Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyust választanátok?

Ti melyik kutyust választanátok?

Figyelt kérdés

Egy 1,5-2 kg os at ami t-cup shih tzu

Vagy 4-5kg os shih tzu ?? :)

Nagyon kicsi kutyust szeretnek és most nemtudok dönteni :( attól felek , hogy a 1,5-2 kg az mar nagyon pici lenne

Előre is köszi a segítséget :)



2012. máj. 29. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Inkább egy plüsskutyát. Nem (csak) ez alapján kell kutyát választani, ez nagy felelőtlenség.
2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én egyiket se. A kutya legyen nagy és tudjon ugatni....
2012. máj. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pluskutya? Vicces ,, hidd el nem azért akarok kutyát mert , hogy pici . Attól , hogy oda vagyok a pici kutyusokert lehetek meg felelősség teljes.. Ugyan úgy ha valaki a nagy kutyát szereti ..

Csak tudod a másik , én panelban lakom és egy ilyen pici kutya egész jól elvan a lakásban (!!persze napi 4-3 szer viszem sétálni!!) és en alatkinzasnak tartom a nagytestű kutyát egy panelban..

Nem fogom öltöztetni

2012. máj. 29. 13:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Stb mint a filmekben meg a sok hülye liba.. Én egy kedves kis háziállatok szeretnek .. Jah nem beszélve arról , hogy mar van tapasztalatom kutyákkal !! Kutyákra vigyáztam míg a gazdik utaztak stb és nem is kis ideje várok egyre :( mert anya mindig azt mondta , hogy nemsokára kerteshazba költözünk és akkor lehet . De nem jött össze és most mondta , hogy najo ha mar ennyit vártam rá akkor jöhet egy új család tag..

Szóval attól , hogy kicsit szeretnék meg nem kell lehurogni.. Imádom az ilyen embereket de míg észt osztasz győződj meg , hogy te tökéletes vagy e..

2012. máj. 29. 13:05
 5/13 A kérdező kommentje:

1. Komment -- viszem sétálni 3-4 szer

Állatkínzás

Hibája vitás apa telefonján tudom a netet használni de rossz vele írni :D

2012. máj. 29. 13:07
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

A hozzáállásodból és a "szájalásodból" és nem mellesleg a személyeskedésedből is látszik, mennyire felelőtlen vagy.


Egy kistestű kutyát épp úgy kínzás panelban tartani, mint egy nagytestűt, ha nincs lemozgatva megfelelően, és nincs kiengedve a sok ösztönenergiája kézben tartva. (Ha erről más a véleményed, és szerinted kínzás egy nagytestű kutya panelba, nagyon érthetsz a felelős kutyatartáshoz.)


Aki felelősségteljes, az nem itt, hanem tenyésztőnél, vagy kutyakiképzőnél - tehát biztos forrásból kérdez az ilyesminek utána, és nem itt...


A felelősség nem ott kezdődik, hogy neked a kistestű kutya tetszik, és napi 3-4x elviszed sétálni... Még jó hogy...

Egyébként meg semmi baj a kistestűekkel, nem tudom miből gondolod, hogy bajom van velük...


Egyébként az én házam tájáról: 2 kutyám van. Mindkettővel naponta 3-4 órát sétálunk külterületen (póráz nélkül), le vannak mozgatva. Mindemellett mindkettővel hetente többször járok flyballra, frizbizni és őrző-védőre is, az egyik legjobb, minőségi táppal (Taste of the Wild) vannak etetve, az orvosi ellátásaikat rendszeresen megkapják, 200.000,- Ft van félretéve az esetleges lebetegedésük esetére, vagy ha valami történik velük, legyen hova nyúlni, kutyaiskolába járunk, mindkét kutyámnak HPO2-es vizsgája van, és a 3-asra gyúrunk, stb.


Biztosítod a leendő kutyádnak mindezeket maradéktalanul, amit én a sajátjaimnak (természetesen rá szabva, kétlem, hogy alkalmas lenne a tied őrzőre, viszont helyette pl. agilityzhettek, vagy ilyesmi)?


Akkor ki is a felelősségteljes? ;)

2012. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, kicsit el vagy szállva magadtól!
2012. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az orvosi ellátást megkapja , sétálast is, de azért az , hogy ilyen mindenféle kiképző ízébe viszed a kutyád , az a Te dolgod és nem kell mindenkinek elvinni oda a kutyusat mivel lehet , hogy el tudok tartani egy kutyust , plusz orvosi ellátás . De ez valami olyan extra dolog amit van aki nem tud fedezni ami Koránt sem azt jelenti, hogy nem tud eltartani egy kutyust..


És igen is mindent megfogok

2012. máj. 29. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Tea cup méretű kutya nincs!

De ha úgy nézed mindegyik fajta az, mert ha megszületik szinte mindegyik belefér egy teáscsészébe.

Mielőtt kutyát akarsz venni nézz utána a fajta standard-nek

2012. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Adni neki ami szükséges ..

Mindegy befejeztem , nem fogok itt vitazgatni elegem van az ilyen nagyképű emberekből mert ha nem viszem el a kutyust 26 fele kutya iskolába akkor én mar rossz ember/gazdi vagyok.. :/

Menjek el egy tenyésztőhoz .. Oké majd elmegyek köszi a tanacsod, de mondjuk nem is tudom , hogy miért is találtak ki ezt az oldalt .. Jah megvan ha van kérdésem itt is feltehetem

2012. máj. 29. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!