Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya testméretek?

Kutya testméretek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok a béna, de sehol nem találok egy érthető táblázatot arról, hogy mettől meddig, kis-, közepes-, illetve nagytestű egy kutya. Ha valaki küldene erről egy linket, vagy csak leírná kb-ra centiben illetve kilóban, azt nagyon megköszönném.

2012. máj. 29. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs egyértelmű válasz erre, mindenhol másképp mérik, minden termék is másképp sorolja be őket.


Ez olyan, hogy rám például a kínaiban 38-as cipő jó, ha deichmannos cipőt nézek, akkor 37-es kell, ha pedig márkát vásárolok, akkor a 37,5-es cipő a nyerő. :)


Ugyan így van a kutyáknál is, hogy attól függ, miről lenne szó... :)


Pl a boxer kutya elvileg nagytestűként van feltüntetve sok helyen, pedig csak közepes, és nem egy nagy kutyáról van szó.

2012. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát kb. valahogy így:


Ölebek: 8kg alatti kutyák (yorki, csivava, stb.)


Kis termetűek: 28cm és 12kg alattiak (kis termetű terrierek, tacskó, beagle, stb.)


Közepes termetűek: 55cm és 30kg alattiak (bullterrier, pitbull, puli, uszkár, stb.)


Nagy termetűek: 55-70cm és 45-50kg alattiak (német juhászkutya, rottweiler, doberman, agarak nagy része, kuvasz, stb.)


Óriás termetűek: 70cm és 50kg felettiek (német dog, angol masztiff, bernáthegyi, komondor, kaukázusi juhászkutya, ír farkas, barzoj, stb.)

2012. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kuvasz az már inkább óriás,bár kitudja melyikbe esik de átlagba egy kuvasz 50-54 kg egy kan.

én is valahogy így tudom egyébként

2012. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy. A kuvasz kanok alig-alig érik el az 50kg-ot.


Elvileg óriásnak azokat szokták mondani, amiknél a kanok meghaladják vagy meghaladhatják a 80cm-es marmagasságot. Egy kuvasz kan max. 75cm de az is nagyon ritka.

2012. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nagyapám kuvasza 73,5 cm és 51,5 kg

nagyon nagy kutya

2012. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Látod, Te is mondod, hogy nagyon nagy. Tehát ő már igencsak a felső határán mozog a fajta méretének. Az átlag kuvasz kanok olyan 70cm és 45kg körül mozognak. Láttam már én is 75centis, 52kilóst. De mégse lehet egy lapon emlegetni egy kuvaszt mondjuk bernáthegyivel vagy komondorral, amiknél az átlag akkora, mint a kuvaszoknál az extrém nagy.
2012. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze,én hallottam már 117 kgos angol masztiffról az azért már nagyon durva
2012. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A guiness rekord valami 130kg, szintén angol masztiff.

De amúgy az egészséges és jó kondiban lévő angol masztiffok súlya 70-90kg között mozog. Akárcsak a bernáthegyié.

2012. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!