Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek gáz ha a pulimnak...

Szerintetek gáz ha a pulimnak levágatom minden évbe a bundáját?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy mondjuk március-május körül és akkor télre pont megnő hogy ne fagyjon meg de amúgy se olyan rövidre vágnám hanem mondjuk 3 cm. körül és akkor szépen megnő nem?

mert hogy számomra nagyon macerás a bundájával törődnöm és gondoltam így nem kell vele annyit babrálni. nem kell le szólni.. tudom hogy a puli azért puli hogy szép bundája és hosszú szőre legyen de ha nekem nem jön be..


2012. máj. 27. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem az. :) Én a szeme körül szoktam levágni, hogy ne lógjon már bele szegénynek! Ki se látna a nagy bozontja alól! :)
2012. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Meg lehet nyírni, én is nyírom mindig. Ilyen a bundájuk:

[link]


Ha télen lesz rajta nagyon gubancos rész, azt tavasszal levágom és ilyen szép hullámos lesz helyette. :)


Az elsőnek pedig annyit szeretnék mondani, hogy a pulinak pont a szeménél nem szabad levágni. Ha konkrétan belelóg a szemébe, azt le lehet vágni, de teljesen nem szabad nekik lenyírni a szemük előtt.

2012. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ezen a képen meg lett korábban nyírva, és ilyenre nőtt meg. Tehát ilyen nagyobb, tömött bunda, de nem csomós, hanem hullámos, és a lábánál szokott ilyen zsinóros lenni, de az se csúnya, nem összetapadt.
2012. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát erre a pulis szemes dologra annyit mondok: elvittük kozmetikushoz( ma már tudom hogy oda nem megyek többet) mondtuk le kéne nyírni mert ez még nem volt megnyírva azt mondja jó ez teljes nyírás lesz ilyen 2-3 cm. szőre lett.

a szeme körül is le vágta teljesen és elkezdi hogy ó hát ez a hülye tévhit.. csak néztem,néztem... de csak azt vettem észre hogy jobban lát a kutyám :)

2012. máj. 27. 10:10
 5/13 A kérdező kommentje:
amúgy a nyírás alatt azt értem hogy 3-4 cm.-re levágni nem csak egy fazon igazítás.. mert én mindig is rövid szőrűt akartam és ezért azért akarom nyírni minden évbe. de ha nem gáz akkor szerintem le is lesz nyírva tavasszal újra.
2012. máj. 27. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:
bnőméknek 2 pulijuk van minden tavasszal jó levágatják a szőrűket, ők sose gondozzák,fürdetik őket, de évente 1x elvannak víve kozmetikába..
2012. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a gondozást a szőrükre értem..
2012. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen értem akkor ezek szerint nem csak én vagyok ilyen hogy levágatnám minden évbe egyszer és meg van oldva a probléma. köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 27. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem szabad levágni a puli szőrét a szeme elől már elég elavult nézet. Rengeteg pulit nyírnak és tökéletesen látnak úgy is, hogy le van vágva a szőr a szeműk elől, sőt...:)


Nekem jobban is tetszenek egyébként a pulik, hogy meg vannak nyírva, de ha kinti kutya, akkor valóban nem árt, ha télen hosszú a bundája.:)

2012. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk 5 puli van,szerintem úgy szép ha nincs levágva

A szeme elől nem szabad levágni,mert meg is vakulhat,kilát ő a tincsektől,sőt nagyon is jó a látása.

És amúgy aki nem tudná nem fésülni kell hanem széthúzogatni a tincseket és akkor nem lesz gubancos.

2012. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!