Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám szüleimet...

Hogyan tudnám szüleimet rászedni egy szobakutyára?

Figyelt kérdés
Rettenetesen szeretnék egy szobakutyát, az anyukám még bele is egyezne de az apzukám ... Már sírva szoktam esténként elaludni, annyira szeretnék, nem tudom, hogy mit tegyek! Lécci segítsetek! :( Egyébként 12 éves vagyok és a nyári szünetben szeretném megkapni, hogy sokat tudjak vele foglalkozni!
2012. máj. 27. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

a jó jegyek mindig segítenek.

amúgy apukád miért nem szeretne? Mert ha megkérdezed tőle és elmondja, meg tudnád győzni az ellenkezőjéről.

2012. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igen ott a nyári szünet! De mi lesz a kutyussal szeptembertől? Le vinnéd minden reggel iskola előtt sétálni? Egy felnőtt kutyának minimum 3 séta kell egy nap és ez a felnőtt..kölyköt minden evés ivás alvás játék után le kell venni sétálni és akkor nincs az hogy nincs kedved! Plusz orvosi költségek is nagyon magasak, és ott van még a vételár is ami 100 ezer ft körül van,ha csak nem menhelyről szeretnél!

Próbáld meg hogy kinézel menhelyről egy kölyköt és megmondod apukádnak hogy legalább 1 hétig legyen nálatok hogy tudj rajta segíteni mert nagyon szomorú a menhelyen,nagyon fél,lehet elaltatják,rágd a fülét érte! Aztán ha belemegy az 1 hétbe akkor mutasd meg hogy te egy felelősségteljes gazdi vagy és tanítgasd a kutyát,vidd le sétálni,te eteted stb! Utána próbáld meg még húzni az időt és ha látja hogy nem lankad a lelkesedésed szerintem lehetne kutyád sőt lehet az ideiglenes kutyába fogsz beleszeretni és vissza se akarod adni..Így a kutya is jól jár és te is!! De jól gondolj át tényleg ez nem egy hörcsög hogy 1-2 évre szól hanem 15 évre is akár addigra te már 27 éves leszel! Mi lesz ha kollégiumba mész? Vagy más városba tanulsz tovább? Ezektől is félhet apukád,hogy akkor rá marad az addigra már öreg cimborád!

Gondold át amiket írtam..

2012. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is ebben a cipőben jártam meg most is csak már letettem róla. Nekem is inkább apukám nem engedi mert szerinte a kutya büdös és nem házba való....majd ha egyszer kertes házunk lesz (magyarán tegyél le erről kislányom) akkor lehet majd kutyád addig ott van nagyanyádnál blablabala...

Szerintem összespórolhatnál egy kicsit egy kiskutyára és ha nem muszáj hogy fajta tiszta legyen akkor egy menhely a legjobb választás. Lehettek ideiglenes befogadók is. Bizonyítsd be apukádnak hogy felelősségteljes vagy!!! Mondjuk szerintem az is segít ha tisztán tartod a szobádat mert akkor nem jöhetnek azzal hogy a kutyát hogy tudnád tisztán tartani amikor még a szobádat sem tudod.

sok-sok-sok szerencsét kívánok hozzá!!! :D

2012. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
apukám azt mondja hogy azert mert ő szerinte ha reggel levisszem a kutyat es utana elmegyek suliba, akkor mikor kettore hazaerek hiaba setslok vele azt mondja hogy a kutyanak az nagyon roszz hogy fel nyolctol kettoig egyedul van, hiaba mondom hogy a baratnome is boldog kutya es naluk is az a helyzet hofy kettokor ernek haza kiprobalnam a menhelyeset, de a kozelunkben ha jol tudom nics menhely, köszi a valaszokat :)
2012. máj. 28. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom neked hogy HAJRÁÁÁÁÁÁ!

Az én apukám azt sem mondja meg miért nem szeretne!

Egyébként ha délután leviszed sétálni szerintem délelőtt is el lesz!Főleg ha reggel is leviszed és kifárasztod egy kicsit!

2013. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!