Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A klikkeres módszer beválik?

A klikkeres módszer beválik?

Figyelt kérdés

Láttam a boltokban klikkert ès már könyvet is láttam róla. gondoltam én is kipróbálom.

Tapasztalatok is érdekelnek.

A válaszokat megköszönném!


2012. jún. 5. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
én még nem próbáltam de állítólag egy idő után a klikkelést is jutalomfalat szintű jutalomnak tekinti a kutyus. vagyis ez jött le az animal planeten látott műsorból :) egyébként én is gondolkozok a dolgon de az én mudim már 14 éves...
2012. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon gyorsan tanul vele a kutya

[link] és itt megtalálod a dolgokat, könyvben pedig ami a legjobb

Vámosi-Nagy Nóra - Klikk!

2012. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én 1 hete kezdtem de elég jól haladunk vele.. szerintem hasznos kis dolog a klikker.
2012. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

Ma vettem is egy klikkert és akkor nagyon úgy látszik hogy kipróbálom.

Várok még válaszokat!

2012. jún. 5. 18:37
 5/12 A kérdező kommentje:

jaj és még valami. Az egyik kutyusom 2 a másik pedig 4 éves. Nem késő még elkezdeni?

És ha nem akkor hogyan kezdjek hozzá?

2012. jún. 5. 18:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Beválik,ha jól csinálod! klasszikus kondicionálásnak egy formája,és gyakorlatilag bármilyen emlősnél működik. Gyors és hatékony.Bonyolult trükköket is meg lehet vele tanítani,és a kicsit lassabb felfogású kutyák is könnyen tanulnak vele :)persze ha rosszul alkalmazzák akkor nem válik be.Lényege,hogy a hangja mindig ugyanolyan,nem úgy mint a te hangod. Olcsó én 500 ftért vettem ha jól emlékszek :D
2012. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok,nem késő elkezdened!:) Az első lépés,hogy klikkelsz ,és utána rögtön adod a kaját. Ezt különböző helyzetekben,helyszineken cisnálod,addig amig a kutya számára egyértelmű nem lesz hogy a klikk=jutifalat. Ez általában néhány nap .

Olvasgass neten ,hogy ezután miylen lehetőségek vannak ezt hosszú lenne ide leírni. A legegyszerűbb,pl ülni akarod megtanitani a kutyát.ha látod,hogy leült tök véletlenül,rögtön klikk és jutalom. Ezt egy párszor eljátszod és a kutya néhány ilyen véletlen után már szándékosan fog leülni. Ha ezt is begyakorltátok,a végén jöhet a parancsszó az ül,és itt már csak akkor jutalmazod,hogyha a parancsszóra ült le. Ez cska egy példa volt,de tényleg sokféle módszer van .

2012. jún. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi!! akkor nem sokára el is kezdem. én is úgy 600 ft körül vettem. A hangja tényleg mindig ugyan olyan és nagyon jól lehet vele másokokat. :D

a két éves kutyusom az alapokat nagyjából tudja a másik pedig azt hogy ül.

Akkor ki fogom próbálni remélem használ.

2012. jún. 5. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:
elsőnek ne felejtsd el hogy úgy mond kondicionálni kell azaz klikk=jutalom falat. ez az eleje, én is itt tartok már legalább 5 napja .. napi 2x elég csak hogy rögzüljön benne a klikk=jutalom falat. ha már klikkelsz bármikor és várja a falatot kezdődhet a tanulás! ajánlom : klikker.hu én tanultam belőle..
2012. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nehogy félre értse a kérdező: a klikk nem egyenlő a falattal, hanem a klikk után mindig jár a falat.
2012. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!