Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi 1-3 órát tudnám vinni sétálni.Kutyasuliba is vinném.Okos,könnyen kezelhető,rövidszörű,játékos és közepes termetű kutyát szeretnék.Kertesházba kis kerttel bejárással.
2009. jún. 29. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Beagle.Tudom,le leszek pontozva,de erős kézzel okos,könnyen kezelhető.Nagyon tanulékony.Ráadásul játékos,közepes termetű.Pláne,hogy van kert és bejárás is,ez kimondottan neki való.
2009. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Közép uszkár? Rendkívűl nyugodtkutyák az uszkárok, és nem is kell csilivilire nyíratni, és hűséges és okos stb. Nekm uszkárpumi keverék kutyusom van, és minden elítéletemet eltüntette az uszkárokról. :D

Előző: beagle is jó ment a pont csak azért is.

Én még hozzátenném, h az sszes mértben megfelelő vadászkutya jó erre a célra, mert bár nagyon aktívak, nagyon gazdásak, ezért könnyen taníthatóak és az egyedüllétóráját is jól elszunyálják.

2009. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

mudi :) én csak ajánlani tudom (göndör szőrű)

közép uszkár mondjuk nem annyira rövid szőrű

basenji makacs tud lenni és néha nem is kutya ként viselkedik

labrador ? túl nagy?:O én ajánlom ha nem túl nagy nyugodt kedves kutyus

Schnauzer közép

erdélyi kopó vigyázni kell mert vadászkutya a behívása nem mindig egyszerű!!!

Törpe német pinscher

Whippet mondjuk nem igazán kerti kutya

nem kell lepontozni de én teljes szívből ajánlom a menhelyi kutyákat de persze fajtatiszta is remek társ lesz csak a menhelyi az menhelyi ... :(

remélem segíthettem :)

2009. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is beagle.
2009. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Cocker spániel, Schnauzer (közép)Foxterrier (sima vagy drótszőrű)
2009. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem nézel szét egy menhelyen? Ott is vannak szép kutyák! És megmentenél egyet a sok közül!
2009. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Boxer, labrador vagy uszkár. Mindegyiknek van fajtamentése is. Szerintem a menhelyi keverék is tökéletes választás.
2009. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Az uszkárnak akkora szőre van, amekkorát ráhagysz,

Ha mindig nyírod akkor kellemesen rövid nem piszkolódik, mégis olyan pihe-puha. :) (És a sok szőrtől ált nem látszik a szemük,de nagyon bájos!!!!!!!)

Én is tudom ajánlani a menhelyeket, ha első kutya úgyis érdemes idősebb példánnyal kezdeni. :)


Szerintem még ajánlható a staffordshire is, mert nagyon jó kutya, ha erős kézzel fogják. Igazi bohóc. A terrierekkel csínján kell bánni, mert iszonyat pusztításra képesek, ha nincsenek jól megnevelve, és sokáig egyedül vannak.

2009. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy még közép méretűnek mondható e de az én szememben biztos. A cane corso-t ajánlanám. Kinézete ellenére nem egy gyilkológép. Nagyon okos agilityzni is nagyon szeret és mindenekelőtt gyönyörű.
2009. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Border Collie jó lenne neked!!:D:Dés szép is nagyon!!

vagy esetleg skótjuhász,bullterrier bár az elég domináns tipus!!

2009. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!