Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka kutyám, és 3...

Van egy szuka kutyám, és 3 napja össze-csinált (bocs a hülye kifelyezésért) egy fiu kutyával és ez az 1 alkalomból is összejöhetett a kiskutya? Egyébként az egy korcs[már mint a fiú kutya], mert csak beszökött a kapun.

Figyelt kérdés
Ha lesz kiskuty,akkor mennyi id mulva várható??? kb hány hét??? :)

2012. jún. 2. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is a korcs az életképtelen kutya, keverék amire Te gondolsz.

Igen összejöhet, de még el bírod vinni állatorvoshoz, és akkor egyben ivartalanítani is kellene a szuka kutyádat.

Viszont ha nem, akkor ha jól tudom 2 hónap a kutya vemhességi ideje. És ha megszületnek 8 hetes korukban lehet őket szétválasztani, és pénzt ne is kérj érte, mivel keverékek lesznek. Az oltásokat, chipet viszont ugyanúgy meg kell nekik "adni".

2012. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

akkore vidd ivartalanítani minél előbb.

A vemhesség 63 nap körüllenne, utána a kölyköket féregtelenítve,oltva chippelve (ez kb kölykönként 10 ezer forint) adhatnád tovább. De pénzt senki nem fog adni ,tehát a 10 ezret te fizeted a zsebedből. és máég örülhetsz is ha sikerül a kölyköket valakire rásóznod.Akkor inkább ivartalaníttass.

2012. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen,a keverékre gondoltam :)

majd megoldom,hogy ivartalanítva legyen a kutyus.

köszönöm!!!

2012. jún. 2. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nincs nagyon mit meggondolni. Dugig vannak a menhelyek keverék kutyával, nem kell több felesleges kölyök! Arról nem is beszélve hogy szerencsétlen szukát hogy megviseli az ellés, akár bele is pusztulhat.
2012. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a szuka? A 3. tüzelés előtt semmiképp nem szabad ellenie a kutyának, tönkre teszi a szervezetét. Szereted a kutyádat? Mert egy kimutatás szerint azok az ebek, amik ivartalanítva vannak és egyszer sem ellettek, 3-4 évvel tovább élnek. Ugye sok pénzed van? Mert ha az orvos figyelemmel kíséri a vemhességet, alkalmanként 3-4 ezret elkérhet (már pedig figyelnie kell a szukát). Ha az ellésnél gond lesz és császározni kell a kutyát, arra legalább úgy 100 ezret tegyél félre. A kölyköknek be kell adatnod 2 parvo-oltást (3000-7000 Ft/db oltás/kölyök), féregteleníteni kell őket, chipeztetned kötelező őket (3500-6000 Ft/kölyök). A kölyköket 3-8 hetes korukig STARTER táppal kell etetni, az sem olcsó. Ha a szuka nem szoptatja a kölyköket, tápszerrel kell őket felnevelni, az pedig egy kész vagyon. Ha megszületnek a kölykök, akkor az elkövetkező legalább 4 hétre vegyél ki szabadságot, el sem mozdulhatsz a kicsik mellől a nap 24 órájában. A szukát a házban kell tartanod, venned kell egy ellető ládát és fölé be kell szerelned egy infraégőt.


Mivel a te felelőtlenséged által születnek meg a kölykök, ha világra jönnek, életük végéig felelős vagy értük. Már gazdát találni nekik sem lesz könnyű, de utána 10-15 évig nyomon kell követned a fejlődésüket, figyelemmel kell kísérned, hogy a gazdáik kielégítik-e a fizikai és szellemi igényüket.

2012. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nos,hát...végül is enyém a kutyus,mert én etetem meg minden ,de a tesóm kapta,és nekem adta.

úgy kb. 3-4 éves Daisy(ez a neve)

hogy sok pénzem van-e.? hát nincs! kezdjük ott hogy még csak 12 éves vagyok,ezért nincs,de a szüleimnek sincs nagy vagyona.

És nem az én felelőtlenségem miatt van ez az egész,mert nem én tehetek róla,hogy az apám este elment harcsázni,és reggel olyan álmos volt,hogy már aludt el,és az a rohadt fiukutya beszökött,mert állandóan itt kuksolt a kapunk előtt. :q

de biztos,hogy lesz kiskutya? mert csak egy alkalom volt,és nekem azt mondta vki,hogy nem biztos,hogy lesz.

amúgy kösszönöm a válaszokat.

2012. jún. 3. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, nem biztos, hogy lesznek kölykök. Én úgy 80-90%-ra mondanám a valószínűségét.

A kutyára lefekvés előtt ránézni semmiből sem tart senkinek. A felelősség része itt le is van tudva. Te is hibás vagy benne -hisz mint írod, a te kutyád-, az apád is, mindenki, aki abban a házban lakik és köze van a szukához.

Viszont el kéne vinni mihamarabb a kutyádat orvoshoz, hogy ellenőrizze, a kantól nem kapott-e el valami szuper fertőzést. Ha nem vizsgáljátok ki, komoly következmények lehetnek.

Ha nincs pénzed se neked, se a szüleidnek, akkor gyorsan kezdjetek el spórolni és gyűjteni, mert egy vagyon lesz ez az alom. Vagy ivartalanítsátok a szukát 20e-ért.

2012. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okés! :)
2012. jún. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!