Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sokadik ilyen kérdés, de...

A sokadik ilyen kérdés, de tudnátok nekünk is kutyust ajánlani?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyust szeretnénk de sok helyen olvasom hogy nem túl szerencsés ha csak "rábökök" egyre!

Panelban lakunk,de körülöttünk elég sok zöld van! Park,gyep,erdő,vízpart!

Időnk nagy részét itthon tudjuk tölteni,nagyon szeretünk a szabadban lenni,viszont szeretünk itthon punnyadni is,ez változó szokott lenni!Van hogy hetekig napi szintén rengeteg megyünk,de van hogy napokig nincs kedvünk megmozdulni(értem ez alatt a nagyobb sétákat)

Kissé türelmetlen típusok vagyunk,így egy olyan kutyusra gondoltunk ami könnyebben tanul!Kisebb testű,de azért bírja a sétákat!Lehet hosszú vagy rövid szőrű is,bár a túlzott vedlés némi gondot jelentene!

Nem tudom leírtam-e a legfőbb dolgokat,ha esetleg van még valami fő kérdés szívesen válaszolok!

Egyébként a fajtára tekintve lehet keverék is,csak gondolom nem mindegy miknek a keveréke!

Köszönöm a segítséget előre is!


2012. máj. 20. 09:23
 1/8 anonim válasza:

cavalier king charles spániel

griffon

basset hound

kyi leo

bichon

2012. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Boxer: imád sétálni és aludni is, de azért nagyon aktív, fáradhatatlan, és nagyon gyorsan tanul! Nekem is boxerem van és imádom! Mondjuk nem olyan kicsi...

Közép schnauzer, közép uszkár: ezek közepes méretűek. Ha viszont kiskutyát veszel, mint a palotapincsi meg a csivava, azok nem bírják a hosszú sétákat. Talán a westie igen, de a kistestű kutyáknak inkább rövidebb séták és sok játék. :) A sheltie közepes termetű, sok energiájú, hosszúszőrű, nagyon okos kutya. Ilyen a border collie is, de az magasabb. Griffon, beagle, ilyesmik is jók.

A keveréknél meg általában nem tudod, miknek a keveréke, lehet hogy a dédszülőkig vagy még tovább nincs is fajtatiszta kutya a családfájukban. Akkor tudhatod, miknek a keveréke, ha anyjuk és apjuk is fajtatiszta volt, és akkor tisztában lehetsz a lehetséges tulajdonságaival és méreteivel. Ezek az úgynevezett "márkás" kutyák is vannak, mint a labradoodle és ilyesmik. Bár szerintem a fajtatiszták ezeknél (a márkás kutyáknál) sokkal jobbak/szebbek.

De te dönts!

2012. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy panelkutyának napi három sétára szüksége van, abból legalább az egyiknek hosszabbnak kell lennie, és ebből nem lehet alkudni. Ha ezt nem tudjátok vállalni, máris felejtsétek el a kutyatartást.


Ha felőletek lehet keverék is, akkor gondolom nem akartok kifizetni 100+ ezreket egy normális tenyésztőtől származó kutyára, úgyhogy leginkább a menhelyeket javaslom. Egy átlagosan mozgékony kutya valószínűleg megfelelne nektek.

Az, hogy mennyire könnyen tanul, legalább felerészben függ attól is, aki tanítja a kutyát. Képezzétek ki magatokat jó gazdának, olvassatok sokat a kutyanevelésről, mielőtt magatokhoz vesztek bármilyen kutyát, és nem lesz gond. Persze az sem árt, ha kerülitek a makacsabb fajtákat, illetve makacsabb egyedeket, ebben a menhelyi gondozók és a tenyésztők is tudnak segíteni, akármelyik verzió mellett döntötök is.

A vedlésre meg a legtöbb szőrtípusnál megoldás a Furminátor nevű kutyakefe, az aljszőrzetet szedi, kevesebb dolog marad a kutyában, ami hullhat.

2012. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen direkt kevert kutyák, amiket okosan márkásnak fordítottak a tévében, nincsenek az országban, valószínű Európában sem nagyon. Túl sok amerikai tévét néztek, és nem tudjátok elválasztani a magyar valóságtól az ottani állapotokat... :)
2012. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan elvetemült emberek akik amerikából hoznak be maguknak kutyát. Én mondtam is hogy a márkás kutyáknak semmi értelme. Annyi, hogy nagyrészük hipoallergén.
2012. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondom, hogy túl sokat beszélnek róluk ahhoz képest, hogy nálunk egyáltalán nincsenek a középpontban. Maradjunk a realitások talaján, kihalófélben lévő kutyafajtákat sem ajánlgatunk senkinek, mert nem reális, hogy olyat tudjon venni.
2012. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még át kellene gondolnotok,hogy biztosan szeretnétek-e kutyát,mert a kutyának olyankor is szüksége van mozgásra amikor nektek napokig nincs kedvetek kimozdulni.Egy kutya pedig ha nem mozog eleget,nincsen lefárasztva akkor unatkozik és rombolni fog amit szerintem ti sem szeretnétek.
2012. máj. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oh,hát valamit félre értetek!

A bepunnyadást írtam hogy a nagyobb sétákra értem!Sajnos felnőtt emberek lévén nem tehetem meg bármennyire is szeretném hogy ki se keljek az ágyból egész nap így a napi 1-1,5 óra bőven meglenne a kutyának!Csak mikor lustábbak vagyunk akkor mondjuk nem sétálok az erdőben,vízparton 2-3 óra hosszát!Erre értettem!:)

És a keveréket arra értettem hogy mondjuk 2 nyugodtabb fajta keveréke!Nem ezek a márka kutyák,én nem is tudom nagyon mik azok!Bár ezt a labraboodle-t vagy mit már én is hallottam!

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 20. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!