Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyákat tudnátok...

Házőrző kutyákat tudnátok nekem felsorolni?

Figyelt kérdés
Gép telep őrzésére szolgálna a kutyus természetesen mindennap kellő képen le lenne mozgatva és suliba is elhordanám. Olyan kellene amely télen nem reszket és bújik be a házába és ki sem moccan onnan gondolok itt a dobbermanra. Illetve hosszú szőrűt sem szeretnék.
2012. máj. 22. 14:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Roti pont jó elég agresszív védi a területét de tanítható is és rövid a szőre.Még a házába sem megy be kirángatja a rongyát és kifekszik a hóba ,olyan szinten bírja a telet.
2012. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Szerintem a kuvasz a legjobb választás nekünk is az van!
2012. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Amúgy azt nem értem, hogy a dobermannra mért mondjátok hogy megfagy? Szerintetek a II. világháborúban ruhában voltak az őrkutyák Németországban? A rotweiller a másik fele. Persze én most a teljesen jó vérvonalról beszélek, nem pedig az olyanokról akik már össze vannak keverve mindenfélékkel, és észnélkül pároztatták őket.


Én még a malinoist is javasolnám, de lehet csak azért mert nekem egy malinois az álmom. :D

2012. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
-20 fokban a rövidszőrű fajták nem nagyon őriznek. Többnyire a házukban kuksolnak.
2012. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ilyen kau meg közép ázsiai juhászkutyát ne vegyél.

Nyáron annyira lomhák hogy egész nap alszanak,meg nem őrkutyáknak valóak attól nagy nem biztos hogy erős

2012. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15:56-os! Anno a rotim valahogy "nem vette észre" h kőkemény tél van és alig-alig ment be az óljába, pedig neki is a korábban már említett kétkamrás ólja volt, hiperszuper szigeteléssel (volt h én is bemásztam mellé :D).


Kérdező, ha a roti az álmod, a pénz nem akadály, akkor hajrá :) De nagyon gondosan válaszd meg a kennelt, ma már alig van diszplázia mentes, jó, kemény felépítésű roti :S

2012. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én a Moszkvai őrkutyát ajánlom!! igazi házőrző és egy ölelgetni való mackóó. :D nekünk van..1 moszkvai egy dobermann és egy keverék.! a moszkvai nagyon izmos.. még csak 5 hónapos és leteperi az egy éves dobermant..a nyakánál nagyon nagy izomköteg van..durva de imádja ha simogatjuk! meg persze enni is szeret..a és szőrét meg elég ha hetente egyszer átfésülöd..telet jól bírja..nálunk egész télen kinn volt nyáron is őriz csak árnyékba húzódik, de akkor is tud játszani meg őrizni..volt nálunk 29c˙ és ugyanúgy futott a kapuhoz ugatni, meg játszott a többi kutyával! Nagyon hű társ szerintem..legalábbis amit eddig leírtam ugyanaz van a mién kell! remélem segítettem! ;)
2012. máj. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Little Red:

A roti meglepően jól bírja a hideget, -8-10 fokig bírja. Utána viszont már csakis a hosszú szőrűek azok, akik sérülés és a hideg miatti figyelemkiesés nélkül tudnak őrizni. Ott, ahol pásztorkutyák vígan, kutyaház nélkül elvannak, egy roti reggelre halott.

2012. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!