Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítottad a kutyádat?

Ivartalanítottad a kutyádat?

Figyelt kérdés

ha igen miért?

és ha nem miért nem?



2012. jún. 7. 10:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

van egy fiatal és egy idős kutyám mind2 szuka


az időset már nem is fogom ivartalanítani,meg nálunk kizárt hogy egy kan felcsinálja,mert panelba lakunk..


a fiatal kutyust fogjuk ivartalanítani amikor anyagilag úgy fogunk állni..

2012. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 2 kan kutyám van. Egyik már kölyök kora óta nálam van, őt egy éves kora körül ivartalanítattam. A másikat tavaly hoztuk el egy gyepiről, őt miután kihoztam, rá 2-3 hónapra ivartalanítattam. Ott is felajánlották, hogy kedvezményesen megtudják csinálni, de elég szörnyen nézett ki a rendelőnek kinevezett kis szoba, és inkább máshol csináltattam. Ő már olyan 2 éves lehetett, de ugye vártam kicsit, míg megszok minket.

2 közepes kutyáról van szó, 9000 Ft / kutya volt, és egy tölcsér amit az első alkalommal vettünk meg az 1500 Ft volt azt hiszem.

A miértje meg, hogy nem akarom se tenyészteni, se szaporítani, egészségügyileg is számos előnye van.

Meg pl akit a gyepiről hoztunk, ő amikor az utcába tüzelt egy szuka, folyton ki akart menni, de minden áron, még akár a kerítésen is felnyársalta volna magát.

2012. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

szia!


Nem. Mudi kan kutyám van. Világ életemben kanjaim voltak, és soha nem csináltak kölyköt egy szukának sem. A mostani sem fog, mert meg van nevelve.

Amúgy elgondolkodtam tavasszal rajta, de csak azért, hogy az enyém is ivartalan legyen, azért nem. Inkább kifizetem azért a 3000Ft adót, úgyis a többszörösét költöm rá minden évben.


A húgom tacsi keverék szukája viszont ivartalanítva lett.

2012. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Amúgy Kisvárdán 10000Ft egy kan ivartalanítása altatással.
2012. jún. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Kérdező te milyen állásponton vagy?
2012. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
egy szuka tacsim van, ivartalanítottam. 3 okból: 1. a betegségek elkerülése miatt 2. már felnőttként került hozzám ls nagyon szökős volt (képzelem, mit művelt volna egy tüzelési időszakban) 3. kan kutya mellé jött, aki bár vén, de ivaros. Így utólag szerintem nagyon jó döntés volt. Nincs több tüzelés és egy csomó betegség lehetőségét kizártuk.
2012. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kan kutyám van, el fogom vinni ivartalanítani. Ha nem is nyugszik le, vagy veszíti el a dominanciáját, de legalább egészséges lesz.


De én nagyon reménykedem benne, hogy utána pl. nem fog szökni a tüzelő szukák láttán, vagy valamivel nyugodtabb lesz.


Ja, és kicsit félek az ártól, főleg így, hogy ti is milyen magas árakat írtatok... Nekem a kis pici (tényleg kisebb mint egy átlag) lány macskámat 9ezerért ivartalanította, akkor a 30 kilós németjucimat mennyiért fogja?! .... De ez még a jövő zenéje, aztán majd meglátjuk mennyit mond.

2012. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Általában tavasszal és ősszel szerintem minden városban rendeznek ivartalanítási akciót, ahol akár féláron is lehet ivartalanítani.

Nem tudom más városba hogy van, de nálunk a súly nem számít, csak a neme.

Én márciusba akcióba 4.500 Ft-ért csinálták a műtétet, és nem volt az, hogy olcsó húsnak híg a leve, nagyon szépen megcsinálták. (Bár ha nem a saját állatorvosnál készül valaki ivartalanítani, azért érdemes tájékozódni)

2012. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!