Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSETEK KÉRLEK! MI TÖRTÉNT?

SEGÍTSETEK KÉRLEK! MI TÖRTÉNT?

Figyelt kérdés

Szóval felkeltem, hogy kiengedjem a kutyámat a reggeli sétájára, és a teraszon ahol éjjelre be van zárva egy nagy vérfolt van, az ivóvize is piros, és nagyon gyenge

egy hónapja fogadtam be az utcáról, nem tudom milyen oltásai vannak vagy vannak-e egyáltalán, holnap akartam vinni állatorvoshoz beoltatni meg megvizsgáltatni, és az a baj, hogy falun lakom, és csak csütörtökönként van rendelés, és fogalmam sincs mit csináljak, nincs kocsim, nem nagyon tudom hogyan szállítani így, és sajnos nincs pénzem arra hogy kihívjam házhoz az orvost (szörnyű hogy a pénzen múlik)

szerintetek mi a francot csináljak? nagyon nagyon féltem

igazából a vár nem "hányás" szerű, inkább cseppek, de ha meg tüzelne vagy nemtudom, akkor az ivóvize miért? lehet hogy csak felsértette valamivel a száját? Kérlek adjatok tanácsokat mi lehet, mit nézzek meg rajta. Szerintetek kibírja holnapig az állatorvosig? Ha muszáj ma akkor megpróbálom elvinni persze.

Írjatok kérlek :(



2012. máj. 23. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tüzel, akkor mérgezésre tippelek, és orvosi beavatkozás nélkül sajnos már tuti nem éli meg a holnapot, nem tudsz mit csinálni. :(


A mi utcánkban sajnos valaki előszeretettel dobál mérget a kertekbe és ez az elvérzős tünet szokott jelentkezni a kutyáknál, amit x időn belül kell orvosolni.. :(

2012. máj. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
2012. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
utolsó vagyok, baj esetén az egész ország területéről hívható
2012. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
ki a jó ég pontozott le? ez segítség, még a szállítást is megoldják baj esetén...ha szereted a kutyád, akkor felhívod őket
2012. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértette fel magát valahol? Nézd át alaposan, a száját is belül.
2012. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm is hasonlóan járt, az ügyeleten kiderült, hogy elvágta valamivel a szájt belül. Végülis össze kellett varrni. Nézd körbe a kutyát és próbáld megállapítani, hogy honnan jön a vér! Amúgy ügyeletes állatorvos mindig mindenhol van, érdemes megkérdezni, hogy mennyiért menne házhoz és lehet-e később vagy részletekben fizetni!
2012. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
VAgy nem törhetett/eshetett ki valamelyik foga?
2012. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt tanácsolom, hogy nézd jól körbe a kutyát, hogy honnan jöhetett vagy jöhet a vér. Aztán írd meg, hátha tud valaki valami tippet, mert így nehéz, hogy nem tudjuk, hogy honnan jön. (akár bele is léphetett a vízbe, nem biztos, hogy a száján jött ki)

De ha ismered a környéken dolgozó állatorvosokat megkérdezheted, hogy ki engedné meg, hogy később vagy részletekbe fizess.

2012. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon gyenge, akkor ez mérgezés lesz, és nem felsértett testtáj.


Amíg orvoshoz nem kerül, annyi tejet itass vele, amennyit csak lehet!


A tejben K vitamin van, ez a patkányméreg ellenszere.


Ezzel nyerhetsz egy kis időt.


De lehet, hogy csak órái vannak hátra, ezért én mindenképpen megpróbálnám még ma orvoshoz juttatni.


Tudom, hogy nehéz, de nincs ismerősöd, akinek van autója?

NÉzd meg, a környéken melyik állatorvos rendel ma!


(Akár hívd ki magadhoz...)


Ha Biatorbágy közel esik hozzátok, hívd Dr. Soós Ferencet - a google kidobja -, ő olcsó, és nagyon jó orvos!


Vagy kérj SOS segítséget a Noésoktól!

[link]

(nincs ilyen részleg, de bármelyikhez rendelt számot hívod, szerintem segítenek, ha tudnak.)



Jobbulást!


és nyomasd a tejet ezerrel!!!!

2012. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mindenkinek nagyon nagyon köszönöm !! mentek a zöld kezek!

jobban van egyébként, szaladgál már, nem nagyon engedte a száját megnézni, de máshol nincs rajta seb, valószínűleg ott sértette fel valami szálka vagy fadarab, ahogy megtépázta az ajtófélfát, nagyon dörgött az ég tegnap. (csak tényleg nagyon soknak tűnt a vér először)

köszönöm mindenkinek a válaszokat !!! : )

2012. máj. 23. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!