Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket miért zavar, ha...

Titeket miért zavar, ha valaki nem akarja, hogy barátkozzanak a kutyájával?

Figyelt kérdés

Mint például ebben a kérdésben hogy kiakadtak egyesek: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2972543-baj-h..

Vagy én is ilyen vagyok. Nem akarom minden emberhez és állathoz odaengedni a sajátjaim. Nem akarom, hogy simogassák, vagy bármi mást csináljanak vele. Ezer indokom lehet rá, hogy miért és szerintem jogos mindegyik. A legnagyobb bunkóságnak tartom amikor valaki kérdés nélkül rámászik a kutyáimra, főleg ha gyerek, vagy ha megsértődik, hogy elküldöm. Nem arról van szó, hogy elzárjuk a világtól az ebet. Én is, és pl a linkben szereplő is iskolába hordja a kutyáját, neveli, versenyezteti stb. Itt csak arról van szó, hogy mi nem akarunk mindenkivel barátkozni. Azt meg főleg utálom, amikor arra buzdítanak, hogy hazudjak (pl hogy valami undorító betegságe van, és akkor majd nem akarnak odajönni) a társaság megúszása érdekében! De könyörgöm nekem nincs jogom minden hazugság nélkül egyedül lenni ha úgy kívánom?

A kérdés az, hogy mégis miért fáj egyeseknek, ha valaki ilyen, hogyha SENKINEK sem árt? Nem lehet mindenki ugyanolyan...


2012. máj. 29. 21:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ja és szerintem ennek így kéne mennie: meglátsz egy kutyát akit tetszik, odamész ILLEDELMESEN megkérdezed:

"megsimogathatom?", majd HA a válasz "bocsi de nem" akkor továbbmész és éled az életed... Nem értem miért zavar ez másokat. Ezzel ellentétben, ha megtiltom, akkor vagy meg sem hallják, vagy felháborodnak, ugyanez ha valahol kifejtem a véleményem.

2012. máj. 29. 21:46
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs kutyám csak egy macsekom de ha lenne nem érdekelne ha valaki meg akarná simogatni. Miért is ne gyűjthetné be az a kutyus a szeretgetéseket és simiket? Persze én is nagy állatbarát vagyok legszívesebben minden kutyát, macskát ölbe kapnék, én is egy simogatós ember vagyok de én pontosan tudom, hogy sokan nem szeretik, meg ki tudja, hogy a kutya hogy reagál, de én mindig megkérdezem a gazdit szabad-e. Rendszerint megállok a gügyögésnél meg néhány elismerő szónál.
2012. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen egyetértek.Nem azért viszem el sétálni a kutyámat mikor teszem azt rossz napom van nekem vagy akár a kutyámnak hogy neveletlen kölykök odarohanjanak sikongatva a kutyámhoz és rá csimpaszkodjanak. Én is hordom kutyasuli az és megvan az a társaság akikkel kutyát sétáltatok vagy a parkban játszunk tehát nem lesz ingerszegény a kutya. Kutyákhoz simán odaengedem ha látom hogy szocializált a kutya. Nem hiányzik hogy megint pofán harapja egy neveletlen kutya.

Azon azért nagyon ki szoktam bukni mikor az anyuka odajön a kisgyerekkel és egy "jaaaj de édes meg lehet simogatni?" kíséretében válaszra sem várva simogatja a kutyát.

És komolyan nem érdekel ha megsértődnek! Nem lehet megsimogatni ha azt mondom. Nem fogok vadidegeneknek hazudni csak hogy szimpatikus legyek nekik.

Az emberek minősítik magukat mikor csak így odarohannak a kutyásokhoz.Főleg a szülőket.

2012. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mondom ezer okom lehetne rá, hogy éppen miért, de miért ne lenne jogom egyszerűen csak ahhoz, hogy ne legyen kedvem másokkal barátkozni? Arra gondoltál már, hogy talán a kutya sem vágyik rá? Értelemszerűen olyan kutyát veszek aki illik hozzám, és nem fogok egy embermániás kutyát erre kényszeríteni.
2012. máj. 29. 21:56
 5/21 anonim válasza:
100%
Én mindig meg szoktam kérdezni, hogy megsimogathatom-e a kutyát. De pl. amikor Ózdon kutyakiállítás volt, olyan bunkó hangnemben válaszoltak néhányan a kérdésre, hogy az már tényleg felháborító volt...
2012. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Igen én sem olyan kutyát fogok venni magamnak aki mindenig kész minden vadidegen embertől simogatást kérni. Egygazdás.

De ezt ugye senki nem ohajtja megérteni mert akkor a kutya máris szocializálatlan. Hát komolyan...

Amúgy igen ennek is van egy normális hangneme mikor megkérdezi valaki és a válaszom nem .Azt én se birom ha valaki tök flegmán odaköpi hogy nem. Ennek is van normális módja. De ugye amilyen az agyon Isten olyan a Fogadj Isten... Ha valaki sikítva odarohan avval senki ne kényszerítsen hogy jópofizzak.Aki normális hangnemben és nyugodtan odajön meg szoktam engedni. Csak az embernek azért egy idő után elege lesz. Ha folyton bókokra meg sikongató gyerekekre vágynék akkor vennék egy yorkit.

2012. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát vannak bunkó emberek mindenhol. De tudod amikor éveken át tűrnéd a bunkó odamászkálókat akkor lehet néha nálad is elszakadna a cérna pont egy olyan embernél aki épp véletlneül illedelmes. És persze egy kutyás rendezvény az teljesen más helyzet! Ott nincsenek ilyen gondjaim.
2012. máj. 29. 22:06
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem, miért baj az, ha valaki érdeklődik a kutya iránt. Nyilván a "csesztetést" nem kell eltűrni, de a simogatásban szerintem semmi rossz nincs.

Én mondjuk a kutyasétáltatásban pont azt szeretem, hogy találkozom más kutyásokkal, kicseréljük a tapasztalatokat, beszélgetünk és a kutyák is jól érzik magukat.

Persze én előtte mindig megkérdezem, hogy odaengedhetem-e. Ha a válasz "nem", azt természetesen tudomásul veszem.

Ne sértődj meg, de én ezt a "ne nyúljon senki a kutyámhoz" dumát mindig a nagyképű és sznob emberek hülyeségének tartottam, és szerintem ezzel más is így van.

De mondom, én sem erőszakoskodom senkinél, csak épp értetlenül állok az ilyen hozzáállás előtt.

2012. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem miért baj az, ha én és a kutyáim nem akarjuk? :) Miért kéna azt szolgálnom, amit más akar?
2012. máj. 29. 22:47
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem miben tudnánk neked itt segíteni? Ha nem akarod, hogy simogassák, akkor nem engeded. A te döntésed. Ha mégis megsimogatják, arról sem mi tehetünk, vannak ilyen emberek. Sokan. Más témában is, nem csak a kutyázásban. Háboroghatsz, és mondhatod, hogy ennek hogyan kellene működnie normális emberek között, de ez nem változtat azon a tényen, hogy mindig fogsz találkozni olyanokkal, akik nem a te normáid szerint élnek és másképp gondolkoznak. Nem tudsz velük mit csinálni és mi se tudunk. Vagy megtanulsz együtt élni ezzel, vagy továbbra is feleslegesen idegesíted magadat rajta. Amúgy saját tapasztalatból mondom, hogy a szájkosár egy baromi hatékony módja az emberek elijesztésének. Egyszer tettem fel a szájkosarat a kutyámra a városban, sikeresen elértük vele, hogy nagy ívben kikerültek minket, az anyukák félrehúzták a gyerekeiket, mondván, hogy "szájkosár van rajta, ne menj oda mert harap". Mivel én örülök, ha lépten-nyomon megállítanak beszélgetni, simogatják a kutyát és minél több extrém és váratlan szituációnak teszik ki őt, ezért többet nem is tettem rá a szájkosarat, hiszen úgy pont ezektől fosztanám meg magunkat.
2012. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!