Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknál előfordulhatnak...

Kutyáknál előfordulhatnak mentális betegségek, vagy minden, , csak"nevelési hibának fogható fel? Ha már a kiképzők és a gazdi (és családja) is csődöt mondanak, a kutya pedig egyszerűen kiszámíthatatlan, lehetséges, hogy valamilyen, , zavara"van?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 17:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ha nem foglalkozunk vele,szemlátomást teljesen kiegyensúlyozott és boldog.Elvan,intézkedik,mozog,ha pedig velem van,sétálunk,tanulunk,biciklizünk és labdázunk eleget.Ez a lelkiállapot azért nem az elmúlt nyolc évre jellemző,csak néha felbukkan,helyzettől függően és függetlenül is néha.Ha morog és rászólok,bemegy a helyére.Elég annyit mondani,hogy,,helyedre"és máris bemegy,olyankor fél napig ki sem jön a házából.Nagyon intelligens egyébként,távoli kézjeleimből,félszavakból"is ért,azoknak mindig engedelmeskedik.A videókat máris nézem,köszönöm!
2012. máj. 25. 18:53
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha idegrendszeri problémája van, azt állatorvos tudja igazolni.

Amiket leírsz, azok alapján én mégis inkább viselkedési problémásnak tippelném. Szerintem félti a saját személyes terét, minden másban te vagy a főnök, de a teste felett ő rendelkezik. Egy darabig piszkálhatják, de ha ő azt mondja, hogy elég, akkor érvényt is szerez az akaratának. A sandán nézések meg lehetnek megelőző pilolantások olyan helyzetekre, amikor úgy gondolja, hogy valaki mindjárt meg akarja majd simogatni. Persze csak tippelgetek, én megmutatnám még egy-két szakembernek. Nem kiképzőkről beszélek elsősorban, mert nem az a baj vele, hogy nem ül meg nem fekszik, hanem olyanokról, akik kifejezetten problémás kutyákkal foglalkoznak. A Cerberos kutyaiskolának nagy rutinja van ebben, őket például tudom javasolni. Róluk tudom, hogy volt olyan kutyájuk, akiről kiderült, hogy az idegrendszere sérült, de ez egy volt az isten tudja milyen rengetegből. Nagyon ritka dolog ez szerencsére.

2012. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja, és főleg azért mondom, hogy szerintem "csak" viselkedési probléma, mert nem agyatlanul csattog, hanem figyelmeztet, morog, rondán néz, szóval szociálisan viselkedve közli veled, hogy menj a fenébe, vagy baj lesz.

Ismertem egy idegrendszeri problémás kutyát, ő egyáltalán nem akart harapni, imádta, ha foglalkoznak vele, csak épp rosszul volt bekötve a teste, és néha minden figyelmeztetés nélkül csattant a pitbullállkapcsa valamin. Mindez menhelyen volt, a kutya örökbeadhatatlan volt természetesn, így elaltatták... De csak miután állatorvos is megerősítette a megfigyeléseinket, miszerint nem rosszindulatú a kutya, de ettől függetlenül gyógyíthatatlanul veszélyes minden élőlényre a környezetében.

2012. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az állat így a kutya is, épp olyan élőlény mint az ember, mindig az öröklés és a környezete amiben él, amit átél, határozza meg a természetét és az egészségét is.
2013. szept. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!