Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek lehet szólni?

Kinek lehet szólni?

Figyelt kérdés
Ma hazajöttem meglátogatni a szüleimet, és azt láttam, hogy a kertszomszéd másfél méteres láncra kötötte a kutyáját a ganyédomb tetejére. A kutya persze víz nélkül volt hagyva a tűző napon déltől minimum fél ötig. Anya szólt neki mikor hazaért, hogy csináljon valamit mert a kutya megállás nélkül ugatott míg haza nem értek. Erre kedvesen közölte anyámmal, hogy fogja be a pofáját. Szóval nem ez a lényeg de a kutya miatt kinek lehet szólni?Rendőrök nem jönnek ki. Három kutyájuk van összesen.
2012. máj. 26. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendőrök mi az h nem jönnek ki? Mivel minden egyes bejelentésről felvétel készül, így nem igazán van olyan h nem mennek ki. Ezt leginkább azok mondják, akik igazából be se telefonáltak.


Amúgy:

+36 70 636 6230-os telefonszám vagy a bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

2012. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vidéken laknak szüleim, tényleg nem jönnek ki. Van kb. 2db rendőr a faluban. Az elérhetőségeket köszi, ha holnap is megcsinálják megint szólok a rendőröknek. Ha ismét jobb dolguk van, akkor felhívom a számot.
2012. máj. 26. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség alapvetően semmit nem tud tenni, ez nem az ő hatásköre. Azért szólj először az álaltvédőrségnek, mert ők kimennek, megnézik, elmagyarázzák a szomszédnak, hogy mely pontokon sértette meg az álaltvédelmi törvényt, és mi lesz, ha nem fejezi be, és ha tényleg nem fejezi be, akkor szólnak a jegyzőnek, illetve ha konkrétan veszélyben van a kutya élete, akkor kivonulnak a rendőrökkel (szerződésük van, nekik ki fognak menni), és elkobozzák a kutyát.

Egyedül ennek a felére sem vagy képes, szerintem kezdd velük :)

2012. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jegyző elkobozhatja a kutyát, a rendőr lefoglalhatja. Mi az h a rendőr alapvetően nem tehet semmit? Akumi, ezt ugye te sem gondoltad komolyan?


Most vizsgáztam állatvédelmi jogból...

2012. máj. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy szerintem a rendőr magától nem tehet semmit, csak ha valaki (a jegyző) megmondta neki, hogy figyu, ez törvényt sért, kobzás van. Legalábbis én így tudom. Tehát felesleges rögtön a rendőröket keresni. Arról nem is beszélve, hogy a rendőrök hova teszik csóri kutyát, miután elkobozták? Sintértelepre? Az jobb neki? Akkor már inkább menjenek olyan szervvel együtt, akik rögtön el tudják helyezni normálisan.
2012. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!