Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogjak hozzá kutyatartáshoz?

Hogy fogjak hozzá kutyatartáshoz?

Figyelt kérdés
6 hét múlva jön hozzám, persze addig láthatom, mert nagynénéméknél van, pincsi, bár nem fajtiszta, de nagyon aranyos, fekete a hasán fehér csíkkal. Nem is ez lenne a lényeg hanem azt hogy erről a fajta kutyákról mit lehet tudni, kiképezni(idomítani) Milyen kaját adhatok neki, a kötelező oltások, meg mindent amit csak tudni kell. Tőlem furcsa a kérdés 18 fiú vagyok, de nagyon megtetszett, vízbe akarták fújtatni mert már sok van de ,,megmentetem,, :) és anyáéknak van csirkéjük meg vannak itthon háziállatok, nyulak azoktól mennyire kell félteni, vagyis azokat mennyire kell tőle félteni?
2012. máj. 26. 18:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jöhetnek a szakik* is de leginkább a tapasztalatokra lennék kíváncsi...
2012. máj. 26. 18:49
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vagyok szaki,de van kutyám.Én a helyedben azzal kezdeném,hogy feljelentem azt,akik ilyen szörnyüséget akartak tenni szegénnyel.Más kutyákkal is ugyanezt tették?(magyarabbul: volt más olyan kutya is,akire ugyanez a brutális sors várt,de nem tudtad elhozni?)


Ha mindenképp meg akarták ölni,akkor arra ott a sokkal humánusabb állatorvosi elaltatás,egy injekció az egész.Sokkal kevesebbet szenved, mint így,mire megfullad.

2012. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A pincsik kis méregzsákok.., nem feltétlen rossz értelemben. Ugatósak. Közepes mozgásigénnyel.

8 hetesen lehet legkorábban elválasztani az anyukájától.

Míg kicsi nem árt, ha adsz neki tápot is, és konzervet is. Napi ötször kell kapjon, ahogy nő, ezt egy éves korára lecsökkenteni kettőre. Lehetne egyre, de kis termete miatt kettő inkább. Legyen sok játéka, valami fekvőhelye egy plüssel mikor hazaviszed, mert hiányolni fogja az anyját. Igazából arra meg kell tanítani, hogy az állatokat ne bántsa, hozzájuk kell szoktatni. Mondjuk míg kicsi, ha kiviszed a csirkéhez, biztos megijed tőlük. De legyél ott vele, nehogy megcsipkedjék.A nyúl meg be van zárva gondolom.

Oltások: 6 hetesen parvó

8 hetesen kombinált

10 hetesen parvó

12 hetesen kombinált

16 hetes körül veszettség elleni + egy fél év múlva

És nem árt ivartalanítani majd, hogy nehogy neki is fojtogatós baja legyen majd a kicsikkel, ha szuka.

2012. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hanem arról hogy 4 emlője van és hatan születtek... de időben oda értem
2012. máj. 26. 19:30
 5/14 A kérdező kommentje:
Soha nem tennék olyat legyen bármi, ők se olyanok, csak senkinek nem tudták, nekem főleg azért mert van egy 7 éves kishúgom, és anyáék azért nem akartak ide kutyát hozni mert beteg, de ennyi erővel bármitől elkaphat valami szutykot, meg mért pont tőle... nem akarom ívartalanitani mert nekem se tetszene ha megsabaditanának a golyeszoktól, és ha lesz kicsi nekem nem lesz hátrányom, gyerekem nincs hülyeségre nem költöm, ott lesznek ők
2012. máj. 26. 19:34
 6/14 A kérdező kommentje:
mármint nem beteg se a kutya se húgom hanem attól féltek hogy lehet betegséget hoz
2012. máj. 26. 19:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
kizárt, hogy egy szuka kutyának 4 emlője legyen.... azt még szorozd meg szépen kettővel.
2012. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor átverték a burám de a kiskutya megmenekült az a lényeg, és 6 hét múlva jön ide, de a tapasztalatok jöhetnek még, az oltások olyan 4-5 ezer körül vannak igaz? konzervet? már kutya konzerv is van? nagyon le vagyok maradva e téren, még 3-4 éves voltam mikor volt dalmata kutyám, aztán elköltöztük őt meg nem hozhattuk...
2012. máj. 26. 19:43
 9/14 A kérdező kommentje:
esetleg ha leírnátok vagy esetleg belinkelnétek miket kellene vegyek neki még az is megköszönném (gondolok itt táp/konzerv, etető, itató, akkor örv meg a többi, ha elköltözök elvileg 1 év múlva lesz neki egy bernáthegyi tesója, de az még odébb van...
2012. máj. 26. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha már nálad lesz, akkor semmiképpen ne etesd csak konzervvel (igen van kutyakonzerv, de semmi tápértéke nincs kb 80%-a víz), esetleg csak úgy, ha kevered egy jó minőségű kutyatáppal. Egyébként a száraztáp nem attól jó, hogy reklámozzák, szóval chapi, pedigree és társai ne is merüljenek fel. Inkább ajánlanám neked a purina, acana, eukanuba és hasonló jó minőségű tápokat. Vagy ha olcsóbbat akarsz akkor is inkább pl. a Joserát, de semmiképpen ne adj nekik pedigreet!


Legyen egy fekhelye, etető, itató tál, nyakörv, póráz, kutyakefe/fésű, játékok. Ezekből akkora a választék, hogy biztos találsz olyat, ami neked tetszik.:) Rengeteg webshop van, de Fressnapfban is mindent megkapsz, vagy a kisebb állatboltokban is. Ha elhozod, hozhatsz neki valamit az alomból, amin rajta van az anyja szaga és odaadhatod neki, hogy érezze, talán akkor nem fog sírni az első éjszakákon sem (nálunk bevált).


Fél éves koráig mi havonta féregtelenítettük a kutyánkat, fél éves korától pedig 3 havonta, de legalább fél évente kapjon féregtelenítőt. Az oltások ára az orvostól is függ. A mi orvosunknál 2900.- Ft minden oltás, de nem ez a jellemző. 5000-10000.- Ft között én már mindent hallottam. Ezen kívül a chip beültetését se felejtsétek el, ami elvileg már egységesen 3500.- Ft mindenhol, bár nekünk még 5000.- Ft volt.

Ezen kívül nem árt védekezni a kullancsok, bolhák ellen vagy nyakörvvel (pl. Scalibor), vagy spot onnal (pl. advantix) vagy biztos vannak más megoldások is, a lényeg, hogy beváljon, mert a kullancsoktól akár babéziás is lehet, amibe pár napon belül belehalhat. De ha mégis belemászna egy kullancs, akkor nem árt, ha van a háznál kullancs csipesz, mert azzal talán nem szakad bele a feje, vagy az is megoldás, ha az állatorvos kiszedi.


Az hogy bántja-e a többi állatot csak nevelés kérdése, szóval rajtad áll.:) Ajánlom figyelmedbe Cesar Milan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? illetve szintén tőle a Csodálatos kutyadoki - Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára című könyveit. Ebből sokat tanulhatsz, de szokták még ajánlani Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyvét. Az utóbbi kettőt én le is tudtam tölteni.;)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha még lesz valami, akkor megírom.:)

2012. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!