Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó módszer lehet ez?

Jó módszer lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy kutyánk, aki sajnos szökős. Egy olyan helyen megy ki mindig, ami nem a mi kerítés részünk, hanem a szomszédé (a kertlábnál). Mi már minden részt megcsináltattunk, ami a miénk és a szomszédét is próbáltuk javítgatni, mert ő nem nagyon hajlandó rá. Amikor kiszökik, mindig az utcán bóklászik a ház előtt, nem megy sehová, viszont könyörög, ugat hogy engedjük be. Szerintetek jó lecke lenne neki, ha egyszer hagynám hosszabb ideig tobzódni a kapuban és nem engedném be? Vagy a kutya nem értené az összefüggést ? Egyébként minden nap sétáltatva van és szellemileg fárasztva is. Egy ivartalanított szukáról van szó.
2012. jún. 1. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát, lehet utána kétszer "meggondolná" hogy kimenjen e.

Most az jut eszembe, hogy amikor arra tanítod a kutyád, hogy póráz nélkül igenis rádfigyeljen, mert különben elhagyod, akkor is el kell bújni pl, amikor nem figyel, és két három alkalom után már jobban fog figyelni, mert ugye fél, hogy tényleg szem elől veszít. Szóval akár hatásos is lehet, ki kell próbálni, de ha utána még sokáig csinálja tovább, akkor valszeg nem ért belőle semmit.

2012. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lenne jó semmire, ha ezt tennéd a kutyával.


Vagy csináld meg a kerítés ezen részét is, hogy ne tudjon kimenni, vagy kérd meg a szomszédot és ha nem hajlandó, tegyél fényképes bizonyítékkal ellátott feljelentést.


A te felelősséged biztosítani, hogy a kutya ne tudjon kiszökni a területetekről a közterületre, amiért viszont megbüntethetnek, erre vigyázzatok. És senki nem fog érdekelni, hogy kinek a kerítése miatt "kóborol" az utcán.


Ami megoldás lehet: próbáld meg a kutyát letiltani mielőtt kiszökne, ha van rá lehetőséged, esetleg vegyél (ez a legolcsóbb megoldás) villanypásztort arra a szakaszra.

2012. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A tiltás mindig megvan, amikor látom. De ugye nem tudok egész nap itthon lenni vele. Amikor meglátom hogy megint szökik épp, rászólok erélyesen, odaszalad hozzám és a hátára vágja magát. Tehát tudja, hogy nem lenne szabad. A szomszédunk román, nem beszél magyarul, szóval szót érteni is elég nehéz vele. Drótkerítése van, ahol a vezérdrótra rá se volt fűzve alul meg fölül a drót, azt is mi csináltuk meg. Viszont nincs beton alapja a kerítésnek, amit nem gondolom, hogy nekünk kéne megcsinálni helyette. Amolyan nyaralónak használják a szomszéd házat, tehát keveset is vannak itt. Igazából azért aggódok, hogy éri valami a kutyát az utcán, valaki bántani fogja, mert amúgy a járókelőkre rá se hederít, de akkor sem ott a helye.
2012. jún. 1. 10:02
 4/10 A kérdező kommentje:
A villanypásztor jó ötlet, köszi!
2012. jún. 1. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor nagyon bonyolult a helyzet.


Örülök, hogy tudtam segíteni, remélem, az megoldást hoz! :)


Egyébként attól még, hogy románok (nekem is megvannak a rossz tapasztalataim azokkal a ....), fel lehet őket jelenteni, a címüket tudod, a nevüket meg le tudod olvasni a postaládáról valahonnan, vagy csak ismeritek egymás nevét... :) Habár ilyen jellegű feljelentésnél szerintem elég az ingatlan címe is, ennek utána kéne járnod, ha ilyen irányban lépni szeretnél.


Bár úgy gondolom, mindenkinek jobb, ha inkább magad oldod meg és nem szítjátok a tüzet.. :)

2012. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, azért feljelenteni nem akarom őket. Azt hiszem, az rögtön megalapozná a jószomszédi iszonyt...:) Kedvesek amúgy meg minden, csak eléggé furcsák.
2012. jún. 1. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:
De miért a szomszédot kell feljelenteni, mikor az ő kutyája szökik? A mi kutyánk is szökős volt. Az hogy hol ment el senkit nem érdekelt! A gazdi felelőssége, hogy a kutyáját otthon tartsa! Mi betonhálóval építettük körbe a kerítést, amin nem tudott kimenni, és igen a szomszédunk részét is! Így most már hogy tudja, hogy nem tud elmenni, nem is próbálkozik! Igazából, a szomszéd ha olyan lenne, akkor még ti húznátok a rövidebbet, mert tönkre teszi a kutya a kerítésüket! És most itt tök mindegy, hogy ki milyen nemzetiségű!
2012. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem tudom, mennyire jött ez le neked, de itt a nemzetiség csak annyiban számít, hogy nem beszélek velük közös nyelvet ... És mint látod, én is azt írtam, hogy nem szeretnék feljelentgetni. A kérdésem arra irányult, hatásos lehet-e mint egyfajta büntetés, ha kicsit hagyom kint magyarázni a kapu előtt a kutyát. Azért köszönöm a hozzászólásod!
2012. jún. 1. 11:06
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én sem próbálnám meg azt, hogy kint hagyjátok hosszabb időre...elüthetik, ellophatják, más kutya csúnyán összemarhatja...felelőtlenség lenne.

Több séta, foglalkozás kell neki, akár vmi rendszeres sport: agility, frisbee, dog-dancing, Őrző-védő, stb...


És ha jól értem, akkor a szomszéd kerítése áll, tehát drótkerítés van...ez a lényeg, hogy VAN kerítés...az, hogy a Ti kutyátok szökik az adott részen, az nem a szomszéd felelőssége, hanem a Tietek! Nektek kötelességetek gondoskodni arról, hogy a kutya ne juthasson ki felügyelet nélkül a közterületre és ne okozhasson sérülést másnak akár önhibáján kívül is!

Tegyetek az adott részre villanypásztort, rácsot, bármit!

2012. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha kint hagyod, az rosszul is elsülhet. Ha már a kutya arra vetemedett, hogy elindítson egy akciót egyedül, ami az egyik legnagyobb szemtelenség a részéről, hisz ez a főnök kiváltsága, és te ezek után még csak nem is fogod megbüntetni, sőt figyelmen kívül hagyod, én nagyobb valószínűséget látok, hogy a kutya majd feltalálja magát kint. Jön egy macska, azt megkergeti, jön egy másik kutya, azzal el megy bandázni, élvezi a szabad létet, stb. Én félnék, hogy inkább csak még jobban rá fog kapni a kóborlásra és szökésre.


Mennyit foglalkozol vele napi szinten? Mennyit sétálsz vele? Mert min. napi 3-4 óra séta kell neki. Több, ha ennyitől nem fárad ki. És ezért baromság az új rendelet, miszerint csak pórázon lehet kutyát sétáltatni, mert így nem tudod lemozgatni őt. Ha tudsz, minden nap menj ki vele rétre, erdőbe, kutyafuttatóba, ahol tényleg tud is mozogni, szabadon. Fajtársakkal kell találkoznia, az szellemileg is lefárasztja. Fajtáját, vagy a lehetséges fajtáját tekintve ki kell elégítened az ösztönenergiáit. Tanítani kell, ha munka kutya, ÖV-re kell vele járni, stb. Ha sem szellemileg, sem fizikailag nincs rendesen lefárasztva naponta, akkor bizony szökni fog, és ez nem is csoda. Egy kutya nagy felelősség, napi több órás törődést igényel.


Járnod kellene vele suliba, mert látszólag nem tudsz büntetni hatásosan (a jó büntetés jellemzője, hogy ugyan azért a tettért max. 2.szer kell fegyelmezni a kutyát) és a viszonyotokat sürgősen helyre kell rakni. A szökés ellen a villanypásztor jó megoldás, de az is hatásos, ha kihívsz egy szakképzett oktatót és a kerítés másik oldalán, ahol ki szokott lógni, várjátok a kutyát és mikor elindul, egy komoly büntetésbe kezdetek bele.

2012. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!