Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szellemi tulajdon védelme -...

Szellemi tulajdon védelme - így lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az lenne a kérdésem, ha van valamilyen írott szellemi tulajdonom, ami bár nyilvános (internet), de nem akarom, hogy a jövőben bárki pénzt csináljon belőle, akkor a szellemi tulajdon védelmére megfelelő a következő megoldás:


A művemet kinyomtatom, lezárt borítékba helyezem és elpostázom a magam címére. Így lesz egy felbontatlak, bizonyítottan X napon keletkezett csomagom, amiben az általam kitalált dolgok vannak. Ha valaki a sajátjaként próbálná felhasználni, akkor ilyen módon tudom bizonyítani, hogy az én szellemi tulajdonomat képezi az adott mű?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 14. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát valami fenn van az interneten szabadon elérhetően, akkor abból nem nagyon fog senki pénzt csinálni. De valószínűleg azért sem, mert silány a minősége. Amatőrizmusra vall a kérdésedre.
2012. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a leghaloványabb elképzelése sincsen róla, hogy mit csinálok. Az Ön viselkedése emiatt pedig mérhetetlen ostobaságra és korlátoltságra utal.


Azért akarom megvédeni, hogy amit csinálok, az másoknak ingyen elérhető legyen, ugyanis én segíteni akarok vele. Nem akarom, hogy bárki ebből akarjon pénzt csinálni. Esetleg a kérdésemre tud válaszolni, vagy csak az idióta megjegyzésekre futja a billentyűzettel?

2012. máj. 14. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondj le mindenről, ha felteszed a netre...
2012. máj. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elméletileg. Csakis elméletileg. Így bizonyítható, hogy a cucc az én szellemi "termékem"? Ha baj van?
2012. máj. 14. 20:58
 5/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem. Jogilag az ilyen postán való küldözgetés nem állja meg a helyét.


Helyezd letétbe egy ügyvégnél, vagy közjegyzőnél, mert az bizonyító erejű. A letétet a bíróság elfogadja, mint bizonyított tényt.

2012. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ez körülbelül mennyibe kerül (közjegyzőnél talán olcsóbb...) illetve mennyi időre szól?
2012. máj. 14. 21:01
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Évente kell újítani, néhány ezer forint, de a pontos összegre már nem emlékszem. Mi egy lezárt borítékot őrizetünk ügyvédnél, benne pár papír, meg egy CD.

Mi is így védjük az elsőbbségünket. :-)

2012. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nahát, nagyon nagyon köszönöm. És ha én kinyomtatok valamit, berakom egy borítékba akkor az úgy jó? Tehát nem szükséges, hogy az ügyvéd hitelesítse az iratokat?
2012. máj. 14. 21:09
 9/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, csak lezárod a borítékot, az ügyvédnél mindketten leragasztjátok/lepecsételitek/aláírjátok, ha különösen fontos, akkor szalaggal átkötve, körcimkével leragasztva, lepecsételve - de ezek csak SZÁMODRA garantálják a bontatlanságot.


Jogilag maga az ügyvédi letét ténye a fontos, mert bármilyen vitás esetben az ügyvéd, mint jogi személy NYILATKOZIK, hogy a kérdéses boríték ....-óta bontatlanul nála van letétben. Ilyenkor hivatalosan ( a bíróságon) felbontják, és megnézik, mi van benne, és hogy az igazolja-e az elsőbbségedet?

2012. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha úgyis ingyen elérhetővé akarod tenni, és másoknak segíteni vele, akkor nosza, mutasd meg nekünk hogy mi ez a kolosszális alkotás!


Az interneten nincsenek szerzői jogok, főleg nem Magyarországon. A Harry Potter minden része és többszáz bestseller könyv letölthető, majd pont te magánemberként fogsz tudni irányítást szerezni a saját műved felett?! Na ezért vagy amatőr.

2012. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!