Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet makk egészséges,...

Hogyan lehet makk egészséges, boldog egy kiskutya?

Figyelt kérdés
Fajta szerint a bischon Havanese kutyusról kérdezek. Mi kel ahhoz ,hogy Egészséges legyen és ,hogy jól érezze a családommal magát? Mit egyen? milyen környezet jó neki? mennyit mozogjon ..ilyesmikre lennék kíváncsi. Köszönöm szépen a választ leginkább tapasztalt vagy hozzáértő gazdik válaszát várnám :)

2012. máj. 30. 18:04
1 2
 1/13 VBeata81 ***** válasza:

Jó minőségű, prémium, szuperprémium tápot egyen. Kapja meg a szükséges oltásokat, orvosi ellátást. Legyen lehetősége más kutyákkal és emberekkel együtt lenni, legyen elég új inger és felfedeznivaló. Kapjon elég figyelmet, és megfelelő fegyelmezést a gazditól. Mozogjon annyit, hogy kellemesen elfáradjon. Ha ezeket megadod neki, jó esélyed van, hogy kiegyensúlyozott, egészséges, boldog kutyád lesz.

Ja, és havanese esetében ne feledkezz meg a bundaápolásról.

2012. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :) A tápon kívűl mást lehet neki adni? ha igen miket?
2012. máj. 30. 18:12
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem a táp mellett
2012. máj. 30. 18:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem az allatorvos azt szokta tanacsolni h inkabb hazikosztot adjak nekik, ezeknek a tapoknak hiaba h dragak nem igazan lehet megbizni a minosegeben.

En tesztat, burgonyat, rizst, foleg csirfarhatat (azt imadjak) szoktam adni. Hust mindig kicsit megfozom nekik. Nem kell h puhara foljon csak legyen atforralva.

2012. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam ,hogy csirke csontot nem lehet nekik adni. Vagy akkor mégis lehet?
2012. máj. 30. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:

csöveset nem szabad adni nekik pl szárny és comba is az van! Amúgy ezzel is vigyázni kell mert sok kutya allergiás a szárnyasokra,mint pl az én kistestű kutyám is!

Én inkább tápot javaslom meg kell nézni összetevőket,ennyi a titok nyitja:)

2012. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

és a táp teljes értékű nincs szükségük más tápanyagra!

Mellette úgyis ott lesz a jutalomfalat,főleg az elején tanításnál!

2012. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 18:20!

Konkretan ennek a fajtanak nemtudom, de sztem lehet.

Nekem skotjuhaszom es staffordom van.

2012. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kvittagirl!

Hat nemtudom.. nem akarok vitatkozni, csak az allatorvosunk (aki nagyon jo doki:)) szokta mondani h az ilyen-olyan tapok csak kenyelmi szempont, szal nem kell elkesziteni azonnal adhato, de nagyjabol ennyi az elonye:)

2012. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
ez a csöves csontos dologról annyit hogy aki ilyen nyámnyila panel kutya annak inkább ne adj.. na de egy igazi kutya.. a vérébe van hogy egy CSONTOT megegyen.. lehetséges hogy mikor eltörik felvághatja a gyomrát meg ilyenek na de kérem szépen több ezer kutya eszik és azért nem minden napos dolog ez hogy a csont megvágja a gyomrát. a nagyobb termetű kutyáknál még úgy is lehet adni neki csontot gondolkozzatok már CSONT.. egyik legjobb étele a kutyának.. egyen csak nyugodtan egy IGAZI kutya.. jó az is kutya ki pannelba van meg felcsíkozza neki a csirkemelleket meg minden hülyeség na de már ne haragudjon a világ hova fejlődik? lassan majd már csak a mesterséges szar tápokat eheti?
2012. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!