Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valahol szaporító hirdetést...

Ha valahol szaporító hirdetést látok, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Rengeteg a neten a szaporítók által feltett hirdetés, ahol "fajta tiszta" kutyákat osztogatnak olcsón, tk nélkül, stb.. Biztos mindeni ismeri ezeket.


Ha ilyen hirdetést látok, azt jelenthetem valahol, ahol utána néznek, és felelősségre vonják a szaporítót? Hol? Rendőrségen? Állatvédőrségen?

Azon kívül, hogy nem veszek és mindenkit eltántorítok az ilyen mocskoktól, mit tudok még tenni?



2012. máj. 24. 09:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
51%

9:41 vagyok

Másfél éve hirdettek FB-n egy féléves kölyköt, hogy a két nagy kutya mellett nem tudják már tartani, a gyereknek kellett, de már nem. Vagy elviszi valaki, vagy elaltatják. Azt mondták argentín dog és roti keverék. Idehozták, állatorvos nem látta még életében, a farka csonkolva volt, a kis bordái kilátszottak. Az orvossal megbeszéltük, hogy az említett két fajtát hírből sem ismeri, stefford van benne, meg valami. Szóval megértem, miért káros a hozzá nem értő gazdi, épp ezért sajnálom a kutyákat.

2012. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
kedves 9:33! Csak az a baj, hogy látttam már olyan szerencsétlen embert, aki fajta tiszta rotiért adott ki 30.000ret, és amikor felnőtt a kutya egy közepes testalkatú hosszú szőrű rotira asonlitó kutya lett, és a gazdi csodálkozott hogy nem is roti méretű és hogy lehet hogy hosszú a szőre? Multkor láttam egy malamut hirdetést, a gazdi 15.000 Ft ért árulta, de látszódott rajta hogy keverék, de azt irta: 15.000 Ft - adhatom drágábban is ha nem tetszik, igéretekből tele a padlás! De kár hogy nem linkeltem be, valszeg már lejárt a hirdetés... erről ennyit. Ha keverék kutyus akarok bemegyek a menhelyre és megmentek egyet és nem egy gazembertől veszem meg, aki pénzt kér érte! Ha oltás árát kéri az még rendben van de az hogy 10ezren felül kérjen el érte pénzt az nevetséges! És az is hogy egy szukát azért tart a szaporitó hogy minden egyes tüzelésekor szüljön neki kölyköket, és egy kalitkában eladja, rossz környezetben tartja őket! Hát ez a baj ezzel, de úgy látszik te nem jársz nyitott szemmel.
2012. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A szaporítók ellen pont annyit tud tenni egy magánszemély, mint egy civil szervezet: bejelenti, ha szabálytalanságot talál(rossz állattartási körülmények vagy számla elmaradása), az emberek felvilágosítása arról, hogy rosszat tesznek, ha szaporítótól vásárolnak. Ezt a szervezetek megteszik. Tovább lépni azért nem lehet, mert alapvetően Magyarországon nem büntetendő cselekmény szaporítani. Büntetést kizárólag adózási szempontból kaphatnak, azt meg ki tudják játszani.

Az a helyzet, hogy az állatvédő szervezeteknek elég munkát adnak a szaporítók. Jobb híján a szaporítók által leselejtezett állatokat rehabilitálják és gyógyítják, majd szocializálják és gazdához adják. Ezek az agyonelletett, sérves, gombás, férges, szocializálatlan öregecskék. Az áttörést kizárólag az tudná eredményezni, ha az emberek végre nem vásárolnának tőlük, ezzel okot adva arra, hogy a szaporítók valódi munka nélkül, az állatokat kizsákmányolva éljenek meg. Az olcsó szaporított kutya helyett menhelyről befogadva ugyanazt a kutyát. Ja, csak ez a kutya már 3-4-5 éves. Ja, menhelyről nem fogadunk be kutyát, mert… Ez lenne a megoldás, de erre az emberek nem lennének vevők…

2012. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A NAV-ot sem érdekli a dolog? Adnak ezek szàmlát, vagy csak úgy feketén seftelnek?
2012. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Semmit nem is kell tenni ellenük mert törvény már van állatkínzás ellen ,amelyik szaporító éhezteti rossz helyen tárolja a kutyáit azt fel lehet jelenteni.De rengeteg a jó körülmények között tartott kutya ,amiknek a kölykét mindenkinek szíve joga eladni,ha van rá vevő.Tele az újság a net velük hiszen a többség olcsó kutyát akar mert nem kiállításra viszi. Nagyon jól jön az a pénz ebben a gazdasági helyzetben ami bejön a kiskutyák után sok sok embernek,a jószág mindig is arra volt hogy valami hasznot hozzon! Ha nincs is törzskönyve de a kutya szép és adnak érte pénzt akkor eladható.Adózni meg nem kell utána csak bizonyos összeg felett,ahogy azért sem kell, ha eladom a fámon termett cseresznyét a szomszédnak.
2012. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Én vásároltam szaporítótól, úgy, hogy még kutyát sem akartam. 4 éve nyáron nagyba sétálgatok a piacon, minden hétvégén árulják ott a szaporítók a kutyákat. Elmentem az árusok mellett és megláttam egy nőt, aki beagle kutyákat árult. 3 kutya volt, kint a tűző napon, élelem és víz nélkül. Szédelegtek a kutyák, folyt az orruk, nyáluk, büdösek voltak. De volt egy, ami iszonyatosan ramaty állapotban volt. Megkérdeztem mennyibe kerül, 25 ezerért árulta. Mondom neki, hogy képes elkérni 25 ezret egy olyan kutyáért, ami haldoklik? Szépen kiosztottam, mentem tovább. Visszafele is arra mentem, de csak a kutyák miatt, hogy lássam mennyit adott el. még mindig ott volt a nő a kutyákkal, elmentem mellette, és utánam kiabál, hogy 10 ezerért odaadja. Kérdem én, mire ez a nagy árváltozás? Mondja ő, hogy mivel ma egy kutyát sem adott el, ezért legalább ezt az egyet szeretné eltüntetni. Bedurrant az agyam, felkaptam a kutyát, elé dobtam a pénzt, és elviharzottam. Hazaértem, és ott álltam egyedül egy kutyával, se kutyaház, se kutyakaja, semmi. Elvittem az állatorvoshoz, kapott rengeteg gyógyszert, oltást, féreghajtót. Nagyon, de nagyon beteg volt. Hőgutát is kapott a röpke 3 órás tűző napon való árulása alatt. Még soha nem láttam ilyen beteg kutyát, fel volt puffadva, az ember azt hinné kövér, de csak férges volt, amúgy alultáplált volt. De rendbe raktam. Igaz még azon a nyáron összeszedett egy kullancsot séta közben, "babéziás" lett, a szíve is leállt. De ez is amiatt a nemtörődömség miatt volt, amit az a nő művelt vele. Szóval most van egy 4 éves szaporítótól származó beale-nek kinéző kutyám, akiért az életemet is odaadnám, és akit próbálok úgy nevelni és tartani, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt. Félreértés ne essék, a szaporítók ellen vagyok. Pont azért írtam le a történetünket, hogy lássák, ezt a dolgot meg kell szüntetni. A szaporítók legtöbbje állatkínzó!
2012. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
64%

"olyan szomorú, hogy ezek a csöppségek nem kellenek senkinek (ha már megszülettek)"


Az a szomorú, hogy kellenek és ezért születnek! Amire nincs kereslet, azt nem "gyártják" ilyen nagy tömegben, mint a bizonytalan eredetű kiskutyákat.

2012. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
16%
Én nem hiszem hogy minden szaporító kínozná a kutyáit. Ami meg az eladást illeti, hát amíg van kereslet, addig szíve joga eladni. Jobb mintha vízbe fojtaná. Amúgy nagyon túl van már lihegve ez az állatartás dolog. Azért csak egy állatról van szó. Aki bántja, kínozza, azt nem fogja a bírság elrettenteni. De azért a többség nem ilyen. Túlzás amit manapság állatvédés címen csinálnak. Bezzek a síró csecsemő mellett elmennek a kedves kutyabarátok.
2012. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
32%
Én ugyan nem szaporítótól vettem a kutyát,de sokan azt hiszik attól mert nem törzskönyvezett a kölyök akkor már egyből szaporítótól van. Én speciel törzskönyves szülőktől vettem a kutyát ahol a szuka először ellett de én nem kértem,hogy a kölyök is törzskönyvezve legyen. Chip-oltások-féreghajtás ennyi bőven elég ha nem akarom kiállításokra vinni. Szerintem attól mert valaki törzskönyv nélkül árul kutyát még nem feltétlenül szaporító. Tény sok a szélhámos ember de nem kell mindenkit beskatulyázni szerintem.
2012. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
18-as, hogy jön ide a csecsemő? Talàn te voltál az egyik a hatból, aki odament a babakocsihoz? Mindenki azt gondolja magáról hogy ő odamenne. Én is, pedig a környéken sem voltam.
2012. máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!