Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik tápot ajánljátok...

Eszternagy kérdése:

Melyik tápot ajánljátok border collie-k számára?

Figyelt kérdés

Lehetőleg jó minőségű, de nem túl drága tápot szeretnék. A Chappinél, Pedigree-nél azért drágább lehet, de a Royal Canin-nál olcsóbbat szeretnék, mivel egyetemista vagyok és nem vet fel a pénz. :)

A tápon és főtt zöldségeken kívül mit érdemes még adni neki kiegészítésként?

Úgy tudom hajlamosak 6-7 éves koruktól a csontritkulásra, ezért fiatalkorban fontos a megfelelő kalcium bevitel a számukra. Ezt tartalmazzák a jobb minőségű tápok vagy étrend kiegészítőre is szükség lesz?


2012. máj. 22. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha normális minőségű tápot kap akkor nincs szüksége semmilyen kiegészítésre. Gondolom mivel border collie így sportolsz vele így én a ProPac vagy Acana sportmixét ajánlanám. Az olyan 15ezer körül van 20 kiló, ami 2,5 hónapig legalább elég.
2012. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
semmi extra, hetente 1 tojást adj neki, és csillogni fog a szőre. A miénk mindent megeszik, de van amelyik iszonyat válogatós.
2012. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még nincs meg a kutyus,csak előre tájékozódom,de egyébként igen,futni szeretnék majd vele.

Van már egy tacsi keverékem,ő főleg főtt húst,ritkábban főtt zöldséget kap,a zöldségre kölyök korában szoktattam rá,így aztán hozzászokott. Teljesen egészséges,gyönyörű a szőre is, de egy fajtatiszta Bordernek gondolom azért kicsit más étrendre van szüksége már csak a fokozott mozgásigénye miatt is.

2012. máj. 22. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Dog Chow volt a nyerő. Emellett féléves kora után körülbelül minden, kivéve a húst. De a táp mindig domináns maradt. Ez persze tényleg függ a kutyustól is, az én kutyám még a cseresznyét is leeszi a fáról, pedig nem éheztetjük, de hallottam olyan gazdit is, akinek nagyon válogatós a kutyája. És a tojás nálunk is közkedvelt nyasi. Meg persze a csont.
2012. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a miénk is ilyen mindenevő. A feketerigó leveri a cseresznyét, a border meg megeszi, nekem meg semmi sem marad. Amikor kihagytunk tavaly 1-1 napot nyáron, akkor meg rájárt a kertre és leette a koktélparadicsomot. A sárgabarack is mindig messzire gurul a fájától, pedig fű van alatta és ha magától esik le akkor össze szokott ugyi lapulni is. A füge is el-eltünedezett. Csak az újság nem akar magától behozódni. Nem értem... szerencsére nem olvassa el.
2012. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemrég a Josera tápokat ajánlották nekem. Erről van tapasztalotok vagy véleményetek?
2012. jún. 7. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Josera: nagyon jó táp!!! kb 10 ezer a nagy zsákos! Éveken át etettünk vele, mellette ritkán kapott mást. Nagyon ajánlom.

Jó táp, hasonló árban a Champ és a Brit, és a Bosch is!

Meg kell nézni honnan veszed, nem mindenhol egyforma. Neten is érdemes pl zoofast.hu, dogshop.hu

Gálpet nevű netes állateledeles NEM MEGBIZHATÓ, többször átvágtak bár jó árakat mutogatnak a netes lapjukon.

SZóval Josera, Champ, Bosch, Brit, - ezek olcsóbbak mint Acana és nagyon nagyon jók, munkakutyás haverok is etetnek ezekkel és semmi gond, amit a kakin is látni fogsz :)

2012. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!