Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hangya-irtók vannak...

Milyen hangya-irtók vannak amik nem veszélyesek a kutyákra?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van, panelben lakunk, megjelentek a hangyák. A fiatalabb hajlamos mindent felnyalni/felfalni.
2009. júl. 2. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Állítólag ha lisztet vagy sütőport esetleg szódabikarbónát kiszórsz attól eltűnnek. Én megpróbálnám ezeket legelőször. Mindegyiket javasolták már, nem tudom melyik használ. Hallottam még a fokhagymát is kirakni. Nekem elegem lett, hogy akkor meg konyha lesz a szobámból így én befújtam mindent raid mászórovarok elleni cuccal (piros). majdnem 4 hétig hatásos de ha sok a hangya akkor nyilván érdemes akár hetente is fújni.

Az van ráírva, hogy emberre és kutyára, macskára nem veszélyes csak a hüllőkre és bogarakra hidegvérűekre.

Esetleg csináld úgy, hogy mindig más helységet fújsz be, oldalakat, sarkokat ablaknál küszöböt stb. és amíg az megszárad addig a kutyák nem mehetnek oda. Min. 4 órát kellene várnod, addig ablakot is kinyitni, mert kissé kellemetlen illatú. De ha reggel befújsz és estig nem engeded oda őket az a legjobb. Ha ez megoldható. Ha megszáradt akkor már nem fogják nyalogatni gondolom csak nem nyalják a fal szélét... :) amíg fújkálsz takard le az ételet dobozokat meg ami olyan. Nézz jól szét a helységben mit kell letakarni vagy átvinni addig máshová.


Van még valami por is az is raid vagy chemotox márkájú talán... olyan a teteje mint a sótartóknak több kisebb lyuk. Azt kell kiszórni a repedésekbe. Nem tudom az mennyire állatbarát, inkább szerintem fújj be az egyszerűbb.

2009. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt: hallottam még, hogy hatásos ha egy kis tálba cukros vagy mézes vizet teszel mert akkor abba belefulladnak. De azt a kutyák is biztos felborogatnák :))


Vagy ki kell helyezni hangyacsapdát. Nekem ilyen kis zöld van. Műanyag kis cucc, ha megrázod is semmi se jön belőle. Gondolom szilárdabb benne a cucc. Azt a hangyák megfogják beviszik a bolyba és akkor mind kipusztul mert ott megeszik. Nem tudom nekem átmásznak rajta a hangyák sz.rnak az egészre :))) de ahol sok a hangya ott biztos belemennek.


Sok szerencsét! Egyébként azt hallottam akkor mennek be a lakásba az ilyen kisebb hangyák (sokan) ha szomjasak. Tavasszal szokták ezt főleg, de most elég meleg van lehet azért mennek befelé. Én se értettem soha miért jönnek be, amikor már jó idő van kint több kaját találnak.

2009. júl. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 és fél szobás panelben lakunk, a kutyák a konyhában esznek, és az ő táljukra mennek a hangyák (tök üres a kaját edényük), és nem tudjuk megoldani, hogy ne menjenek oda :S De a sütőport kipróbálom. Köszönöm!
2009. júl. 2. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor gyakran ki kell mosni az edényt mosogatós meleg vízzel. A szagra is mennek ők. Egyszer kintöttem a mézet. Feltöröltem egy törlőkendővel. Másnap az asztalt nyalogatták tömegesen, pedig száraz volt, nem volt mézes már. Le kellett mosnom rendesen vízzel.
2009. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kutyák tálját napi rendszerességgel kimossuk, nap közben csak száraz tápot esznek (itthon),kertben kapnak főtt ételt vagy olyasmit aminek a szagára jöhetnének.

Egyébként nem értem, a másik táljukba csak víz van. :S

2009. júl. 2. 11:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Én erre azt szoktam mondani: hülyék ezek...

mármint a hangyák :)) Nálunk a kádnál jönnek most nem lehet fürdeni, csak zuhanyozni. Nem tudom mi járhat a fejükben, tömegesen esnek bele a vízbe mindig.

Napi 1-2 alkalommal moss fel a kutyatál alatt és környékén. Valami fertőtlenítős vízzel. Talán akkor nem jönnek majd.

2009. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tedd a tálat egy magasabb helyre, sámli, kis álvány ( kaphatő nagyon csinos állítható, fém lábakon -tálka tartóval. Akkor ha megkeresed a hangyák járatát és onnan a tálig levő utat is befújod Insecticid 2000 szerrel, távol tartod a hangyákat.

Persze minden morzsát , kaja maradékot tüntess el a lakásból,vagy tedd zárható edénybe. ( szemetest is !)

2009. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2009. júl. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! próbáld ki az insecticide 2000 sprayt! kutyákra melegvérű állatokra nem veszélyes sőt kutyának, macskának bolha kullancs ellen is jó.nemhagy foltot! mi a hangyainvázióra ezt használjuk mindíg. fressnapfba állatpatikába lehet venni talán kisállatboltba is.tök sokáig elég!
2009. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja most látom h.az előttemlevő képet is küldött róla! tényleg jó!
2009. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!