Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom le a kutyát...

Hogy szoktathatom le a kutyát az állandó nyalogatásról?

Figyelt kérdés
Van egy jó nagy keverék kutyánk, akit egyszerűen nem lehet megsimogatni, mert folyamatosan nyalogat. Egy-egy buksisimi után tocsog a karom, a lábam a nyálától. Hogyan lehet erről leszoktatni?

2012. jún. 3. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyira egyszerű..... Nem engeded meg neki. Ha nyalogatni akar, eltolod a fejét és közlöd vele, hogy nem.
2012. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nyalogat ellököd magadtól,vagy oldalba bököd (azt utáűlják) és erélyesen rászólsz,hogy nem szabad.

van még olyan taktika is,hogy nem foglalkozol vele ha nyalogat (vagy ugrál,vagy akármi ami idegesitő és nem akarod,hogy cisnálja) ,de nekem jobban bevált az első módszer.

2012. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel, hogy már 3 éve ezt csinálja, és a 3 év alatt csak ezeket csináltam( Nem, nem szabad, ha nyalt nem simogattam, figyelmen kívül hagytam őt, stb) és nem szokott le róla. Ill. a mérete és súlya miatt az ellökés nemhogy nehéz, de inkább lehetetlen. Azért gondoltam, hogy hátha van valami jó módszer ( valami cesar millan-os :D )
2012. jún. 3. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán nem voltál elég határozott a tiltással, ha 3 év alatt sem értél el eredményt. Ha én nem akarom, hogy nyaljon a kutya, olyan nincs, hogy mégis megtegye. Eltolod, elküldöd, otthagyod, akár rákiáltasz, és ezer módja van még, hogy leszokjon róla.
2012. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre a maradék ezer módra vagyok kíváncsi. :) A gond az, hogy a kutya 50 kiló felett van, nagyobb a súlya, mint az enyém, és egyszerűen lehetetlen ellökni. Ha rácsapok, meg se érzi, ha oldalba bököm, odanéz, hogy mi az, aztán folytatja tovább. És már akkor kint van a nyelve, nyalásra készen, ha csak közelítek felé. Másokat is nyal. Bárkit, aki a közelébe kerül.
2012. jún. 4. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor rámorogsz,rászólsz normálisan ( nem kérlelni kell,hanem parancoslni. Ha ehhez kiabálnod kell egyet,akkor kiabálj tök mindegy.A kutya nem lesz tőle lelki beteg). Ki kell zökkentei a nyalogatós extázisból. Vagy bele is "haraphatsz" a kezeddel .

Nekem is volt olyan,hogy valamiről az istennek nem tudtam leszoktatni a kutyát. Aztán egyszer már annyira felidegesitett ( tudom ez nem jó,dehát na,emberből vagyok,pedig elég birkatürelmű) ,hogy végre sikerült olyan "félelmetesen",és meghökkentően rászólnom (nyilván mert volt mögötte indulat,határozottság) ,hogy a kutya rögtön meglepődött,és SOHA többet nem csinátla. Szóval szerintem nálad is ennyi a gond,nem vagy elég szigorú,a hanglejtésed,a testbeszéded.

2012. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, próbálkozom akkor ilyesmikkel. :) Köszi szépen mindenkinek!
2012. jún. 5. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!