Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek egy 3 hete síró...

Mit tehetek egy 3 hete síró kiskutya érdekében?

Figyelt kérdés

5 hete a szomszédunknak haldoklott a kutyája, két hétig hallgattuk a haldoklását. 3 hete szerzett egykiskutyát, aki ki van kötve az udvaron, éjjel-nappal sír. A környéken senki nem tud pihenni, egy éves kislányom felijed többször a sírásra.

Polgármrsteri hivatalban és a rendőrségen nem foglalkoznak nálunk ilyen ügyekkel, többen tettünk bejelentést de kinevettek. A szomszéd egy alkoholista nő, vele semlehet beszélni.


2009. júl. 1. 21:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Az állatrendőrség honlapján is a polgármesteri hivatalt és a rendörséget javasolják, de ott szóba sem állnak velünk. Egy megyeszékhely melletti kisvárosban élek.
2009. júl. 1. 21:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szierintem az állatorvossal beszéljél h ilyenkor mit lehet tenni hogy elvegyék a tulajdonából a nőnek

tudom nem a saját véleményemre vagy kíváncsi de én a te helyedbe már átmentem volna a nőhöz és elhoztam volna a kutyát onnan a mindennapi sírásnál ez a verzió is jobb

2009. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez felháboritó ami nálunk van! Állatvedelmi törvény az nincs.Az állatokat a védteleneket magukra hagyjuk.
2009. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenki véleményére kíváncsi vagyok, a másik szomszéd bement a kutyáért, de verekedés lett belőle. Én nem szeretem az ilyen cirkuszt. Ez a nő nem komplett.
2009. júl. 1. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú de ismerős a téma!:) Teljesen ugyan ez volt nálunk!2 napig halgattuk ahogy a kutya sír mert ki van kötve.A harmadik nap este meguntam,felhívtam a gazdáját hajnali 2-kor és jól kiosztottam.4.-ik este a kutya csak tovább sírt,én besokalltam,átmentem 23:00-kor,bemásztam a kerítésen és elengedtem a kutyát.Olyan csend volt egész este.Reggel pedig elvitették a gazdái :)
2009. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kapcsolatba lépni valami állatvédő egyesülettel hátha ők tudnak valamit tenni.

Mondjuk én de ez én vagyok, úgy kilopnám tőle éjjel a kutyát mint a szél.

2009. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

www.ebremeny.atw.hu

regisztrálj a fórumon, az egyik vezető (Viki) jó barátom, tuti segíten fog!!

és/vagy:

Balogh Anikó: 0620/974-4680

szerintem szólhatsz mindkettejüknek, nem az első eset, h két állatvédő összefog, sok szerencsét!

a két lány élete ilyen kutyák, cicák megmentéséből áll, szóval értik a dolgukat!!

drukkolok a kutyusnak! :)

2009. júl. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, Anikót is ismerem személyesen, nagyon rendes, jófej lány, anyukáméknál is ő segített!!
2009. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tehetitek azt amit a többiek javasoltak, az az egy állatvédő egyesületnél, panaszt tesztek.Nekik ügyvédi hátterük van és megteszik a szükséges lépéseket.A másik amit tehettek, hogy a rendőrségen nem bejelentést, hanem feljelentést eszközöltök,az állatvédelmi törvényre hivatkozva, miszerint a humánus és felelős tartás szabályait az adott személy megszegi.Ettől fogva nem nevethetnek ki, kötelesek eljárni.Nem ártana fényképet készíteni, ahol jól látható a lánc hossza.A törvény azt mondja ki:Köteles az állattartó, a kikötött vagy mozgásában korlátozott állat nyugodt pihenését és veszélytelen mozgását biztosítani.Tiltott a kínt, vagy szenvedést okozó bánásmód, vagy tartás, ami nem ad módot a természetes viselkedésre.Vigyázat az állatokat meg lehet kötni,de csak a fenti törvény betartásával.Ha nem vagytok biztosak a törvényszegésben,célszerűbb egy állatvédő egyesület tanácsát kérni.
2009. júl. 2. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!