Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya külföldről - hogyan?

Kiskutya külföldről - hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kutyát szeretnék behozni Magyarországra Japánból. Tudja valaki, hogy EU-n kívüli országból hogyan működik a dolog? Milyen papírokra van szükség, mi a procedúra? Kiskutya kézipoggyász méretű hordozóban kezelhető kézipoggyászként és utazhat utastérben? Útlevél kell neki, ez tiszta sor, de a határon kell valami extrát fizetni?


Mielőtt előkerül a kérdés: azért akarom behozatni, mert itthon több százezer forint lenne, Japánból meg ingyen tudok szerezni egy ismerősön keresztül ebből a fajtából.


Előre is köszönöm!



2012. jún. 2. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Találtam két ilyet (nem mintha te ne találtad volna meg):

[link]

[link]


És azt tudom hogy max 10kg-s kutyát lehet utastérbe felvenni 4óránál rövidebb utazás alkalmával, valamint hogy egy utastéreben max két élő állat tartózkodhat, vagyis ezek a szabályok a legtöbb légitársaságnál, de érdemes lenne felhívni a társaságot amellyel utazna a kutya.

És sajnos az is benne van a pakliba hogy mire mindent elintéztek, valamint vesztek repülőjegyet, kifizetitek a kutya szállítását, nem lesz olcsóbb a kutya mintha itthon megvetted volna!

2012. jún. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, itthon ez a fajta 150.000 nél kezdődik, szerintem ennél csak olcsóbb lehet.. :)
2012. jún. 2. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebbe ne legyél olyan biztos amíg nem tudod mennyi a repjegy a kutyának, meg a felügyelet amit fizetsz hozzá stb.


Meg 150ezer forint manapság már nem akkora összeg egy kutyáért mondhatni olcsónak számít, pont tegnap számolgattuk, hogy azok a kutyák drágák amikor 1000-1500euro körül kezdődnek.

2012. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Szingapurba küldtem ki kiskutyát, és az utiköltség 800 euro volt. na most gondolom a különbség nem lehet annyira sok. Ha mondjuk Japánból jön ide.
2012. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ebben az árban benne volt a "futár" szolgálat is? Mert én ismerőssel hozatnám.
2012. jún. 2. 20:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a futárszolgálat volt 800euro!
2012. jún. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ki hozza. A kiskutyának kell ugyanugy jegy, meg minden. Ha a futárszolgálaton azt a személyt érted akik kivitte a reptérig a kiskutyát, akkor az 70 euro volt:)
2012. jún. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 730 euro csak a szállítás, és akkor még nincsenek meg a hatósági papírjaid!


Úgy tűnik mégis drágább lesz, mintha itthon jó helyről vennéd meg!

2012. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor elkezdek spórolni... :)) Köszönöm szépen!
2012. jún. 3. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!