Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet makk egészséges,...

Hogyan lehet makk egészséges, boldog egy kiskutya?

Figyelt kérdés
Fajta szerint a bischon Havanese kutyusról kérdezek. Mi kel ahhoz ,hogy Egészséges legyen és ,hogy jól érezze a családommal magát? Mit egyen? milyen környezet jó neki? mennyit mozogjon ..ilyesmikre lennék kíváncsi. Köszönöm szépen a választ leginkább tapasztalt vagy hozzáértő gazdik válaszát várnám :)

2012. máj. 30. 18:04
1 2
 11/13 VBeata81 ***** válasza:

Természetesen mást is ehet. De a jó minőségű száraztáp az alap. Ehhez, ha akarsz, adhatsz konzervet, húst, zöldséget, rizst. Igaz, hogy a kutyák ehetnek csontot, de nem csövescsontot.

Kedves utolsó válaszoló, lehet, hogy több ezerből csak egyszer fordul elő, hogy a csövescsont felsérti a kutya gyomrát, és elpusztul, de én nem szeretném, ha az én kutyám lenne az az egy, tehát nem adok neki.

2012. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Kölyökkorban, amíg növésben van a kutya tényleg jobb egy prémium/superprémium kategóriás táp főételnek. Ebben minden benne van úgy ahogy kell, megfelelő mennyiségű vitaminok, be van állítva a szükséges ásványianyag tartalom és azoknak az egymáshoz viszonyított aránya (ez sem mindegy!).

Mellette természetesen lehet adni mást is. Főtt/ sült hús, rizs, zöldségek, gyümölcsök...

Viszont ha van olyan tudásod, hogy nagyjából be tudod állítani a fehérje, vitamin, ásványianyag szükségletet a megfelelő arányban, akkor a főtt étel esetleg a BARF étrend tényleg jobb, mint a táp (én ennek a tudásnak sajnos híján vagyok).

A csöves szárnyas csontokat kerülni kell, de kaphat farhátat, fejet, mellcsontot, nyakat szárnyasból, disznó húst és csontot csakis hőkezelten adj neki (az egyik legjobb és olcsóbb ajándék nekik a boltban kapható fehércsont felfőzve levesnek, kb 40Ft/db órákig képes rajta elrágódni és a levest megkaphatja a táphoz, esetleg a családnak is készülhet belőle csontleves).

Mozogni annyit kell neki amíg azt szívesen teszi, 1-1,5 éves koráig mindenféle kényszert kerülni kell (ilyen pl a pórázos futás a gazdival, kerékpár mellett futtatás).

Minél előbb és többet hordod kutyás közösségbe, annál boldogabb lesz, ha van a közeletekben kutyaovi, akkor oda már a 2-3. oltás után lehet járni.

Legyen saját helye ahol békén van hagyva, félrevonulhat, ha pihenni akar és senki nem piszkálja. Ez lehet egy egyszerű rongyszőnyeg vagy kutyaágy, a lényeg hogy tudja, hogy ott nyugalom van.

Lehetőleg válassz egy jó és megbízható állatorvost aki a (kötelező) oltások alkalmával meg is vizsgálja, tudsz tőle kérdezni is.

A kullancs elleni védelmet ne felejtsd el! És majdnem az egyik legfontosabb dolog, hogy megbízható helyről legyen a kutyus (ha még nincs meg).

2012. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem még nincs meg a kutyus. Igazából még csak tervezgetem ,hogy szeretnék egyet de még ez sem 100% mert a párom nem igazán akar bele egyezni! Na de előbb utóbb úgyis rá fogom venni. Ha venni akarok mindenképpen Megbízható kennelből szeretnék majd venni kiskutyát nem vagyunk valami gazdagok de nem érdekel az se ha 100. 000 Ft ba kerül egy kiskutya . Legalább ennyi pénzért biztos,hogy egészséges lesz a kicsi. Na meg persze gondolom a tenyésztő majd válaszok minden egyes kérdésemre :) Azért még várok tippeket!
2012. máj. 31. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!