Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Hétfőn fogadtunk örökbe egy kistestű kutyát az egyik menhelyről. Azt mondták szobatiszta, azonban ha egyedül hagyjuk itthon akár 5 percre, akár 1 órára azonnal bekakil.


Ha itthon vagyunk akkor nincs vele gond, néha becsúszik a pisi, de ez eddig csak 2x fordult elő.


Nem szeretnék minden alkalommal "ajándékokra" hazajönni, viszont minden egyes pillanatban se lehetünk itthon.



Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg a helyzetet?



(Az előző kutyánk 12 évig élt velünk a lakásban, nála nem voltak ilyen problémák.)


2012. jún. 1. 20:04
 1/9 A kérdező kommentje:
3 éves kutyáról van szó.
2012. jún. 1. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyit viszitek sétálni? Mielőtt elmentek otthonról lefárasztjátok?
2012. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg 3 óránként kivisszük, sétálni nem mindig megyünk mert nagy a kert és imád körbe-körbe futkosni játék közben. :)



Sétálni eddig 2x voltunk vele, 1.5 órát, de meg se kottyan neki....

2012. jún. 1. 20:20
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

vidd közel a kakihoz hogy érezze ez nem jó aztán vidd ki így megtaníthatod


a másik módszer az hogy lehet venni kutya "pelenkát" ami olyan mint amin a baba pelusát cserélik szóval nem szó szerint kell érteni és oda terísd le ahova kakil pisil picit itasd át pisivel hogy érezze oda kell hogy pisiljen ezt általában jobb

2012. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Meg hajnali fél 5-kor nincs minden esetben arra idő és mód, hogy kifárasszuk mielőtt elmegyünk. :S
2012. jún. 1. 20:22
 6/9 A kérdező kommentje:

Én ezt a viselkedést csak azért nem értem mert amikor itthon vagyunk vele akkor nincs semmi baj, nem piszkít be a lakásba, szépen végzi a dolgát kint a kertben.


Ráadásul eddig egy idős hölgynél panelban lakott 3 évig és ott se volt vele baj.

2012. jún. 1. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
én azt mondom akkor hogy türelem! Az én kutyámat (pedig hát velem költözött) olyan szinten megviselte a költözés hogy több hónapra felborult neki a szobatisztasága és mindig a nappaliba piszkított,nagyon ki voltam én is tőle.. Aztán megnyugodott,megszokta a helyét és rendbejött jah és többet sétáltattuk,hosszítottuk az időt! Próbáld meg hogy többet viszed sétálni és több türelmet adsz neki! Lehet tényleg ez a helyzetváltozás viselte meg ennyire!
2012. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongásnak tűnik. Gondolom az idős néni a nap 24 órájában vele volt, így a kutyus nem szokott hozzá az egyedülléthez. Nem könnyű feladat, de orvosolható. Ezt olvasd el:

[link]

2012. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!