Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítottad a kutyádat?

Ivartalanítottad a kutyádat?

Figyelt kérdés

ha igen miért?

és ha nem miért nem?



2012. jún. 7. 10:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
nem számít soknak,nekem az 5kilós kutyámat 20 ezerért csinálták!
2012. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Hát...ha azt nézzük, hogy mi 10.000 Ft-ot fizettünk (mondjuk 2 éve), akkor a 23.000 baromi sok. De már úgy is mindegy, túl vagytok rajta. Ez súly és ivar függő, azt hiszem. Akkor a mi kutyink 20 kg volt, 10 hónapos és kan. Azóta még felszedett + 10 kg., amstaff.
2012. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A műtétkor 27 kiló volt. Nyugtatózni kellett, mert nem engedte megbökni magát az altatóval. Megyeszékhelyen csinálták, ha ez számít az ár szempontjából.
2012. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Igen, mint minden állatunkat, amit csak hobbi célra veszünk. :-) Ugyanis mi nem akarunk kölyökkutyákat nevelni, egyszer sem, betegségeket ha lehet a legkisebbre szeretnénk csökkenteni, hogy még tovább velünk lehessenek a kutyusaink. :)
2012. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

2 kan kutyám van. Az egyik nemsokára lesz ivartalanítva egészségügyi problémák miatt a másik nem lesz, mert fedezőkan lesz.

Ez lesz az első kutyánk aki ivartalanítva lesz.

Ezen túl sem fogom amúgy a kutyáimat ivartalanítani csak akkor most most az egyik kutyánknál, hogy a heréjében vízsérv van.

2012. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem, de erősen gondolkozom rajta. Írhatnám azt is, hogy fogom, de az a biztos ami megtörtént. Hogy jelenleg miért nincs ivartalanítva arra egyszerű a válasz, még túl fiatal hozzá. Meg szeretném várni, hogy teljesen kifejlődjön. Ami az ivartalanítás mellett szól: nem szeretnék vele fedeztetni, golyók nélkül meg remélhetőleg könnyebb lesz neki az élete, ha már kihasználni nem fogja tudni őket.
2012. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem mert félek az altatástól. Kistestű kutya, én pedig nem bízok az állatorvosokban ilyen téren. Bármikor lehet stikli én pedig már nem egy olyan esetről tudok, hogy egészséges kutya meghalt a műtőasztalon ivartalanítás közben, vagy utána pár nappal. Nem kockáztatok. Ha nem muszáj akkor nem altatom. Az ivartalanítás pedig nem kötelező. Persze ettől függetlenül nem fogunk szaporítani, nem tud elszökni panelból (kan kutya). Tüzelő szukáról meg simán lehívom, megfogom és elmegyünk. Ennyi.
2012. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A dobermanom és a westiem szülei is fajta győztesek voltak több évben is. Gyönyörűek, mindenük a fajta sztenderdnek megfelelő csak én nem járok kiállításra velük, de papírjaik vannak így nem ivartalaníttattam őket...majd szeretnék utódokat tőlük :D

Imádom őket sosem volt baj velük nem támadnak sem emberre sem más kutyára...és jól körbezárt helyen laknak nem tudnak kiszökni és orgiát csapni :D Sőt mintha nem is érdekelné őket ....

2012. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 2 éves korában, és a műtét után mondta a doki, hogy már akkor kezdődő méhgyulladása volt. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem fogom egy kutyámnál sem megvárni az ivarérést. Pedig jó nevű tenyésztőtől vettem, és a következő kutyám tenyésztője is megvan, de se a kiállítás, se a tenyésztés nem érdekel, csak az, hogy egészséges, és boldog kutyáim legyenek.
2012. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, még ivarérés előtt (kan kutyám van).

Egészségvédelem miatt ivartalaníttattam és egyébként is azt az elvet vallom, ha már tenyésztő nem vagyok, a hobbi célra tartott állataimat ivartalaníttatom.

Ha már a többiek is írtak árat, írok én is. 27 kg volt a kutyám és 16eFt volt a műtét gyógyszerekkel, gallérral, mindennel együtt.

2012. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!