Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyusról vélemények?

A beagle kutyusról vélemények?

Figyelt kérdés

Nekem a szívem csücskei,nagyon tetszenek,de rengeteg helyről hallottam már hogy nagyon buták!Sőt nagyon pórázról elengedve sem láttam túl sokat!

Azért buták mert a vadászösztönből fakadó szaglás elveszi az eszüket,vagy alapból sem egy "észlények"?


2012. máj. 24. 08:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ami még zavaró volt, hogy rövid a szőre: egyfelől télen könnyen megfázhat


Ez nem igaz. Ezek kopók télen nyáron vadásznak vele, nagyon nagyon kemény kutyák.

2012. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!Szép napot!
2012. máj. 24. 08:56
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én beagle tulajdonos vagyok! Befogadott kutya, tehát nem kiskora óta van velünk. Nagyon sok törődést igényel. 1-2 éves koráig, szinte minden hülyeséget megcsinál. Szétrág, széttép mindent, és ami a legrosszabb hogy szökős is. Nálunk a vadonatúj kerítést, 1.5 hónap alatt tönkre tette. Pedig nagyon sokat foglalkoztunk akkor is meg most is vele. Az enyém nagyon könnyen tanítható, sok trükött ismerünk már, kajához csak parancsra nyúl stb... Nagyon nagy a mozgás igénye. Napi szinten igényli a mozgást. Most, hogy már elmúlt 2 éves, már kezd komolyodni. Szinte már nem csinál semmi hülyeséget! (Lekopogom) De én mindezek ellenére, soha nem váltam volna meg tőle, és nekem a beagle a kedvencem! Csak ilyen kutyát szeretnék a közeljövőben is. Biztos, hogy nehéz eset, és következetes nevelést igényel. És igen makacs is tud lenni, ha nem jól nevelik. De azt a szeretetet, amit tőle kapok, nem cserélném el semmire! :) Amúgy meg szerintem egyáltalán nem buta kutyák. Az tény, ha szagot fog, akkor megy az orra után, de megfelelő nevelés mellett, jól behívhatóvá válik! Tehát magyarul, sok türelmet és következetes nevelés mellett, egy igazi társat találhatunk meg benne! Nekem ez a tapasztalatom velük kapcsolatban! Remélem tudtam segíteni! Üdv!
2012. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne veszekedjetek! :) A válaszadó csak azt akarta mondani neked Kérdező, hogy nem szabad más emberek véleményére hallgatni. Mert megoszlanak azok. Aki ért a kutyákhoz, és tudja kezelni a beagle-t, az azt mondja okos, nem buta. Akinek meg csak úgy van, de különösebb erőfeszítést nem tesz azért, hogy rendes kutyát faragjon a kutyájából, az lebutázza, stb. Ezt neked kell kitapasztalnod. Tény és való, hogy első kutyának nem megfelelő, mert nehezebben tanul. De ez nem a butaságából adódik, hanem a kopó vérből. A sok szag, inger megzavarja, és egyszerre sok dologra figyel. Nehéz lekötni a figyelmét, de semmiképpen sem szabad butának nevezni. Szóval a válaszoló arra céloz, hogy ne legyél naiv, és ne más véelményére hallgass. Nekem a beagle a 2. kutyám,és megvettem ezt a könyvet:

[link]


Nagyon jó könyv, sokat megtudsz a kutyáról, ajánlom neked, mielőtt beszerzel egy beagle-t, olvasd el ezt a könyvet. Így már úgy fogadod a kis puha fülűt, hogy szinte mindent tudsz róla.

2012. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Imádom, olyan szépek.:)


[link]

itt nézz körül.

2012. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék még hozzá, hogy nem feltétlenül csak azért szökik, mert nincs vele eleget foglalkozva! Tapasztalatból mondom. Amikor nálunk volt a szökési időszaka, akkor már elkeseredésemben, időt energiát nem sajnálva, heteken keresztül, napi szinten, 3 órákat sétáltunk, futottunk,apportíroztunk a közeli erdőben. Úgy jöttem vele haza, hogy szinte vonszolni kellett a kutyát. Itthon elfeküdt, 1 óra múlva meg már azon kaptam magam, hogy ismét keresem a kutyámat a szomszédok kertjében. Padig társasága is van itthon, mert van egy másik kutyánk is, és a szomszédból is mindig áthívtuk a kutyát hogy játszanak. De ugyan úgy ment a feje után. Most nyugodott le,pár hónapja, hogy elérte a 2 éves kort. Sajnos náluk ki kell várni ezt a lázadó tini kort, :) én csak így nevezem! Türelmi játék a nevelése! :) Most már elég neki, napi fél óra intenzív futás, kis játék, kis tanulás, és hétvégén nagy kirándulások.
2012. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem buták, sőt, épp ellenkezőleg. Nagyon okosak, elképesztően jó agyuk van, a probléma csak az, hogy ezt nem a közös munkára használják fel, hanem saját programot csinálnak maguknak. Folyamatosan foglalkoztatni kell őket, és nagyon következetesen kell nevelni. Az enyém is rengeteg trükköt tud, rettentő gyorsan tanul, viszont a rotim megnevelése az övéhez képest gyerekjáték :) vele pedig küzdök.
2012. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindennek mondanám csak butának nem.Inkább mondanám rafináltnak.Egy beagle először a saját érdekeit nézi azután a gazdáét.Nekem egy 2 éves szuka beaglem van a tárva-nyitva van a kapu akkor se megy ki,de ha szólok neki akkor is csak nagy nehezen jön ki az utcára.De ehhez rengeteget kellett vele foglalkozni,tanítani. Aki azt mondja egy kutyára hogy hülye, annak nem való semmilyen állat az életébe. Egy kisgyerekre sem mondják hogy hülye vagy buta ha nem fogad szót a szüleinek, egyszerűen csak annyit hogy a szülő "rontotta el".
2012. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!