ez elég volt, a nő hátranézett, a kutyája azonnal őrjöngeni kezdett: mikor nagyjából becsörlőzte a kutyáját, gyorsítottam, de a kutya ismét megugrott és nem sok kellett, hogy a kutyámnak ugorjon...és már számtalan támadás ért minket flexis kutyáktól, legyen az kicsi vagy nagy.

Volt, hogy kutya nélkül bringáztam a parti sétányon, szembe jött egy nagy, kutyákkal agresszív kutya hámmal és flexivel a gazdival...átmentem a sétány túloldalára, de pont előttem ment át a flexivel: majdnem bukás lett a vége, mázli, hogy jó a reflexem, és kutyák mellett automatikusan lassítok. A gazdi nem rakta ki az ablakba, amit tőlem kapott...


A FLEXI HASZNÁLATÁT KOMOLYABB ENGEDELMES VIZSGA LETÉTELÉHEZ KÖTNÉM!!!


A 30 kg-os kutyámhoz gyakran a 8 méteres szalagos flexit én is előszedem, meg az 1500Ft-os, 8 méteres zsinóros utánzatot is, ami egy erősebb rántástól kiakadna, nem húzná vissza a zsinórt...de mivel nem rántom, nem fog elromlani :) Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez! Ilyenkor hátranéz és megáll, majd visszajön felém.

Én a flexit a hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

2012. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Azért rossz, mert a kutyának azt kell megtanulnia, hogy ha pórázon sétál, akkor úgy kell haladnia, hogy a póráz nem feszülhet. A flexi meg ugye folyamatosan feszül, ergo a kutyának esélye sincs megtanulni a pórázon való normális közlekedést.
2012. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Én a flexit leginkább karácsony és szilveszter között esti sétánál használom. Mert ugyan általában nem ijed meg a durrogástól, de azért biztos, ami biztos.

Egyébként azért "rossz" mert szinte folyamatosan feszül, a "sima" póráz viszont lazán lóg ha a kutya jól viselkedik...

2012. máj. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
becsörlőzte:)))))
2012. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
most vettem pórázt és inkább a sima 1,5 méteres bőrt választottam...előtte egy nappal barátnőm flexi pórázát kipróbáltam és neki még új de tisztára recseg..meg ha véletlen leejtem akkor biztos hogy széttörik...meg akkorát rántott a kutyán hogy csak na...nem tudom emez jobban tetszik :)
2012. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Most én is a saját bénaságom miatt szívok...a bal csuklóm külső része fájdogál, és erőt nem is tudok kifejteni vele :(

Kb. 1 hete ugyanis a 8 m-es flexivel sétáltunk. Argos előrement vmit szaglászni, de gyanús volt a dolog, közöltem, hogy pfúúúúújjjjjj...reakció semmi. Ezért a következő pfúúújjal egy időben belerántottam a flexibe...mivel a jól párnázott hámra volt kapcsolva, Argos különösebbet nem érzett, csak a kemény tiltást és egy picike rántást, főleg, hogy kb. 7 m madzag volt köztünk :D Csakhogy a rántásnál meghúzhattam a csuklómat :( Az előbb sepregetésnél is fájt...pár hét és elmúlik...én meg tudatosan többször nem fogom izomból megrántani a flexit, főleg hámra kapcsolva nem, mert teljesen felesleges és fájdalmas is :D

2012. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!