Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj ha a kutyámat 6 hét...

Nagy baj ha a kutyámat 6 hét 4 napos korában hoztam haza? (shih tzu)

Figyelt kérdés
Kapott gy oltást meg féreghajtot is ha joltudom..oltási könyve van! Nagy baj hogy ilyen kiskorába hoztam haza?Miben befolyásolja ez a továbbiakban a kutyát? Tudok tenni valamit ellene(gondolok itt például a szocializálására)?
2012. jún. 2. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna, ha a testvéreivel és a mamájával marad. Most tanulná meg a határokat, fegyelmezné az anyukája stb.

Nem tudod visszavinni erre a kis időre?

Az a gond, hogy oltások hiányában még nem is nagyon szabad kutyák közé vinni, max. akit tényleg jól ismersz és tudod, hogy beadatja az éves kombinált oltást a kutyájának.

2012. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Igen baj, főleg a későbbiekre nézve. Mivel egy tenyésztő nem adja oda 6 hetesen, így feltételezem, hogy egy szaporítótól van a kutya. Imádkozz sokat és tedd össze a két kezed, hogy egészséges legyen később is!Hogy ne legyen semmilyen genetikai betegsége, mert a "drága" szaporító gondolom nem szűrte a szülőket, csak összeengedte őket, aztán kész!
2012. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem a kérdést. Miért nem az előtt aggódtál ezen, mielőtt elhoztad? Ha már elhoztad, akkor nálad van és kész. A szocializáció miatt én csak azért nem aggódnék, mert még bőven lesz időd kölyökként hozzászoktatni a többi kutyához. Arról nem is beszélve, hogy hány olyan kutyával lehet találkozni, akiket a "megfelelő" időben hoztak el a tenyésztőtől, mégsem szocializált, mert később nem fordítottak erre figyelmet. Egy kicsivel jobban oda kell figyelned és neked megtanítani vele a határokat.
2012. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!