Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem zakkant a nő?

Csak szerintem zakkant a nő?

Figyelt kérdés

Tegnap találkoztunk egy idős nővel, aki a gyerekével együtt összesen 4 testvért hoztak ki menhelyről, ami szerintem nagyon szép dolog. Kettő van a nőnél és 2 a lányánál. Mesélte, hogy amikor fiatal volt, akkor németjuhász kutyáival kiállításokra járt és sok díjat nyertek.


Aztán láttam, hogy az egyik kutya valamit evett és ezt jeleztem a nőnek és mondtam, hogy a környéken már több mérgezés történt. Erre elkezdte mondani, hogy ő nem fogja korlátozni a kutya ösztöneit, ha azt ő megtalálta és meg akarja enni, akkor egye. Aztán mikor látta, hogy én nem hagytam az én kutyámnak, hogy ő is egyen belőle, akkor folytatta, hogy ő nem korlátozza a kutyát, csak annyit vár el, hogy ne menjenek le a járdáról és ezen kívül azt csinálnak, amit akarnak, ő nem fogja terrorizálni őket.


Aztán beszélgettünk tovább és mondta, hogy volt valami nagy kutyája is és többen mondták, hogy vigye kiállításra, de ő nem fogja kitenni ilyen stessznek a kutyáját, mert a kutyának az a dolga, hogy kutya legyen. Ezt nem igazán értettem, mert előtte meg azt mondta, hogy másik kutyájával meg járt kiállításra.:/


Ezután a kullancsokról beszéltünk és azt mondta, hogy ő nem védekezik a kullancsok ellen, mert minek? Ha van benne kiszedi, ha meg beteg lesz tőle, akkor sincs semmi mivel gyógyítható. Szerintem ez is elég érdekes hozzáállás!


2012. máj. 28. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, kicsit dilis, ez igaz. :)
2012. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kicsit fura...de a gyereke is csinálhatna vele valamit ennyi erővel....nem hiszem hogy ki tudja szedni normálisan a kullancsot egy idős néni...bár attól függ hány éves volt(oké láttam már 88 éves nénit is fitten de nem fitt a legtöbb) ha az udvaromon a kutya megeszi a nyúl és tyúk ürüléket azt mi se korlátozzuk,mert biztosan van benne valami hogy megeszi a szalámi amit mi ennénk meg nem kell neki :)
2012. máj. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a lánya sem különb. Majdnem leharapta a fejem, mikor mondtam, hogy ivartalanítva lesz a kutyám és érdeklődtem, hogy ők terveznek-e ilyet.:) Szerinte az természet ellen való és állatkínzó, aki ilyet csinál.:S


A néni 70-75 körül lehet, de valóban egész fitt volt. Viszont az egyik kutya átszaladva a parkon egészen az út széléig szaladt ő meg csak tapsikolt neki én meg majdnem szívrohamot kaptam, hogy kiszalad az útra. Csak a szerencsén múlt, hogy nem arra indult végül.:(


Az meg szerintem megint más, ha otthon eszik meg a földről valamit a kutya, bár ott is megmérgezhetik, ha kertben van, de ha még figyelmeztetem is, hogy mérgeztek már meg kutyákat a környéken, akkor nem biztos, hogy ez a jó reakció.

2012. máj. 28. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég zakkantnak néz ki. Bár a kullancsos dologgal félig egyet értek. Én sem védekezek semmivel, felesleges kencefice. Ha raktam rá valamit a kutyámra egy héten belül 5 volt benne. Ha meg nem akkor meg nincs benne. 4 év alatt most volt benne először (azt kiszámítva mikor védekezni próbáltunk). Ha lesz benne kiszedem ha babéziás elviszem orvoshoz és ennyi. Részemről letudva.
2012. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én azért nem értek egyet ezzel a kullancsos dologgal, mert pl a mi környékünkön elég sok a fertőzött kullancs. Ha túl sokszor fertőződik meg a kutya, biztos nem tesz jót a veséjének. Nekünk is volt olyan nyakörv, ami mellett 2 kullancs ment a kutyába, de a spot on használatával egy sem volt benne. Minden kutya más és más, úgyhogy ki kell tapasztalni melyik használ nála. Szerintem!:)
2012. máj. 28. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Én inkább nem kísérletezgetek. Igaz nyakörvet sose használtam, de spotont igen. A frontline is egy kalap sz*r volt. Egy hét leforgása alatt volt benne 3 kullancs.

Mi is járunk folyópartra ahol állítólag hemzseg a kullancs. Járunk parkba (múltkor ott szedte össze élete első kullancsát ha a többit nem számítjuk), városba, erdős részen sem ritkán járunk.

2012. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A frontlineról már kipróbálás nélkül is lehet tudni, hogy egy kalap sz*r, mivel a kullancsok már rég immunisak rá.


Na mindegy, a te dolgod, nem fogok beleszólni!:)

2012. máj. 28. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nagyon sok hülye él a Földön!

És csodálkozik az ilyen majd, ha a kutya rátámad...

Ilyen sajnos még több van, kisgyerekesben. Hogy Ő nem fogja korlátozni a gyerekét, csináljon amit akar, hagy bontakozzon ki. Igen és az ilyen gyerekekből lesz majd felnőtt korában a legtöbb idióta, meg majd anyuci csodálkozik, ha a fiacskája leszúrja egy késsel, mert ellent mert neki mondani....

2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig az ivartalanítás nagyon fontos, és csak jót tesz a kutyának is. nem normális, aki azt mondja, hogy rossz a kutyának. Egy csomó nyűgtől kíméli meg a kutyát is, nem fogja hajtani a vére, nyugodtan élhet.
2012. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!