Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valahol szaporító hirdetést...

Ha valahol szaporító hirdetést látok, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Rengeteg a neten a szaporítók által feltett hirdetés, ahol "fajta tiszta" kutyákat osztogatnak olcsón, tk nélkül, stb.. Biztos mindeni ismeri ezeket.


Ha ilyen hirdetést látok, azt jelenthetem valahol, ahol utána néznek, és felelősségre vonják a szaporítót? Hol? Rendőrségen? Állatvédőrségen?

Azon kívül, hogy nem veszek és mindenkit eltántorítok az ilyen mocskoktól, mit tudok még tenni?



2012. máj. 24. 09:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne mindenkit egy kalap alá venni. Nem mindenki mocskos állatkinzó, attól, mert egyszer van neki kiskutyája és normális körülmények között tartja, mindent megkapnak és úgy adja el.

Persze amit irtak az előbb, hogy tűzőnapon árulta piacon, meg akik kis ketrecbe, meg akik keveréket adnának el fajtatisztaként, vagy beteg és még sorolhatnánk, azokat én is elitélem, meg minden. De nem csak ez az egy véglet van, hogy állatkinzó, hanem van olyan is aki, bár nem tenyésztő, de rendesen csinálja. Túl van ez az egész nagyon lihegve, hogy mindenkit egy kalap alá vesztek.

Nekem ne akarja azt se senki bemagyarázni, hogy minden tenyésztő lelkiismeretes, mert sajnos nem igy van. Most akkor mivel tudok ilyenre is példát, akkor az összes tenyésztőre mondjam azt, hogy hazug simlis? nem teszem azt, mert abból is van jó is meg rossz is... De evvel az erővel akkor vehetnénk őket is egy kalap alá.

2012. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek mindkettő állásponttal.

De gondoljatok bele, akinek van pénze törzskönyves kutyát tartani, azoknál azért a pénz is beszél, hiszen, hogy eltudjaad a kutyát adni, meg oltani ahhoz pénz kell. S ettől függetlenül sem olyan biztos, hogy az a kutya tényleg megkapta ezt azt. Hiszen a pénz beszél a mai világban.


Viszont én is úgy gondolom, hogy nagyon elvagytok szállva magatokkal azzal, hogy amilyen állat nem tk az már szaporítótól van és biztos tetves meg beteg.

Per pillanatban, én is tk szülőktől vettem, viszonylag olcsón, és nem beteg. Nincsen dp-je, se egyébb halálos betegségei.

Vannak emberek akik imádják az állatukat, és azért """szaporítja/tenyészti""" mint a rendes tenyésztő. Azért az örömért amit egy kölyök születése, és felnevelése adhat. De valaki megteheti hogy ki add egy """ÁLLATÉRT""" egy 2 havi fizetést, vagy többet. De aki nem teheti meg nem jelenti rögvest azt, hogy egy bunkó és állatkínzó. Ugyanúgy levezeti a szülést, felneveli és mennyire érdekes, hogy a tenyésztőtől vett állatnak több kínja van mint másnak.

2012. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

A kutya ingóság, a szaporodása nincs szabályozva, az eladása meg sok százezer forintig adómentes bevétel még akkor is, ha jószerivel üzletszerűen követik el. Nem fog a NAV kitelepülni a faluba, és lesni hány kölyköt adnak el ténylegesen.

A jegyző és a hatósági állatorvos sem tehet semmit, mert 3 hónapos korig nem kötelező oltani, 4 hónapos korig nem kötelező chipezni. És még az új rendelet tervezetből is kimaradt, hogy az eladónak, vagy a vevőnek kell a chipezésről gondoskodni tulajdonosváltásnál.

A kutya eladás, szaporítás megfoghatatlan, kizárólag a tartási körülmények miatt büntethető, tiltható.

2012. máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Tudom, utolsó válaszoló. 600000 Ft-ig adómentes/év. Viszont ha valaki keményen foglalkozik a szaporítással, annak azért nem hiszem hogy nem jön össze egy év alatt 600 ezer pénz. És megnézném, hogy melyik adózik le belőle.

Azzal sem értek egyet, aki a kiskutyák felnevelésének örömére szaporít úgy, hogy fogalma sincs arról, hogy esetleg milyen selejtes lesz genetikailag a kutya. Tök jó, hogy szereti valaki a kiskutyákat, de ha már pénzt kérnek egy kutyáért, szeretem ha úgymond garancia is van rá, mint más egyéb ingóságra. Persze nem vinném vissza a kutyámat ha kiderülne hogy öröklött betegsége van, de jobb helyeken van ilyen esetekre pénzvisszafizetés. Aztán lehet, hogy csak én jövök nagyon messziről és ez ezen a vidéken nem dívik.

2012. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha veszel kéz alól egy műszaki cikket az jelentősen olcsóbb lesz ,de egyben azt is tudod hogy nincs rá garancia!Ez ugyanígy van a kutyánál is.Bár rendes szaporító ilyenkor is visszaadja a pénzt ha nincs szerződés.
2012. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
51%
Azért tök jó, hogy a kutyáról az ilyen kérdéseknél úgy beszélnek, mintha cseregaranciás használati tárgy lenne, amit vissza lehet vinni, cserélni, nem pedig egy élőlény. Ezek után én direkt örülök, hogy senkinek nem kellő, mentett kutyám van, mindenféle tk, pedigré és flancos felmenők nélkül, mert ezek szerint őt is visszavitték volna. Mint ahogy tették is.
2012. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
49%
Én speciel semmi esetre se vinném vissza, ha kiderülne hogy örökletes betegsége van, igy ez nekem nem opció.. Jól is néznék ki, ha megszeretnék egy kutyust és aztán visszavinném...
2012. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Vera25 ***** válasza:
0%
Semmit nem tehetsz joga van hirdetni,az is előfordul,hogy nem tervezett alom volt,de te biztos tenyésztő vagy,ezert zavar annyira.Engem nem érdekel ha a kutyának nincs törzskönyve nem fizetnek több tízezret kutyáért,inkább akkor papír nélkülit veszek.
2013. jún. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek van 2 kutyája szaporítótól (akkor még ő sem volt tisztában a dolgokkal.) Az egyik egy "törpe spitz", aki egyfolytában ugat mint egy idegbeteg, simogatni sem lehet mert összehugyozza magát. Nagyon gáz szerencsétlen kutya. A másik egy "yorki" akinek folyamatosan kinnt lóg a nyelve, és semmi mást nem csinál csak eszik-alszik-és simogatnod kell. Közben folyik a nyála. Aranyos, de tök látszik hogy egy gyenge szar idegrendszerű mind a két kutya. Szerintem a spitz kb olyan lehet, mint egy emberben az, aki tényleg idegbeteg, vagy depressziós. Szinte alkalmatlanok az életre. Nem lenne szabad ilyen beteg kutyákat gyártani. Az én kedvenc fajtámból is eddig csak szaporítottat láttam a városomban,annyira mások, hogy egyből ki lehet szúrni. Elvagyok keseredve ez miatt nagyon...
2013. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!