Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha üldöz egy kutya akkor mit...

Ha üldöz egy kutya akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Falunkban van egy kutya aki elég vad, mindenkit megugat és sajnsos sokszor megszökik a gazdájától. Múlt héten gyalog mentem haza az iskolából és láttam, hogy az a kutya (nem értek a kutyákhoz, de szerintem rotweiler) a járdán sétál. Kb. 50 méterre lehett tőlem mikor elkezdett ugatni és felém futni. Nagyon megjedtem, hátomon a táska futni se tudtam, csak remegtek a lábaim, de akkor szerencsére rászolt a gazdája és visszafordult a kutya. Ha megint ilyen helyzetbe kerülnék, mit csináljak? Fussak el vagy nyugtassam a kutyát? nem is merek arra sétálni...
2012. máj. 30. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

1. légy magabiztos akkor is ha majd össze sz*rod magad.

2. fuss ahogy csak tudsz.. de nem minden esetbe jó mert azt hiszi játszol vele.

2+1. lehet nálad esetleg kaja és akkor adsz neki nem bánt.

2012. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Legyen nálad gázspray,vagy ultrahangos kutyariasztó, ha közel ér használd.
2012. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
én is gáz vagy paprika sprayt javaslok,de nálam egy sima dezodor is bevált már :D Futni semmiképpen ne fuss,egy olyna kutya aki agresszív,szocializálatlan,neveletlen és vadászik az emberre csak még nagyobb adrenalint kap ha a "zsákmány" futni kezd
2012. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Először is próbáld nem kimutatni a félelmedet és a legfontosabb hogy nem szabad megfordulni és futni mert a kutyában feltámad a vadászösztön és biztos hogy rád fog támadni . Ezért szép lassan hátráljál de ne fórdics hátat a kutyának . Ha tényleg nagyon vad a kutya és csak azon az utcán tudsz eljutni az utcán akkor vegyél egy paprikasípét és ha rád támad akkor csak le kell vele fújnod .
2012. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ne nézz rá, ne nyúkálj felé, ne hadonássz, ne beszélj hozzá, ne ordibálj; csak nézd levegőnek és nyugodtan sétálj el, vagy állj meg egy helyben, ha nagyon közelről kapkod, amíg meg nem unja vagy nem jön a segítség. Futni nincs értelme, gyorsabb nálad; ijesztgetni is csak akkor ajánlatos, ha biztosan tudod, hogy el fogod tudni kergetni, de ahhoz meg kutyás rutin kell.
2012. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. máj. 31. 06:52
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Amint írtad, táska is volt nálad. Na az tökéletes arra, h magad elé tedd és védd magad. Lassú mozdulatokkal vedd le és tartsd magad előtt, abba harapjon és ne beléd.


Legyél nyugodt (tudom, menjek a fenébe :D), próbálj meg határozottságot sugallni, a hangod legyen szintén nyugodt, kedves, ne agresszív és ne félénk. Amit meg már írtak, vagy maradj egy helyben, vagy nagyon lassan hátrálj, de ne fordíts hátat és semmiképp ne fuss!

2012. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon fontos! NE FUSS!!!!!!!! Akkor beindul a zsákmány ösztöne, és tuti megharap, még le is teper a földre!!!


Ha van iskolatáskád, akkor vedd le a hátadról, és tartsd magad elé (lehetőleg állj egy kerítésnek, bokornak, bárminek háttal, támaszd meg magad, hogy hátulról is védve legyél). Ne moccanj, ne nézz a szemébe. Mivel gyerek vagy, sajnos ennél többet nem igen tudsz tenni, meg kell várd, míg valaki arra jár és segít. Ha még mindemellett tudsz, igyekezz minél nagyobbnak látszani (pl, télen a télikabátodat tárd ki, húzd ki magad).


Elvileg nem fog előfordulni ha ezeket betartod, de ha mégis rád támad a kutya, akkor húzd össze magad, amennyire csak tudod (magzatpóz) és tedd a tarkódra összekulcsolva a kezeidet, karoddal, kézfejeddel védve a nyakadat a támadás elől, és tudom, hogy nehéz lesz, de próbálj meg nem mozogni és várd meg míg tisztes távolba elmegy. Maradj ott ahol vagy, és ha van mobilod, azonnal hívd a 112-t és a szüleidet, vagy csengess be az első házba, ez nagyon fontos!


A legjobb megelőzés az lenne, hogy ha ismeritek az illetőt, akkor szólj a szüleidnek és tegyetek feljelentést, elvileg el fogják venni a kutyát a gazdájától és akkor megelőzitek mindezt! :)

2012. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

mind szép és jó amiket leírnak viszont egy dologba nagyon nem értem a lényeget: "ha megtámadna akkor feküdj le kezet a tarkóra, húzd össze magad... és hagy hogy rágjon vagy tépjen vagy karmoljon össze a kutya..

LEGESLEGvégszükég esetén én azt csinálnám (gyerek vagyok) (mondom ez a legvége előtte ott van a nyugi ne mozdulj légy nagyobb nála stb.) tehát mikor már nem tudsz mit csinálni csak ez az add meg magad póz.. akkor támadni és ne hogy már én adjam meg magam majd a kutya megadja fogd le a két mellső lábát a hátsóra térdelj rá.. ha nagyon komoly a dolog de ilyen szerintem még sose fordult elő hogy van nálad bicska belé szúrod (sokak ezért piros kezet adnak de a véleményem akkor is meg mondom) még egyszer hangsúlyozom LEGVÉGSŐ ESETBE!!!! mikor tényleg már minden oda és még az utolsó utáni próbálkozás is be felegzet akkor jön az hogy hajrá! persze ez függ az sok mindentől pl. fiú,lány vagy mennyi van jó kondiba ..

2012. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
ja és a táska ha ott van nyugodtan azzal is adhatsz neki egy két taslit nem kell egyből a bicska megfutamodik azt elrohan mert össze szarja magát. TE VAGY AZ ERŐSEBB!!!
2012. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!