Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek gáz ha a pulimnak...

Szerintetek gáz ha a pulimnak levágatom minden évbe a bundáját?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy mondjuk március-május körül és akkor télre pont megnő hogy ne fagyjon meg de amúgy se olyan rövidre vágnám hanem mondjuk 3 cm. körül és akkor szépen megnő nem?

mert hogy számomra nagyon macerás a bundájával törődnöm és gondoltam így nem kell vele annyit babrálni. nem kell le szólni.. tudom hogy a puli azért puli hogy szép bundája és hosszú szőre legyen de ha nekem nem jön be..


2012. máj. 27. 10:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
a szét húzogatni oké de tényleg az a megvakulós dolog hülyeség.. szerintem. lekopogom (kopp,kopp) eddig semmi baa nem volt a kutyámnak és puli a kozmetikus meg fogta azt géppel lenyírta majdnem kopaszra én meg csak néztem hogy mi van. mondja hogy az egy hülye tévhit hogy megvakul. az hogy nem szabad fésülni az igaz nem jó neki meg ki se lehet fésülni a nagy bundáját.. igen, azért puli hogy ilyen bundája legyen de ha egyszer nem jön be meg nem is tudok vele foglalkozni(a bundájával) akkor szépen le nyírom és itt előttem is sokan írták hogy csak nyugodtan le lehet nyírni csak télire legyen azért bundája nehogy meg fázzon.
2012. máj. 27. 11:51
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a hónapban nyírtam meg a Pulim. Ma lett 1 éves a kis drága, szóval ez még csak az első nyírása volt de továbbra is minden évben meg lesz nyírva. Rengeteget járunk az erdőre ő meg mindig beleszaladgált a gazba és már meguntam mindig szedegetni a kutya szőréből a bele tapadt dolgokat. Így sokkal praktikusabb, könnyebben kezelhető, könnyen tisztán tartható és nyáron ő is jobban érzi majd magát a nagy melegben. Azóta jobban is bírja a kirándulásokat nem melegszik ki olyan hamar.

Az hülyeség, hogy megvakul. Csak azt szokták mondani, ha a kutyának még soha nem volt lenyírva a szeme elől a szőr és már idősebb akkor, hadjunk neki ott egy kis szemellenzőt.

2012. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
az utolsónál a pont! a szemes dologba és abba is hogy sokan vannak úgy (köztük én is) hogy minden gaz meg apró gallyak bele akadna és össze szedi és nagyon fárasztó 2 órán keresztül tisztogatni ezért van a nyírás tehát a végeredmény: minden évbe nyugodtan le lehet nyírni csak télire legyen bundája hogy meg ne fázzon.
2012. máj. 27. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!