Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is keresitek a kihívásokat...

Szilvi & Argos kérdése:

Ti is keresitek a kihívásokat a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallani, hogy "nem jön vissza, ezért nem engedem el a pórázról", vagy "azonos neműekkel agresszív, ezért nem engedem olyan kutyákhoz", vagy "fél a kutyáktól, ezért felveszem", stb...


Amikor a kutyatulajdonosok beletörődnek kutyájuk viselkedési problémáiba, és hozzá alakítják egész életüket, akkor meg sem fordul a fejükben, hogy ezen változtassanak...


Én mindig örülök az olyan helyzetek kialakulásának, amikor tesztelhetem kutyámat és magamat, illetve amikor lehetőséget kapunk a javításra, fejlődésre...sőt, sokszor még direkt keresem is az ilyen szituációkat.

Hogy érthetőbb legyen, leírok egy-két példát.

Sokszor hagyom, hogy más idegen, domináns kiállású kanokkal ismerkedjen, akár pózoljon. Ugyanis itt le tudom mérni, hogy milyen a kettőnk viszonya, mennyire kézben tartható a kutyám, én mennyire látom az intő jeleket, mennyire értem a kutyák beszédét. Hozzáteszem, hogy ilyen helyzetekből verekedés nem volt még...ha olyan a gazda, akkor messziről kikerüljük őket!

Vagy. Tudom, hogy bármikor be tudom hívni Argos-t, de szeretem próbára tenni. Tehát elindul egy kutya felé, akihez nem feltétlen akarom odaengedni. Megállok, vagy ellenkező irányba indulok és figyelem, hogy mikor reagál rám...amikor már elért egy adott távolságba tőlem a kutya felé, akkor behívom. Ez is nagyon jó próba, hányadán is állunk egymással, hiszen ha elsőre jön, az szuper, ha viszont többször kell szólni, az már nem annyira klassz.

Másik szitu, amikor a Dunából nem hozza ki egy kutya a saját játékát és Argos nem tudja, hogy ott van...akkor ráveszem, hogy bemenjen és megtalálja, majd kihozza....és hasonló esetek.


Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy Ti hogy vélekedtek erről? Kutyáitok gyengeségét szoktátok-e tesztelni, ezáltal javítani, korrigálni, vagy beletörődtök és kerülitek az "izzasztó" helyzeteket?

Ha lehet, konkrét példákat is írjatok!


Köszi :)



2012. máj. 24. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hopp, közben már nem utolsó...:)


De az "új utolsónak" meg üzenném, hogy a tükörsulikban nem a kutyát tanítják!:):)

Hanem Téged.

Csak felhívják a figyelmed arra, hogy mit kellene máshogy csinálnod...


(Csak azért mondom, hogy ha ennyi volt a visszatartóerő, akkor ez nem kell, hogy gát legyen...:))

De szerintem még külön szórakozásnak is jó, nagyon jó a társaság, a hangulat, buli az egész.:)

2012. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én a viharoktól rettegek a kutyámmal...Előtte persze nem mutatom.Olyankor egyszerűen majd meg őrül az idegességtől, gondolom fél. Ugat mint az őrült, meg rohangál,muszály bezárni[lakásba nem jöhet, nem miattam:(],mert voltam vele már állatorvosnál 15 cm-s hasadással az oldalán.Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, mert semmire nem figyel olyankor(jutalomfalat, játék)Mondjuk nem is fegyelmeztem meg annyira, mint ahogy itt írjátok, próbálkoztam vele, de

a tudományom ott megállt,hogy póráz nélkül csak ember és főleg kutyamentes helyen sétálhatok vele,és ha nem családtag hagyja el az udvart be kell csukni, mert kapdos.A csettegő, tüzijáték, utánfutó szintén irritálja.

2012. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szilvesztereztem egyszer durranásfélő kutyával, borogatott asztalt, ágyat, annyira el akart bújni, de persze egyik hely se volt jó neki. Meguntam, megfogtam a nyakörvét, lefektettem (mindezt fotelből ülve), és nem engedtem felkelni. Negyed óra múlva aludt, mint a bunda, kisimult arccal, fel se kelt reggelig. Ilyenkor némelyik kutyának egyszerűen csak irányításra van szüksége, hogy valaki megmondja neki, hogy amit csinál, az nem megfelelő. A gazdái sajnos imádták, hogy viharoknál meg durrogásnál bebújt az ágyukba, de azért gyorsan vette a lapot, hogy van más módja is az ilyen esték átvészelésének :)
2012. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Most nem sok időm van olvasgatni, csak leírom a ma délelőtti szösszenetet: kutyafuttató, csak kocsival beugrottunk Argos-sal. Egy középkorú pasi egy talán border-collie-dalmata keverékkel labdázott, kikötve a futtatóban egy kis keverék. Egy-két éve fogadta be a kicsit, de már a futtatóban sem meri elengedni a pórázról, mert kifér a szarul felépített kerítés alatt és kifut, nem jön vissza hívásra jutiért sem. Mondtam, hogy könnyű megtanítani a dologra, kutyasuli sem kell feltétlen...reakció: "á, már 5 éves...nincs nekem ehhez idegem és türelmem, sétál pórázon és kész"...no comment...


Az írásaitokra később reagálok!!!

2012. máj. 25. 13:24
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem ez sajna nem jó, mert az enyém nem bújik, hanem dührohamot kap; ha nem csukom be időben 10 perc az, hogy meg tudjam fogni, direkt fut előlem.Próbáltam azt is hogy lefogom,de nem tudom tartani, dobálja magát,forog stb.


A műhelybe volt hogy bevittem, de az nem megoldás hogy ott ülök vele(üveges műhely,nem lehet egyedül hagyni),mert berögzül hogy ez veszélyes helyzet, hisz a gazdi itt ül és vigyáz rám.

Nem tudom hogy ha zajonganék mellette sokat,váratlanul, keresném a"kihívásos helyzeteket" megszokná-e, vagy csak az idegeit nyúznám még jobban, és lenne egy kutyám aki mindentől összerezzen.

2012. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor jobban kell fogni. Rexi se konkrétan bújt, hanem pánikrohamot kapott, és német vizsla keverék lévén ereje is volt hozzá. Nem viccből írtam, hogy ágyat borogatott :)

Meg persze az se volt mindegy, hogy én amúgy mindeközben mással foglalkoztam, amiből az ment át neki, hogy egyáltalán nem kell foglalkozni a durrogással. Ha ott lestem volna, hogy mit csinál, meg azon aggódtam volna, hogy mikor pattan fel megint őrjöngeni, valószínű esze ágában sem lett volna elaludni :)

2012. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!